Користувацький вхід

Урок читання

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Урок читання 2клас
Тема.Дивись так, щоб побачити, слухай так, щоб почути.
В.Сухомлинський «Я хочу сказати своє слово»

Мета: формувати в учнів уміння спостерігати за навколишнім світом, вчити добирати слова для передачі краси природи, вчити орієнтуватися в тексті;розвивати образне мислення,уяву,зв’язне мовлення і читацькі навички;виховувати любов до рідного краю, бережливе ставлення до навколишньої природи.
Обладнання: портрет В. Сухомлинського, картки для розширення поля читання, мікрофон, скринька, чарівна торбинка, сигнальні картки, лист з деформованим текстом, девіз уроку, ІКТ.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
І. Організація класу. Привітання гостей.
- Діти, сьогодні до нас завітали гості. А коли в домі гості – це свято. Тож давайте урок наш проведемо святково і подаруємо нашим гостям таке відчуття.
Учні: Ми вас вітаємо, ми вас вітаємо
Весь другий клас вам щиро промовля.
Ми вас вітаємо, ми вас вітаємо
Бажаємо щастя і добра.
Вчитель: Спочатку дозволимо сісти дівчаткам, тоді хлопчикам. Спочатку краса, тоді сила. Та щоб добре працювати,
Слід себе налаштувати
На сьогоднішній урок.
- Діти, покладіть, будь ласка, руку на руку і повторюйте за мною. Сьогодні у мене гарний настрій, думки. Я люблю себе, своїх рідних, друзів, свою землю, свою Україну. Вона єдина, вона – найкраща.
Девіз: Красиво читаємо.
Чітко розповідаємо.
Мову свою розвиваємо.
Очікування.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
- Діти, ось у мене на столі стоїть скринька. Зараз заглянемо у неї, що там сховане?
( у скриньці гілочка, квіточка, трава, грудочка землі, камінчик, …)
- До чого це все належить? (До природи)
- Молодці! З цим завданням ви впоралися. А ось до рук мені потрапив лист, але не можу я його прочитати і хочу щоб ви мені допомогли. Я думаю що він теж про природу. Допоможете? (на комп’ютері )
лоБу у киматінродиПри дві сивікракидонечраФло і наФау. раФлолалюби всі ниросли,а наФауваласяпіклу про ринва. ниВочутхо щоб всі дилю на ліземглибере роду при і лисявчи тибари сукраньогонавколиштусві.
- Молодці! То чи справдилися мої сподівання?
- Скажіть, будь ласка, хто з українських письменників розкрив нам таємниці природи, своїми творами вчить нас, що «Природа – наш спільний дім»?
(В. О, Сухомлинський)
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку
- Сьогодні ми будемо опрацьовувати оповідання про ваших ровесників, про те, як малі учні вчилися спостерігати красу природи рідного краю і передавати це в своєму мовленні. І назва цього оповідання співзвучна з назвою розділу.
Я х ч с к з т с в с л в ( на комп’ютері )
о у а а и о є о о
- Написав його видатний педагог, вчитель,письменник, який завжди любив дітей – В. О. Сухомлинський (портрет на комп’ютері )
- Якщо текст має таку назву, про що може розповідатися в ньому? (відповіді дітей)
- Як на вашу думку, що ви повинні вміти на кінець уроку? (відповіді дітей)
- Отже, підсумовуючи ваші відповіді ви повинні вміти:
- Виразно читати;
- Визначати головну думку;
- Мислити;
- Робити висновки.
- Весною природа оживає, все навкруги розквітає. Сьогодні на уроці допоможемо нашій яблуньці одягти весняне вбрання. За кожну правильну відповідь, за кожне виконане завдання ви одержите яблуневу квіточку.
Відповідь творчого характеру – велика квітка
Відповідь змістовна, повна – маленька квіточка
Відповідь не точна, неповна з помилками – пуп’янок квітки
ІV. В. О, Сухомлинський «Я хочу сказати своє слово»
1. Словникова робота (робота в парах)
а) учні працюють на карточках з метою розширення поля читання
не бо
гра ло
дих ало
ска зала
трепетало
- Знайдіть і прочитайте найменше, найбільше слово.
- Що значить «трепетало» (дрижало, тремтіло, трусилося)
б) Прочитайте слова, що зустрінуться в тексті, зверніть, будь ласка, увагу на наголос. Прочитаємо слова на картках-блискавках: повела, осінній, точні, притихли, дивилися, перелітні,курликали, розповідати, повторювали.
- Чи є незрозумілі слова?
2. Читання оповідання вчителем.
- Відкрийте, будь ласка, підручники на ст. 110. Я читатиму оповідання, а ви уважно слухайте і слідкуйте,бо повинні будете дати відповідь на таке запитання. Про що розповідали діти вчительці?
- То про що ж розповідали діти вчительці?
- Молодці!
3. Завдання з аудіювання
- Щоб перевірити вашу увагу, виконаємо тести.
1. Катерина Іванівна повела у поле…
а) першокласників;
б) другокласників;
в) третьокласників.

2.Від курликання журавлів в степу було…
а) весело;
б) тривожно;
в) сумно.

3. Учні вчилися розповідати про…
а) осінній ранок;
б) осіннє небо;
в) осінню природу.

4. Діти побачили небо…
а) барвінкове, волошкове, блакитнооке;
б) синє, голубе,чисте;
в) сіре, темне, нелагідне.

5. Небо маленької Валі…
а) сердите;
б) темно – синє;
в) ласкаве.

6. Небо було сумне, тривожне, зажурене, холодне тому, що…
а)настала осінь і відлітали пташки;
б)настала зима;
в) відлітали пташки.
Відповіді до тестів: 1а, 2в, 3б, 4б ,5в ,6а. Молодці!
5.Повторне читання оповідання «ланцюжком», «промінчиком», «мовчки»
- Зараз починаємо читати текст «ланцюжком».
- Продовжуємо читати «промінчиком».
- А тепер ви уважно «мовчки» дочитаєте текст і відшукайте відповідь на таке запитання:
- На яку істоту було схоже небо?
- То на яку істоту було схоже небо? (на живу істоту)
- Дякую за роботу! Молодці!
V. Фізкультхвилинка (під музичний супровід «Облака»)
VІ. Закріплення вивченого
1. Читання оповідання вголос (в групах, диференційовано)
Знайдіть і прочитайте: зачин,основну частину, кінцівку. Виберіть правильний заголовок до кожної частини.
2.Вибіркове читання.
- Знайдіть і прочитайте опис осіннього ранку.
- Які слова з цього опису передають спокій, сум?
- Яке завдання поставила учителька дітям?
- Як поставилися до завдання діти?
- І це завдання виконано. Молодці!
3. Гра «Кореспондент»
4. Спостереження за мовою твору
- Зараз ви заглянете до чарівної торбинки і отримаєте завдання, на яке повинні дати відповідь. Поясніть, як ви розумієте вислови:
- птахи курликали;
- небо трепетало;
- чому очі неба були сумні, сині-сині;
- діалог.
- Давайте і ми з вами відшукаємо у тексті діалог і прочитаємо його.
5. Робота з малюнком.
- Доберіть, діти, будь ласка, речення з тексту до малюнка.
6. Визначення головної думки
- Прочитайте мовчки останній абзац
- Як ви зрозуміли його зміст? ( головна думка оповідання)
- Отже, треба бачити красу рідного краю, навколишньої природи, бути спостережливим.
- А як потрібно ставитися до природи? (Оберігати її, насаджувати дерева, квіти, не забруднювати навколишнє середовище)
7. Фізкультхвилинка (біля вікна)- А зараз підійдіть, будь ласка, всі до вікна, подивіться уважно на небо, що цікавого ви побачили? На що вам здалися подібними хмари? Як би ви це показали ?
8. Рольова гра «Репортер»
- А зараз пропонуємо вам рольову гру, яку підготували учні «Яким хочуть бачити небо жителі нашого краю?»
Житель села. Я, житель міста Городище, хочу, щоб всі жителі дихали свіжим повітрям, щоб ніхто не хворів на рак і туберкульоз і щоб над нашим селом було завжди прозоре,усміхнене небо.
Хлопчик. Я хочу, щоб небо було світлим і прозорим, щоб більше було сонячних днів, тоді щодня влітку можна купатися і загоряти.
Дівчинка. Я хочу бачити небо блакитним і в ньому блакитних, а не сірих журавлів, і щоб ми всі жили в мирі і злагоді.
Фермер. А я, як фермер, хочу, щоб небо було лагідним, щедрим, щоб дарувало багато сонця і дощів на пшеничні поля, щоб наш народ був багатим і заможним.
VІІ. Підсумок уроку
- От і закінчується наш урок. Чи виконали ми завдання уроку?
- Підійшов час доглянути за нашим деревом. Давайте подивимось, чи розквітла наша яблунька! Порахуйте, будь ласка, свої квіточки.
- То у кого ж більше?
- Діти, з кожної квіточки можливо виросте і яблучко - (малюнок яблуні з яблуками) плід яблуні. А ваші плоди на сьогоднішньому уроці – це знання, які ви отримали на уроці: про красу природи, вміння правильно висловлювати свою думку, працювати в групі.
- Чи справдилися ваші очікування від уроку?
- Мої теж справдилися. Я задоволена вашою роботою. Можливо із ваших квіточок виростуть ось такі яблука. (роздаю яблуко кожній дитині)
VІІІ. Домашнє завдання
- А дома, діти, ви ще прочитаєте твір «Я хочу сказати своє слово» та підготуєте свою розповідь про красу навколишньої природи.

Автор: 

Муха Катерина Анатоліївна

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі