Заняття з сенсорного розвитку для дітей молодшої групи.
Тема: «Будиночок для Зайчика»
Підготувала вихователь ДНЗ№13 «Гвоздичка» Голобородько Л. Л,
Мета: вчити дітей співставляти різні предмети ; визначати ознаки предметів на дотик. Розвивати дрібну моторику пальців рук . Виховувати уміння співчувати та допомагати іншому .
Обладнання та матеріали : іграшковий зайчик , пісок , камінці , площинні зображення будинків .
Хід заняття .
1.Ігровий момент: в гості до дітей завітав Зайчик із казки «Коза-Дереза». Зайчик дуже засмучений .
Вихователь нагадує дітям сюжет казки та пропонує не проганяти Козу-Дерезу . Висловлює припущення , що можливо Коза зрозуміє що краще робити добро і не чинити нікому зла . А для Зайчика діти збудують нову домівку .
Запитання до дітей :
З чого можна побудувати будинок ? ( варіанти відповідей дітей )
Який будинок із запропонованих варіантів буде найміцніший?
Вихователь пропонує розглянути такі будівельні матеріали як камінці і пісок
2 . Загадування загадки:
Він жовтенький і сипучий,
У дворі лежить у кучі.
Якщо хочеш — можеш брати
І фортецю будувати,
Тільки воду мусиш мати. (Пісок)
Діти досліджують властивості піску. Пересипають пісок , ллють на нього воду , намагаються щось зліпити.
Запитання до дітей :
Чи можна збудувати міцний будинок із піску?( відповіді дітей)
Чи ліпиться сухий пісок ? Чи можна щось зліпити з вологого піску?. Чи міцною буде ця споруда?
3. Фізкультхвилинка
Хмарка сонечко закрила,
Слізки дрібнії зронила.
Ми ж ті слізки позбираєм,
У травичці пошукаєм.
Пострибаєм, як зайчата,
Пострибаєм, як пташата,
Потанцюємо ще трішки,
Щоб спочили ручки й ніжки.
Всі веселі?
От чудово!
І тепер до праці знову.
4. Досліди з камінням . Діти розглядають та обстежують камінці. Стукають ними , топчуть ніжками .
Вихователь читає віршик :
Камінцями стукали ,
Камінцями грюкали .
І так, і так …
Не розбити їх ніяк.
Запитання до дітей :
Які камінці на дотик ? Якого вони кольору?
Камінці великі чи маленькі?
Чи легко їх розбити?
Скільки у вас камінців?
Чи міцним буде будиночок із камінців?
5. Вихователь пропонує дітям побудувати будиночок (викласти камінці на заготовлених площинних зображеннях )
6. Підсумок заняття . Зайчик дякує дітям ..
посібники