Користувацький вхід

До Африки

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект заняття з розвитку мовлення в середній групі
«Подорож до Африки»
Мета: закріплювати вміння переказувати художній твір за допомогою методу моделювання, вчити дітей відповідати повним реченням, активізувати словник, розвивати зв'язне мовлення дітей, уміння міркувати, уяву, мислення, логіку, розвивати творчі здібності дітей, виховувати любов до російським народним казкам.
Обладнання і матеріали: Мультимедиапроектор, комп'ютер, маски, іграшка лисиці, чарівний мішечок.
Хід заняття:
1. Організаційний момент. Діти стоять у колі.
Вихователь: Ви всі візьміться за руки, і один одному всміхніться.
- Хлопці, сьогодні ми з вами вирушимо у казкову подорож.
Якщо казка у двері стукає,
Ти скоріше її впусти,
Бо казка - птах,
Трохи спугнешь і не знайти.
2. Сюрпризный момент. З'являється чарівний мішечок, в якому захована іграшки лисиці.
-Хлопці, подивіться, що це?
-Правильно, хтось забув чарівний мішечок, а всередині щось є. Давайте спробуємо з вами відгадати, що там, але не за допомогою очей, а за допомогою рук. Зараз я дам помацати кільком хлопцям, а вони повинні назвати, що усередині мішечка.
Діти обмацують мішечок і намагаються відгадати, хто всередині.
- Правильно, хлопці, це лисиця, вона прибігла до нас з казки. Хлопці, як в казках називають лисицю? (Лисичка-сестричка, лисонька, Лисиця Патрикеевна)
- А як ви здогадалася, що в мішечку сховалася лисиця? (у неї пухнастий хвіст)
3. Бесіда. - А тепер, хлопці, сідаємо на стільчики, і давайте спробуємо описати нашу гостю.
-Анечка, що ти можеш розповісти про хутра лисиці? (шерсть у лисиці м'яка, пухнаста, руда.)
-Добре, Альоша, а що ти нам розповіси про мордочці лисиці. (Мордочка у лисиці гостра, хитра, вушка гострі, схожі на трикутники.)
-Молодець, Альоша. А Сашко розповість нам про хвіст лисиці. (У лисиці хвіст довгий, м'який, пухнастий.)
-Аліса, а як ти думаєш, навіщо лисиці такий пухнастий хвіст? (У лисиці хвіст довгий і пухнастий, щоб замітати свої сліди.)
Молодець, Аліса. А що можна сказати про вдачу лисиці, яка вона в казках? (В казках лисиця хитра, обманщиця.)
-Молодці, хлопці. Лисиця прибігла до нас з казки, а як ви думаєте, з якої? В яких казках ми з вами зустрічали лисицю? (Лисичка з скалочкой, Колобок, Теремок, Рукавичка.)
-Так дійсно, в цих казках ми зустрічаємо лисицю, але наша гостя прибігла з казки, де образила зайця і вигнала його з хати. (Заюшкина хатинка.)
4. Гра з загадками. - Правильно, хлопці, і лисичка принесла нам з собою загадки. Давайте послухаємо їх уважно і отгадаем. Спочатку випадком загадку і лише потім говоримо відгадку.
Слайд програма.
Наш звір живе у тривозі,
Від біди забирає ноги.
Ну-ка швидко відгадай-ка,
Як звірятко зветься? (заєць)
Хто великий і клишоногий,
Мед дістав з бочки лапою.
З'їв солодкість і ревіти.
А звуть його? (ведмідь)
Ку-ка-ре-ку кричить він дзвінко,
Ляскає крилами голосно.
Курочок вірний пастух
Як звуть його? (півень)
У мене відмінний слух
Гострий погляд і тонкий нюх,
Відразу лізу з кішкою в бійку,
Тому що я (собака)
Скаче по болоту
Зелена скрекотушка.
Зелененькі ніжки
Звуть мене (жаба)
-Хлопці, подивіться, яких тварин ми з вами вгадали, а всі вони герої казки «Заюшкина хатинка»? (Ні, жаба з іншої казки)
5. Физминутка.
-Правильно, хлопці, лисичка бачить, що ви втомилися і хоче з вами пограти. Хочете пограти з лисицею?
-Тоді стаємо в коло.
Гей, хлопці, що ви спите,
Нам тварин покажіть.
У лисички гострий ніс,
У неї пухнастий хвіст.
Шуба руда лисиця
Невимовної краси.
Лисиця по лісу походжає
Шубу руду погладжує.
Заєць по лісі скакав,
Заєць корм собі шукав.
Раптом у зайця на маківці
Піднялися як стрілки вушка.
Зайчик стрибнув, повернувся
І під деревом зігнувся.
Виліз ведмідь з барлогу,
Розминає Міша ноги,
На носочках він пішов
І на п'ятах потім.
6. Моделювання казки. -Ось ми трохи відпочили, і лисиця запрошує нас за столи.
На столах листи з колами, олівці, на дошці теж лист з колами.

-Хлопці давайте згадаємо казку «Заюшкина хатинка». Аліса, розкажи, з чого починається казка.
-Правильно, а Аня вийде до дошки і намалює нам зайця і лисицю. Аня, що відрізняє лисицю від інших тварин?
-Давайте на першому колі покажемо, що це лисиця, намалюємо гострі вуха і довгу мордочку.

-А що є у зайця, чого немає у інших героїв нашої казки?
-Правильно, давайте намалюємо нашого зайця довгі вуха.

-Вадиме, що ж відбулося далі?
-А що відрізняє собаку в нашій казці?
-Правильно, давайте домалюємо нашої собаці хвіст колечком.

-Розповість нам казку далі Женя.
-Аня, що ми домалюємо, щоб показати, що це ведмідь?
-Правильно, намалюємо маленькі круглі вуха.

-Продовжить казку Ірина.
-Аня, а що є у півника особливого?
-Правильно, намалюємо нашому півнику гребінець, можна підмалювати дзьоб.

-Чому ж, Лера, закінчується казка?
-Молодці, хлопці, ви добре пам'ятаєте казку «Заюшкина хатинка», а тепер давайте її інсценуємо у віршах, як ми з вами вчили.
7. Інсценування казки. Дітям роздаються ролі і маски.
-А тепер, хлопці, ви перетворитеся в зверяток.
Жили-були лисичка і зайчик. Вирішили вони побудувати собі кожен
хатинку. Лисиця побудувала крижану , а зайчик лубяную. Але ось прийшла весна-красна, і у лисиці хатинка розтанула.
Лисичка: Ой, Ой, ой, сюди, косою!
Як же бути? Де будиночок мій?
Заєць: Вся твоя хата з ґаночком
Втекла в річку.
Дуже не переживай,
Ти до мене переїжджай.
Лисиця:(вбік говорить):
Пощастило, скажу, косому
Вижену його з дому.
Не хочу з ним разом жити,
Хліба скоринку ділити: (звертається до зайця):
Гей, послухай, милий Зая!
Новина є!
Заєць: Та ну! Яка?
Лисиця: Є за лісом город,
Там капуста - цілий рік!
Заєць: Неужель вже стигли?
Ну-ка, ну-ка, побіжу
І капусту пошукаю!
Це що? Закрита двері.
Лисиця: (визирає з будиночка)
Я в хаті живу тепер.
Побіг заєць капусту шукати, а лисиця шмиг - і зайняла його будиночок.
Прибіг зайчик, а дівер замкнені.
Заєць: Та це ж мій будиночок!
Лисиця: Не пущу тебе, косою!
(заєць йде, сідає поруч плаче)
Будував собі заєць дуже міцний будинок,
Так лисиця зла оселилася в ньому.
Хто не побоїться заиньке допомогти?
Хитру лисицю
Хто прожене геть?

З'являється собака.

Собака: Гав, гав, гав!
У мене гарячий норов!
Не боюся ні сварок, ні бійок!
Покажи мені, де твій ворог?
Заєць: Ось сидить в моїй хатинці,
Ось стирчать у віконці вушка.
Собака: Гей, лисиця, чуєш гавкіт?
Гав, гав, гав, геть іди!
Лисиця: Як взмахну хвостом,
Опалю вогнем, бережися!
Собака: (боязко)
Ой, зовсім забув, косою!
Потрібно мені скоріше додому!
Вед: На пеньку знову сидить
Бідний зайченя, сумує.
Що ж робити, він не знає,
Лапкою сльози втирає.
З'являється ведмідь
Ведмідь: Я Мишка-лежебока,
Спав я довго і глибоко.
Не боюся ні сварок, ні бійок!
Покажи мені, де твій ворог!
Заєць: Ось сидить в моїй хатинці,
Ось стирчать у віконці вушка.
Ведмідь: Гей! Хто там у хаті?
Ось дістанеться тобі!
Лисиця: Як взмахну хвостом,
Опалю вогнем, бережися!
Ведмідь: (боязко)
Ой, зовсім забув, косою!
Потрібно мені скоріше додому!
(ведмідь йде)
Хто не побоїться
Заиньке допомогти?
Хитру лисицю
Хто прожене геть?
З'являється півник
Півень: Ку-ка-рі-ку, ку-ка-ре-ку!
Я допоможу, я допоможу!
Ти не плач, не плач, косою,
Жваво впораємося з лисицею!
Лисиця: Як взмахну хвостом,
Опалю вогнем, бережися!
Півень: Як тряхну гребінцем -
І розвалиться весь будинок!
У мене є коса,
Ану, виходь, лисиця!
Лисичка: Ой, боюся я півня!
Ой, подалі від гріха!
(лисиця вибігає з будиночка і біжить в ліс)
Заєць: Ну, спасибі, Півник!
Впоратися з лисицею допоміг!
Будемо разом в будинку жити,
Разом жити і не тужити!
8. Підведення підсумків.
-Молодці. Хлопці, а вам сподобалася казка? Чому вона нас вчить?
-Ну, а нам пора прощатися,
І розлучатися з казкою.
Казка нова знову

Автор: 

Комар Ніна Василівна
вихователь ЗДО № %5
м. Первомайськ

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі