Заняття з розвитку мови у ІІ молодшій групі.
Тема: Знайомство. Розповідь про матусю.
Програмовий зміст: закріплювати знання про своє ім’я, ім’я мами.
Формувати уявлення дітей про роль мами в сім’ї та формувати уміння складати прості речення.
Вчити відповідати на запитання. Розвивати уміння розповідати потішки, невеликі вірші.
Виховувати любов до матері, уважність.
Вихователь: Подрушняк О.О.
Хід заняття
Вихователь. Діти, хто це заглядає у віконечко? (сонечко)
Давайте покличемо його.
Заглянь, заглянь, сонечко,
До нас у віконечко,
Тут малята граються,
Тебе дожидаються.
Яке гарне сонечко до нас завітало! Давайте з ним привітаємось.
Діти. Добрий день!
Вихователь. Сонечко хоче з нами познайомитись. (Вихователь підносить сонечко до дітей, або діти підходять до віконечка.)
Діти (по черзі). Мене звуть…
Вихователь. Із ким ви познайомились?
Діти. Із сонечком.
Вихователь. Сонечко пригріло, і на подвір’я вийшли… (Вихователь виставляє картину.) Хто це?
Діти. Курчата.
Вихователь. Як вони ходять? (Діти імітують рухи.)
— Як дзьобають зернятка?
— Як махають крильцями?
— А як вони кричать? (Діти відтворюють звуконаслідування.)
— Хто це з ними гуляє?
— Як звати їх маму?
— А у вас є мами?
— Як звати маму Наталки?
— Мама яка?
Дидактична вправа «Мама яка?»
Діти добирають епітети до слова мама: красива, люба, добра, мила,…
Вихователь. За що ви любите свою матусю? А в тебе, Артем, яка мама? Що вона вміє робити? (Розглядання картинок.)
Дидактична вправа «Що робить?»
Мета: формувати уявлення про роль матері в сім’ї.
— Зараз Саша розповість віршик про свою маму.
Мамо мила, мамо люба,
Мамо дорогенька,
Я люблю тебе, матусю,
Я твоя маленька.
Вихователь. А хто ще хоче розповісти віршика про матусю?
(Діти розповідають вірші.)
Лагідна, ласкава
Мама мене любить.
І зі мною грається —
Пестить і голубить.
Я найкращі квіти
Мамі подарую,
Бо найбільше в світі
Мамочку люблю я!
Підсумок
Вихователь. Як ви називаєте свою маму вдома? Як ви їй допомагаєте? (Відповіді дітей.)