Конспект заняття для дітей молодшого дошкільного віку з конструювання
«Допомога котику»
Мета:
Удосконалювати вміння будувати будиночок за зразком і умовою.Розвивати вміння дітей до визначення основних частин будівлі (будинок, стіни, дах, вікно). Вчити дітей будувати будинок із цегли, вертикально ставити їх на невеличку відстань один від одного; щільно прикладати до них з одного боку горизонтально лежить на довгій вузькій стороні цеглинка. Виховувати інтерес до спільної діяльності з однолікати.
Матеріал: 3 цегли червоного кольору (великий і дрібний будівельник), м'яка іграшка котик.
Хід заняття:
І.Організаційний момент.
1. Привітання.
Вихователь:
Доброго ранку! Доброго дня!
Доброго: вчора, сьогодні, щодня.
Хай не псується настрій чудесний
Хай буде все на землі, як належить...
Сонце — як сонце, літо — як літо,
Дощик — як дощик, діти — як діти.
Кожному дому щастя бажаєм
Небові — миру, голубу — неба,
Кожній дитині — всього, що треба.
Хай усміхаються діти щодня!
Доброго ранку! Доброго дня!
(раптом чуть як нявчить котик)
Вихователь: Послухайте, діти, хто тут плаче? Ходімо пошукаємо (знаходять котика).
Вихователь: малята, як ви думаєте чому котенятко плаче?
Котик: «Малята трапилось лихо у мене. Налетів сильний вітер та й зруйнував мій будиночок».
Вихователь: Друзі пропоную допомогти котику. Як ми можемо йому допомогти?
Діти: побудувати новий будиночок.
Вихователь: Не плач, котику, ми тобі побудуємо новий будинок. Будинок будемо будувати з цегли червоного кольору.
Побудуємо стіни з цегли червоного кольору.
Вихователь: але як наш котик буде виглядати на двір?
Діти: У віконце.
Вихователь: Приставимо ще одну цеглинка на довгу, вузьку сторону. Ось так. Це віконце. Ось і у тебе, котик, є тепер красивий будиночок з червоними стінами, жовтим дахом і віконцем. (обігрування. А тепер, діти, побудуйте для котика будиночок, він хоче до кожного в гості прийти.
Діти будують, а вихователь пояснює і допомагає індивідуально (обігрування).
Це чий, чий це
Новий будинок з цеглин?
Це діти будують будинок,
Щоб котики жили в ньому.
(Лунає знову плач)
Вихователь: Хто там ще плаче? Давайте, діти, пошукаємо (діти знаходять маленьких котенят).
Вихователь: котики чому ви сумні та плачете?
Котики:Ми змерзли і нам холодно.
Вихователь: Давайте ми для них теж побудуємо будиночки, тільки з маленьких цеглинок (діти будують за столами).
Вихователь: Котик і котенята дуже раді, що ви їх виручили з біди, тому вони хочуть вас пригостити (частування печівом).
Спільна ігрова діяльність вихователя з дітьми.
посібники