Користувацький вхід

Узагальнення знань за темою "Давня Греція"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ ЗА ТЕМОЮ «ДАВНЯ ГРЕЦІЯ»

Мета:
- Систематизувати знання учнів з історії Стародавньої Греції.
- Продовжити формувати вміння працювати з історичною картою, логічно мислити, робити висновки, узагальнювати, висловлювати свою точку зору.
- На прикладі історії Стародавньої Греції, її культури продовжувати виховувати в дітях почуття прекрасного, в ході гри - почуття товариства, поваги до своїх друзів.

Обладнання: Карта Давньої Греції, роздавальній матеріал, ящик, клубок ниток, сніжинка, сірники, портрети грецьких вчених, стікери у формі лапок, таблиця із назвою команди.

Тип уроку: повторювально-узагальнюючий

ХІД УРОКУ

І. Організаційна частина
Повідомлення теми та мети уроку
Ми вивчили великий розділ історії стародавнього світу – історія Давньої Греції. І сьогодні ми з вами здійснимо подорож по Стародавній Греції. А метою нашої подорожі буде повторення та закріплення знань з історії Стародавньої Греції, закріплення вмінь працювати з історичною картою, логічно мислити, вчитись давати висновки, складати розповідь по картині, знати дати та терміни.

ІІ. Основна частина
Ось на дошці ви бачите схематичне зображення г. Олімп. Кожен грек бажав хоча б раз опинитися на ній. От і ми будемо намагатися сходинка за сходинкою покорити вершину. А щоб це в нас вийшло, я хочу, щоб кожен з вас на аркуші написав що очікує від нашої подорожі та прикріпив до підніжжя гори. А вкінці уроку ми подивимося, чи вдалося нам дістатися до самої вершини чи ні.(на маленький аркушах діти пишуть очікувані результати).
А зараз ми з вами створимо 3 команди (кожен ряд називає грецьке місто) і трішки позмагаємося.
І так, розпочнемо.
 Завдання 1 – робота з картою
Вивчення кожної держави ми розпочинаємо з карти. Тому саме першим нашим завданням буде робота з картою.
(з кожної команди виходить по представнику і відмічає на карті прапорцем своє завдання, а всі інші учні отримують і розпочинають працювати над наступним )
1 учень:
- Позначити найвищу гору (Олімп)
- Позначити о. Крит
2 учень:
- Позначити найважливіші міста – Афіни та Спарту
- Позначити моря, що омивають Грецію (Іонічне, Егейське)
3 учень:
- Знайти місто, осаду якого греки вели протягом 10 років (Троя)
- Знайти острів, де чекала Одіссея дружина разом із сином (Ітака)

 А що ж є для нас джерелом відомостей про далеке минуле? (Розкопки та міфи)
Переді мною стоїть ящик, в якому знаходяться 3 предмети. Для того щоб відгадати що тут лежить вам потрібно виконати завдання картки №2 (Згадати міф, розповісти та висловити своє припущення щодо предмета)
 Завдання 2 – «Що в ящику?»
Згадати «Міф про Деметру та Персефону» та відповісти на запитання:
o Якщо подивитися на предмет (що в ящику) ми зрозуміємо, що Персефона знаходиться в підземному царстві, а Деметра – богиня землеробства та родючості сумує за нею.(грудочка снігу(або замінника – вати))
Згадати «Міф про Прометея»
o За який предмет Прометей був покараний царем богів та людей - Зевсом? (вогонь (сірники))
Згадати «Міф про Тесея» та відповісти на запитання:
o За допомогою якого предмета хоробрий юнак Тесей спромігся вивести приречених на смерть молодих людей з палацу царя Міноса – Лабіринту? (клубок ниток – нитка Аріадни)

От ми з вами і згадали один крилатий вислів (нитка Аріадни), а тепер кожна із команд згадає ще по одному вислову.
 Завдання 3 – крилаті вислови
Троянський кінь
Ахіллесова п’ята
Марафонський біг

Ви згадали такий вислів як марафонський біг.
 А з яким періодом історії Греції він пов'язаний?(греко-перські війни)
Зараз ми приступимо до наступного завдання, тему якого ви вже визначили.
 Завдання 4 – Стрічка часу
(З кожної команди заслуховується відповідь одного учня на запитання картки №6, а інший представник команди в той час на стрічці часу прикріплює рік та назву битви)
o Розповісти про марафонську битву та позначити на стрічці часу
o Розповісти про бій при Фермопілах та позначити на стрічці часу
o Розповісти про Саламінський бій та позначити на стрічці часу.

Залишилася ще одна сторінка історії Давньої Греції – це культура греків. А тепер уявімо, що до нас приїхала делегація із Греції, яким є про що розповісти. Спочатку вони нас проведуть по портретній галереї, а потім кожна команда матиме змогу взяти у них інтерв’ю.

 Завдання 5 – Мікрофон + Портретна галерея
.
(До дошки , де прикріплені портрети іменами відомих греків – Гомер, Перікл, Платон, Солон, Сократ, Геродот, Піфагор, Аристотель, Архімед, виходять по представнику із кожної команди і розповідають про їх заслуги. а потім кожна із команд задає їм запитання по культурі(одяг, їжа, виховання дітей, і т.п.)

 Завдання 6- розв’язування кросвордів (резервне завдання)
Кожному з вас потрібно було дома приготувати кросворд. І зараз на уроці ми з вами розв’яжемо один «щасливий» (з купи кросвордів складених дітьми заздалегідь береться один (за випадком)і колективно розв’язується)

ІІІ. Підсумки уроку.
Ось і закінчилася наша подорож по стародавній Греції. А зараз ми подивимося, справдились ваші очікування чи ні. Кожен підійдіть до дошки та поставте свою лапку де бажаєте. (ставлять і коментують ). Ми бачимо, що хтось дістався до вершини. Хтось ще на шляху до неї. Але я хочу відмітити те, що ви всі з честю пройшли випробування та отримали гарні оцінки. А переможець – команда ……. отримує медаль «Знавець історії Греції»
ІУ. Домашнє завдання
 Заповнити контурну карту

Автор: 

Радецька Олена Вікторівна, вчитель історії, СШ №4 м. Маріуполя

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі