Заняття з художньо-естетичного розвитку (малювання )
для дітей ІІ молодшої групи.
Підготувала вихователь ДНЗ № 13 « Гвоздичка» Голобородько Л. Л.
Тема: Як помирити Лисичку та Журавля?
Мета: закріпити уміння дітей ритмічно наносити крапки , мазки, хвилясті лінії на готові форми (посуд).
Розвивати чуття кольору, бажання малювати.
Виховувати акуратністьу роботі з фарбами ,любов до народної казки.
Матеріал: площинні паперові форми глечика та тарілочки,гуашеві фарби, пензлі ,зразки керамічного посуду,оздобленого елементами розпису .
Хід заняття .
І . Ігрова ситуація . Вихователь приносить іграшкову лисичку .
Лисичка дуже сумна .В лапках лисички - глиняна тарілочка.
Вихователь пропонує дітям поміркувати –з якої казки завітала лисичка.
( Відповіді дітей)
ІІ .Читання казки « Лисичка та Журавель»
ІІІ. Бесіда за змістом твору
Запитання до дітей:
--Як ви гадаєте , чому сумна Лисичка?
(Підвести дітей до думки , що можливо у Лисички та Журавля не було відповідного посуду , щоб пригостити гостя )
--Що можна зробити для того , щоб їх помирити ?(подарувати посуд)
Вихователь пропонує оздобити розписом готові паперові форми та подарувати посуд героям казки
ІV Розгляд керамічного посуду , прикрашеного розписом .( Вихователь акцентує увагу на елементах розпису –крапки ,хвильки, мазки . )
Показ вихователем порядку виконання роботи.
Пальчикова гімнастика
V. Самостійна робота дітей.
Діти самостійно обирають ту чи іншу форму .
Допомога вихователя за потреби .
VІ Підсумок заняття . Розгляд робіт .
Лисичка дякує за подарунки та обіцяє бути чемною.
посібники