Користувацький вхід

Конспект заняття в старшій групі з формування основ здоров’я «Стежками здоров’я»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Мета: формувати у дітей ціннісне ставлення до свого здоров’я; закріпити знання про вітаміни, їх значення в житті людини; розширювати уявлення дітей про лікарські рослини та методи їх застосування; вчити складати розповідь за допомогою схем-малюнків; вдосконалювати знання дітей про пошту як установу зв,язку, її призначення.

Матеріал: аудіозапис з мультфільму «Пригоди Умки», лист, посилка, муляжі овочів та фруктів, картки із зображенням лікарських рослин, літер А,В,С,Д, шишки, малюнки із зображенням різного настрою, людей в зимовому одязі, схеми-малюнки до складання розповідей про вітаміни, ігрове поле із зображенням хлопчика.

Попередня робота: огляд галявини з лікарськими травами (на території дошкільного закладу); бесіди про цілющі властивості лікарських рослин, способи зміцнення здоров’я, зокрема вживання продуктів, які містять вітаміни А, В, С, Д; перегляд мультфільму «Пригоди Умки», екскурсія до пошти, розглядання поштових скриньок, листів.

Хід заняття

Вихователь. Діти, сьогодні,коли я йшла на роботу,до мене підійшла листоноша і передала лист. Цей лист адресований нашому дитячому садку,старшій групі. Ось послухайте, я його вам прочитаю.

«Дорогі діти! Я живу на північному полюсі і у нас дуже холодно. Вчора я катався на крижині і застудився. В мене сильний кашель,нежить. Підкажіть,будь ласка, як мені можна вилікуватись?»

Діти, як ви думаєте, від кого цей лист?

(Звучить музика з мультфільму про ведмедика Умку )

(Від ведмедика Умки)

Вихователь. Я пропоную відправити йому посилку, в яку ми покладемо речі, що допомагають лікуватися від застуди. Які саме- дізнаємось, мандруючи стежками здоров’я. Ну що ж, вирушаємо першою стежинкою, яка зветься Вітамінна.

(Діти підходять до муляжів фруктів, овочів,зображення літер А, В, С, Д, що означають назви вітамінів.)

Вихователь. Хто неначе апельсин, а вітаміни має всі,

Та не з дерева звисає, а у землю ніс ховає? (Морква)

Личко біленьке, шапочка золотенька,

Хто мене роздягає, той сльози проливає. (Цибуля)

На дереві гойдається,

Червонобоким називається. (Яблуко)

Любить в лісі звір патлатий ягодами ласувати

Червоненькі, запашні, до вподоби і мені. (Малина)

(Діти відгадують загадки та знаходять муляж відповідного овоча чи фрукта.)

Вихователь. Чим корисні ці овочі та фрукти?

(В них є вітаміни)

Вихователь. Які саме, ми зараз з вами дізнаємось з ваших розповідей, які я пропоную вам скласти за допомогою схем-малюнків.

(Кожне зображення літери А, В, С, Д позначено таким же кольором, як овоч чи фрукт, в якому він знаходиться.

Завдання дітям: підібрати (з урахуванням кольору) вітаміни до відповідного фрукта, овоча і розповісти про нього, використовуючи схеми-малюнки.)

(Вітамін А: допомагає рости, зберігає добрий зір; є у моркві, маслі, сирі, яйцях, помідорах, зеленій цибулі, гарбузі.

Вітамін В: допомагає думати, є у житньому хлібі, гречаній, вівсяній крупах, горосі, квасолі, жовтку яєць, печінці, м,ясі.

Вітамін С: лікує застуди, цингу, допомагає дітям рости; є у капусті, картоплі, помідорах, цибулі, часнику, лимонах, малині, смородині.

Вітамін Д: зміцнює кістки; він є в молоці, печінці, житньому хлібі, сметані, вершковому маслі, жовтках.

Вихователь. Давайте пригадаємо вірш про Країну Вітамінів.

(Розповідання вірша дітьми з руховим супроводом )

Країна вітамінів—чудова країна.

Туди дорогу знає кожна людина.

У кожній морквині повно вітамінів,

І в картоплі, і в квасолі вітамінів є доволі.

Вітаміни всі смачненькі: і солодкі, і кисленькі.

Їжте, діти, їх охоче кожен хто коли захоче!

В грушах, яблуках, горіхах

Вітаміни всім на втіху.

Щоб були здоровенькі

Всі рум’яні й красивенькі,

Щоб росли міцними й дужими,

До хвороб були байдужими.

Вихователь. Які овочі та фрукти з Вітамінної стежини допоможуть ведмедику вилікуватись від застуди? Подумайте, та покладіть їх у посилку.

Вихователь. Чим ще можна вилікуватися під час застуди ми дізнаємося на стежинці «Добрі травинки». (Діти підходять до другої «стежинки».)

Вихователь. Які трави ростуть на цій стежинці?

(Подорожник, календула, ромашка, малина, смородина, шипшина, мати-й-мачуха, ехінацея.)

Вихователь. Як ви гадаєте, чому їх назвали добрими травинками?

(Вони допомагають лікуватися людям від різних хвороб.)

Вихователь. Давайте спробуємо вилікувати ось цього хлопчика.

(Демонстрація дітям ігрового полотна із зображенням хлопчика).

Дидактична гра «Вилікуй мене»

Дидактичне завдання: формувати знання про лікарські рослини та їх використання при погіршеному стані здоров’я.

Ігрова дія: Дитина накладає картки із зображенням лікарської рослини, на зображення того органу, який вона лікує при застуді. Наприклад: легені—мати-й-мачуха, ромашка, горло—календула, голова—малина тощо.

Вихователь. Біля стежинки росте ялинка. Її зелені гілочки теж корисні для здоров’я людини, навіть її сухі шишки можуть принести користь. За їх допомогою ми зробимо масаж долоньок.

(Діти разом з вихователем беруть в руки по одній шишці та кладуть їх між долонями і роблять колові рухи.)

Вихователь. Що ви відчули під час шишкового масажу?

(Поколювання, долоньки розігрілися, стали теплими.)

Вихователь. Що ж з цієї стежинки ми можемо покласти у посилку?

(Діти відбирають траву ромашки, календули, мати-й-мачухи, шипшину, малину.)

Вихователь. Під час хвороби лікують не тільки ліки, трав‘яні настої, а і добрий настрій. Давайте підійдемо до наступної стежинки «Настрою та вчинків».

(На столі розкладені картки з зображенням дітей з різним настроєм.)

Вихователь. Яким буває настрій?

(Сумним, радісним, здивованим, злим…)

Вихователь. Роздивіться картинки. Я буду читати віршики, а ви –підбирати відповідний малюнок.

Дивно, ой дивно синочку малому

Тато зловив здоровенного сома: о-о-о! (здивування)

Пес хату стереже, не спить

І грізно на чужих ричить: р-р-р! (злість)

Е-е-е, скоро ніч до нас прийде.

Де ти, мамо моя, де?

Я піду тебе шукати,

За тобою сумувати. (сум)

А чому так радість сяє

У очах малих діток,

Бо сьогодні день врожаю

Коровай гостює в них. (радість)

Вихователь. Тепер зображення дітей з добрим настроєм покладіть у посилку. Ось наша посилка для ведмедика зібрана. Що ж ми в неї поклали?

(Відповіді дітей).

Вихователь. Мені здається, ми про щось забули.(Педагог показує дітям зображення людей в зимовому одязі).Теплий одяг дозволяє організму зігрітись та перешкоджає застуді.

(Діти кладуть в посилку шарф, шапочку та рукавиці).

Вихователь. Коли посилка готова до відправлення, її треба добре запакувати, написати адресу відправника та одержувача, потім віднести на пошту.

(Діти разом з вихователем виконують практичні дії.)

Вихователь. Молодці, діти! Я гадаю, що ми допоможемо ведмедикові вилікуватися та бути у доброму настрої?

Підсумок заняття.

Питання до дітей.

— Що являється найціннішим скарбом для людини?

— Як можна допомогти людині, коли вона хворіє?

— Чого нового ви довідались?

— Яке завдання виявилось для вас найцікавішим?

Автор: 

Шматкова Надія Анатоліївна,
вихователь ДНЗ №5 "Золота рибка"
м. Первомайська

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі