Користувацький вхід

Урок-тренінг «Протидія стигмі та дискримінації ВІЛ-інфікованих дітей»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Мета:
- закріпити знання з ВІЛ-інфікування; охарактеризувати поняття стигми та дискримінації ВІЛ-інфікованих; формувати бажання дотримуватися правил здорового способу життя, норм моралі ;
- розвивати пізнавальну, соціальну, полікультурну, комунікативну компетентність та компетентне ставлення до власного здоров'я;
- виховувати толерантне відношення до ВІЛ-позитивних людей.

Форма проведення: тренінг
Обладнання і матеріали:
• аркуші паперу формату А1, А4, олівці, маркери, скотч, ножиці кольорові стікери;
• обладнання для мультимедійної презентації
• плакат «Правила роботи групи» , картки для вправи «Картки», м’ячик
• роздатковий матеріал: картки для вправи «Картки», статистика «Шляхи передачі та розповсюдження ВІЛ-інфекції в Україні за даними Українського центру профілактики та боротьби зі СНІДом»
• мультимедійна презентація «Протидія стигмі та дискримінації ВІЛ-інфікованих дітей »

Орієнтовний план тренінгу
Знайомство 3 хв
Повторення правил 3 хв
Руханка «Ураган» 1 хв
Зворотній зв’язок /актуалізація теми уроку 5 хв
Міні-лекція(мільтимідійна презентація, відеороліки) 5 хв.
Реальна ситуація та її обговорення 6 хв
Руханка/поділ на групи 2 хв
Робота у групах вправа «Конференція» 15 хв
Підведення підсумку/зворотній зв’язок 3 хв
Процедура завершення тренінгу 1хв

ПЕРЕБІГ УРОКУ-ТРЕНІНГУ

І ВСТУПНА ЧАСТИНА
1.Знайомство
Вправа «Ви про мене не знаєте…» Кожен учень повинен продовжити фразу.
Вправа на підготовку учнів до роботи, створення комфортної атмосфери, яка сприяє згуртованості групи.
2. Повторення правил.
Вчитель кидає м’ячик , у кого він опинився і пояснює наступне правило.

Руханка «Ураган»

3. Актуалізація теми уроку/ Зворотній зв’язок.
Вчитель: Проблема розповсюдження страшної хвороби СНІД не один десяток років стоїть перед усією світовою спільнотою, бо це не тільки медична проблема, а й соціальна, економічна. Сьогодні на уроці ми продемонструємо всі набуті життєві компетенції з цього питання, а також розглянемо проблему дискримінації ВІЛ-інфікованих, навчимося протидіяти стигмі й дискримінації Віл — інфікованих.

Вправа «Картки».
Вчитель: Я роздам вам картки, я ви повинні покласти їх до тієї групи, куди ця картка підходить пояснивши чому саме .
Учасники отримують картки з написами (1 учасник отримує мінімум 1 картку), які вони повинні розташувати на стіні/підлозі під відповідними написами: «високий ризик», «середній ризик», «низький ризик», «ризик відсутній».
учасники розкладають картки на пояснюючи, чому саме сюди поклали картку тренер допомагає проаналізувати, аналізувати вибір учня, обов'язково надаючи коментарі щодо розташування картки та відповідаючи на запитання учасників.

ІІ ОСНОВНА ЧАСТИНА
1. Теоретичний блок.
1.Міні-лекція
ВІЛ/СНІД небезпечний не лише, як шкода для , фізичного здоров’я людини, цей діагноз може спричинити соціальну ізоляцію людини в наслідок Стигми та дискримінації людини.
Демонструється презентація .

2. Хочу продемонструвати вам відеоролик, який зняли активісти учнівського самоврядування однієї з Дніпровських шкіл.

Тренер: Як ви вважаєте ВІЛ - інфікованих дітей треба ізолювати від суспільства, чи
треба допомагати адаптуватись у суспільстві? (обговорення)

3. Перегляд інтерв’ю.
Вчитель: Я пропоную вам подивитись інтерв’ю з Егором Пасько, хлопцем з Кривого Рогу, який живе зі статусом ВІЧ-інфікованої дитини.
Перегляд відео сюжету
Вчитель: Ви передивились відео , які почуття викликало це відео у вас? Ваше відношення до цього хлопця?

2 Практичний блок
Робота у групах .
Вправа «Конференція»
Вчитель: Зараз ми з вами проведемо вправу «Конференція»

Для проведення цієї справи треба об’еднатись у 4 групи
Об’єднуватись будемо у такий спосіб: встаньте і поверніться у коло спиною.
Я чіпляю на спину кожному кольоровий стікер. Ви повинні , як найшвидше об’єднатись у групи за кольором , при цьому розмовляти не можна…
Руханка/ об’еднання у групи.
Вчитель: У нас є 4 групи :
Рожевиі - «Художники» ваша задача виготовити плакат за тематикою: «Протидія стигмі та дискримінації ВІЛ-інфікованих дітей»
Оранжеві – «журналісти» ваша задача написати статтю-зварення до пересічних громадян з теми «Протидія стигмі та дискримінації ВІЛ-інфікованих дітей»
Жовті – зелені ви «Літератори» ваша задача скласти вірш за тематикою нашого тренінгу
Зелені -« артисти» ваша задача зняти соціальний ролик за темою «Протидія стигмі та дискримінації ВІЛ-інфікованих дітей».
На це завдання у вас є 10хв.
Учні працюють в групах.
Групи презентують свої роботи.

ІІІ ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
1. Підведення підсумків/зворотній зв’язок
Вправа "Коло зворотного зв'язку ”
Вчитель: пропонує учасникам по колу висловити свої думки з питань:

- Чи була сьогоднішня тема актуальною?
- Що вам запам'яталось сьогодні?

Вчитель: Запишіть у щоденники домашнє завдання: вивчити п.25 виписати у зошит означення стигми та дискримінації
2.Процедура завершення тренінгу
Діти стають в коло, беруться за руки і хором кажуть „Будьмо здорові!” і привітають один одного оплесками.

Автор: 

Степаненко О.В.

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі