Користувацький вхід

Останні публікації

методичний посібник

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

ЗМІСТ

Вступ……………………………………………………………………....4
Завдання методики казкотерапії…………………………………………5
Кілька слів про методику…………………………………………………6
Казкові ігри……………………………………………………………….13
Конспекти інтегрованої навчально-розвивальної діяльності з
елементами казкотерапії .........................................................................17
Казки на втіху…………………………………………………………….50
Використана література………………………………………………….73

ВСТУП
Казка – найпопулярніший вид усної творчості серед дітей. З нею пов’язане життя кожного із нас. Ми захоплюємося мужністю, умілістю її героїв, сумуємо і хвилюємося разом з ними. Вона захоплює й полонить серця не лише дітей, а й дорослих.
Реальне й вигадане гармонійно поєднуються в казці, зачаровує дитину на все життя красою народного слова.Казка, що так органічно увійшла в душу дитини, допомагає їй вчитися і вдосконалюватися, переносити у сферу реалій вимріяні і такі бажані дива, коли долаються будь-які труднощі й страхи, негативні імпульси.
Казковий світ магічно впливає на дитину, манить таємницями, чудесами, чаклунством. Діти з радістю подорожують в уявному, нереальному світі, активно діють у ньому творчо трансформуються, перетворюються. За допомогою казок вони здобувають знання про довкілля, про взаємостосунки людей, проблеми, які трапляються в житті. Вихователі не просто розповідають казки, а за допомогою моральних завдань, що вони містять, дають поняття про Добро і Зло, про те, як потрібно навчатись прощати, бути терплячим і безкорисним, ставлять дітей пе¬ред вибором. Кожна дитина потрапляє в таку ситуацію, коли повинна приймати рішення, діяти певним чином.
Казки навчають дитину знаходити вихід із складних ситуацій, вірити в силу добра, любові, справедливості, краси. Діти дуже люблять казки, бо в них компенсується недостатність дій у реальному житті і стає можливою реалізація їх творчого потенціалу. За допомогою різноманітних прийомів мають змогу відповідати не 6-7 дітей, а всі діти можуть скласти оповідання, поставити запитання героям тощо.Діти можуть працювати у парах, таким чи¬ном активно розвиваючи своє мовлення.
У сучасних умовах життя від людини вимагається не тільки володіння знаннями, але і, насамперед уміння здобувати ці знання самій та оперувати ними.
Поговоримо про нетрадиційну роботу з казкою. Будемо гратися, фантазувати.Нетрадиційна робота з казкою в дошкільному віці є одним із видів роботи з ТРВЗ. Нетрадиційно – це означає навчити дітей оригінально, незвично, по своєму не лише сприймати зміст, але і творчо переробляти хід розповіді, вигадувати різні кінцівки, вводити непередбачувані ситуації, змішувати декілька сюжетів в один, допомагати героям вийти з складної ситуації та інше.

Автор: 

Упорядник Головенська О.М.,вихователь ЗДО

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі