Користувацький вхід

Конспект інтегрованого заняття з математики для дітей другої молодшої групи «Чарівна ниточка»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект інтегрованого заняття з математики для дітей другої молодшої групи «Чарівна ниточка»
Мета:
· навчити порівнювати предмети за величиною: товстий - тонкий, познайомити з геометричною фігурою овал, закріпити поняття про колі, поняття великий - маленький, довгий - короткий, розповісти про призначення ниток, про професії кравця, навчити малювати ниткою (ніткографія);
· розвивати логічне мислення, пам'ять, творчість;
· виховувати працьовитість, самостійність.
Матеріал: нитки різної довжини, різної товщини (за кількістю дітей), геометричні фігури (коло і овал), кошик з клубочками різнокольорових ниток, альбомні листи, фарби, серветки, машина, котик, загадки, вірші «Швачка» Б.Заходер, «Кравчиня» Ст. Орлов, демонстраційний матеріал з теми «Професії», в'язані шапочки з тонких і товстих ниток, ктушки ниток.
Хід заняття
Ігровий момент. На машині приїжджає кіт з кошиком, в якій лежать клубочки ниток (накриті). Вихователь сам (або з дітьми) проговорює "Немає даремно ми вирішили покатати кота в машині, кіт кататися не звик, перекинув вантажівку". Котик з кошиком падає з машини.
Вихователь: Хлопці, а ви хочете довідатись, що в кошику?
- Тоді давайте отгадаем загадку:
Маленький, кругленький
А за хвіст не підняти. (Клубок)
(Вихователь пропонує котику залишитися і подивитися, що діти будуть робити з ниточками).
Вихователь:
- Хлопці, ми вже розглянули клубочки, назвали форму, колір, величину, а зараз дізнаємося, з чого смотали клубок. Послухайте загадку:
Я довга і тонка
І смотана в клубок,
Втекла від кошеня я
В затишний куточок. (Нитка)
(Розглядаємо нитки, різні по товщині, діти називають тонкі і товсті нитки).
- А зараз я пропоную вам дізнатися яка ниточка довга, а яка коротка.
|----------|
|------------------|
(Діти показують, як треба покласти ниточки, щоб визначити їх довжину. Вихователь каже, що ниточки можна зробити геометричні фігури, наприклад коло. Діти роблять два кола. З'ясовуємо, що з якої нитки вийшов маленький коло, а з довгою великий, порівнюємо. Аналогічно, робимо два овалу).
Пальчикова гра
Котик клубок ниток Кінчики пальців однієї руки
Покотив у куточок притиснуті до кінчиків пальців
Покотив у куточок іншої руки (клубок). Рушаємо вперед
Котик клубок ниток (від себе) потім назад (до себе).
Вихователь: Хлопці, а що можна робити з допомогою ниток?
Відповіді дітей: шити, в'язати, вишивати.
(Бесіда про професії швачки. Потім діти розповідають два вірша).
Б. Заходер «Кравчиня»
Цілий день сьогодні шию
Я одягла всю сім'ю.
Почекай трохи, кішка,
Буде і тобі одяг.
Ст. Орлів «Кравчиня»
Я навчилася вишивати
Курей, курчат та півників.
А ще сукня для ляльки
Пошила я з клаптиків.
- Молодець, - сказала мама, -
Ти у нас кравчиня прямо!
Вихователь: Діти, які ви молодці! А зараз я пропонує провести физкультминутку.
По дорозі Катя йшла Діти ходять по колу
Клубок ниточок знайшла. Нахилилися, «взяли»
Маленький Клубок, Показують клубок
Нитки аленький.
Клубок котиться Імітація руху
Ниткою тягнеться.
Я за ниточку взяла, Нахилилися, «взяли»
Потягнула, підняла. Піднімаємо руки вгору
Вихователь:
- Хлопці, а ви любите малювати?
- А чим ви любите малювати?
(Відповіді дітей).
- Я пропоную вам сьогодні помалювати ниткою, уточнюємо, що малювання ниткою - це ніткографія.
Вихователь показує, як треба малювати, діти виконують роботу. Кожна дитина розповідає, що він зобразив і дарує свій малюнок котику. Котик дякує дітей за повчальне заняття і їде.
Заняття було дуже цікавим і повчальним, всі діти взяли активну участь. Кожному хотілося показати котику, що він вміє і що він намалював для нього.

Автор: 

Тімуш Наталія Валеріївна
вихователь ЗДО №24 "Гвоздичка"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі