Користувацький вхід

Урок літературного читання Творчість Петра Осадчука . П. Осадчук «Стежка».

  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:3b0a47e8ea7d5ac9f15488a732a3e378' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p>Урок літературного читання<br />\nТема уроку: Творчість Петра Осадчука . П. Осадчук «Стежка».</p>\n<p>Мета уроку: Ознайомити учнів з особистістю Петра Осадчука, розкрити красу і своєрідність поезій видатного поета, вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; навчати уявляти описані картини, розмірковувати над текстом; розвивати спостережливість, творчу уяву, чуття поетичного слова; виховувати любов до рідного краю.</p>\n<p> Хід уроку<br />\nІ. Організація учнів до уроку<br />\n Усміхнися всім навколо:<br />\n Небу,сонцю.квітам, людям.<br />\n І тоді обов’язково<br />\n День тобі веселим буде!<br />\n• Колективне складання плану уроку<br />\n(доцільно провести з метою формування навчально-соціальних компетентностей)</p>\n<p>1. Мовна розминка<br />\n2. Про автора<br />\n3. Словникова робота<br />\n4. Ігри зі словами<br />\n5. Робота в групах<br />\n6. Підсумок</p>\n<p>ІІ. Мовленнєва розминка.<br />\n 1. Артикуляційна зарядка.<br />\n• Подуйте на кульбабку.<br />\n• Злизуйте з губ варення.<br />\n• Порахуйте зубки вгорі,внизу.<br />\n• Висуньте і швидко заховайте язичок.</p>\n<p> 2. Робота над скоромовкою.<br />\n Біжать стежини поміж ожини.<br />\n• Гра « Дощик»<br />\n Діти читають хором:<br />\n• накрапає дощ ( тихо);<br />\n• дощ пускається сильніше ( голосніше);<br />\n• злива ( голосно);<br />\n• дощ слабшає (тихіше);<br />\n- дощ припиняється ( читання припиняється).</p>\n<p>ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.<br />\n Повідомлення теми і мети уроку.</p>\n<p>1. Вступне слово вчителя.<br />\nЗасперечалися дітки, яка стежка найкраща.<br />\n-До крамнички, бо там є цукерки.<br />\n - Ні, до школи, бо там є дітки.<br />\n - Ні, до річки, бо там можна скупатися.<br />\n - Ні, в садок, бо там є груші, яблука.<br />\n - Ні в поле, бо там просторо...<br />\nАж тут приспіла мама. Дітки й питають, яка стежка найкраща?<br />\n• Додому, дітки. До рідної хати.<br />\n Д. Чередниченко.</p>\n<p>- Багато різних стежинок є на землі. Чимало цікавого можуть вони нам розповісти. Одні ведуть у далекі незвідані світи, інші – до заповітної мрії.<br />\n У кожного своя стежка, кожний вибирає сам, якою вона буде і де проляже.<br />\n-А сьогодні на уроці ми пройдемо поетичною стежинкою, якою поведе нас Петро Ілліч Осадчук, спробуємо відкрити для себе творчість цього талановитого українського поета. </p>\n<p>ІV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.<br />\n1. Біографічна довідка «Знаю сам і поділюся з вами»- готують учні<br />\n(доцільно провести з метою формування інформаційної компетентності)</p>\n<p> 2. Опрацювання статті про поета(с.116-117)<br />\n• Гра « Рибки».<br />\n- Прочитайте статтю про поета мовчки.<br />\n- Що нового ви дізнались про Петра Ілліча?<br />\n - Які збірки написав поет для дітей?</p>\n<p>3. Фізкультхвилинка. </p>\n<p>4.Опрацювання вірша П.Осадчука « Стежка» (с.117)<br />\n1) Читання вірша вчителем.<br />\n- Який настрій передав автор у вірші?<br />\n2) Словникова робота.<br />\nЩодуху зрівняюся домчав барабанив<br />\nДзвенів захлюпоче шибка в супрязі<br />\nЗаллю молодчина злива впурхнуло<br />\nПрудко зі злості тремтить згодом</p>\n<p>Хапав за п’яти Нагинав додолу віти Дзвенів над вухом<br />\n• Читання складами «черепахою»<br />\n• Читання «сорокою»<br />\n• Читання слів зверху - вниз, по рядочках<br />\n• Пояснити значення слів<br />\n• Читання на одному диханні<br />\n• Читання карток-блискавок,тлумачення висловів<br />\nДуже швидко – прудко<br />\nРазом, спільно об’єднавшись – в супрязі<br />\nПізніше, потім – згодом</p>\n<p> 3) Робота над виразністю читання вірша.<br />\n -Який основний тон виберете для читання вірша?<br />\n -У якому темпі будете його читати?<br />\n -З якою інтонацією прочитаєте слова дощу?</p>\n<p>4) Самостійне читання вірша учнями.<br />\n5) Підбір учнями питань по змісту вірша<br />\n 6)Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання.<br />\n - Як хлопчик тікав від дощу?<br />\n - Хто прийшов йому на допомогу?<br />\n - Чому він дякував стежці?<br />\n - Чому розізлився дощ?<br />\n - Як поет описав дощ?<br />\n - З приводу чого хлопчина висловлює жаль?</p>\n<p>7) Вправи на розвиток швидкості читання.<br />\n• Гра «Знайди риму»<br />\n (доцільно провести з метою формування навчальної компетентності)</p>\n<p>Хлопче – захлюпоче<br />\nВодою – тобою<br />\nХати - п’яти, піймати<br />\nНеначе – плаче<br />\nСховати – до хати<br />\nЩодуху – над вухом<br />\n 8) Вправа «Ти – мені, я- тобі»<br />\n (доцільно провести з метою формування комунікативної компетентності)<br />\n 9)Конкурс «Кращий диктор телебачення»</p>\n<p>• Гра « Розвідники»<br />\n- Хлопчики, порахуйте скільки разів автор вживає слово «дощ»?(3)<br />\n- А дівчатка, скільки разів автор згадує слово « стежка»? (6)<br />\n 10 )Вправа «2- 4- всі разом»<br />\n- Як по-іншому можна назвати вірш?<br />\n 11) Робота за ілюстрацією.<br />\n 12 ) Робота в групах. Розвиток мовлення.<br />\nЗавдання групам, з подальшим зачитуванням текстів:<br />\n 1-ша група – описати хлопчика;<br />\n 2-га група – описати дощ;<br />\n 3-тя група – описати стежку.<br />\n 13) Перевірка роботи груп</p>\n<p>V. Підсумок уроку.<br />\n• Метод « Вільний мікрофон»<br />\n- З яким настроєм ми завершуємо урок?<br />\n- Як ви оцінюєте свою роботу на уроці?<br />\n- Що вас найбільше зацікавило? Вразило?</p>\n', created = 1738281481, expire = 1738367881, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:3b0a47e8ea7d5ac9f15488a732a3e378' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '1:7e2c614a1fca3195586d9a2632811af8' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p>Міхольська Ольга Іванівна, вчитель початкових класів</p>\n', created = 1738281481, expire = 1738367881, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '1:7e2c614a1fca3195586d9a2632811af8' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:0ced0ef91163b154994897597fd5f6ab' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p><a href=\"/node/4697\" title=\"Отримати до атестації сертифікат на підтвердження публікації\">Сертифікати Методичного порталу. Умови, правила та порядок замовлення</a></p>\n<p><a href=\"/sertif/reestr-e\" title=\"Реєстр електронних сертифікатів Методичного порталу. Отримати сертифікат до атестації швидко і безкоштовно\">Реєстр електронних версій сертифікатів</a></p>\n<p><a href=\"/sertif/reestr-p\" title=\"Сертифікат на підтвердження публікації на Методичному порталі (до атестації вчителів) з печаткою та QR-кодом поліграфічної якості\">Реєстр заявок друкованої (платної) версії сертифіката. </a></p>\n<p><a href=\"/node/2277\" title=\"\">Замовлення сертифіката (докладна інструкція)</a></p>\n<!--\n<a href=\"/node/5840\" title=\"\">Сертифікати Методичного порталу. Питання - відповіді</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5840\" title=\"\">Сертифікати Методичного порталу. Питання - відповіді</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5023\" title=\"\">Як роздрукувати електронну версію сертифіката</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5023\" title=\"\">Як роздрукувати електронну версію сертифіката</a>\n-->', created = 1738281481, expire = 1738367881, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:0ced0ef91163b154994897597fd5f6ab' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:84eb3e5574742c8fa4ae080a478ab36f' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p><img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200_2.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" /></p>\n<!--\n<img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" />\n--><!--\n<img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" />\n-->', created = 1738281481, expire = 1738367881, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:84eb3e5574742c8fa4ae080a478ab36f' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:04fbaf38808e37531e5f41cb1149e028' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '1:3d838474a2bc6baf08bfee67e2aa320c' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<h2><a href=\"/user/register\">Зареєструйтесь</a>,<br />\n щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,<br />\nпублікувати власні матеріали, отримувати <a href=\"/node/4697\">сертифікати</a>.</h2>\n', created = 1738281481, expire = 1738367881, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '1:3d838474a2bc6baf08bfee67e2aa320c' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:bd26d5c1b123463aee5dc0a31e4af1d5' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:e8645e480b910356631c73ddec803187' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Урок літературного читання
Тема уроку: Творчість Петра Осадчука . П. Осадчук «Стежка».

Мета уроку: Ознайомити учнів з особистістю Петра Осадчука, розкрити красу і своєрідність поезій видатного поета, вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; навчати уявляти описані картини, розмірковувати над текстом; розвивати спостережливість, творчу уяву, чуття поетичного слова; виховувати любов до рідного краю.

Хід уроку
І. Організація учнів до уроку
Усміхнися всім навколо:
Небу,сонцю.квітам, людям.
І тоді обов’язково
День тобі веселим буде!
• Колективне складання плану уроку
(доцільно провести з метою формування навчально-соціальних компетентностей)

1. Мовна розминка
2. Про автора
3. Словникова робота
4. Ігри зі словами
5. Робота в групах
6. Підсумок

ІІ. Мовленнєва розминка.
1. Артикуляційна зарядка.
• Подуйте на кульбабку.
• Злизуйте з губ варення.
• Порахуйте зубки вгорі,внизу.
• Висуньте і швидко заховайте язичок.

2. Робота над скоромовкою.
Біжать стежини поміж ожини.
• Гра « Дощик»
Діти читають хором:
• накрапає дощ ( тихо);
• дощ пускається сильніше ( голосніше);
• злива ( голосно);
• дощ слабшає (тихіше);
- дощ припиняється ( читання припиняється).

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Повідомлення теми і мети уроку.

1. Вступне слово вчителя.
Засперечалися дітки, яка стежка найкраща.
-До крамнички, бо там є цукерки.
- Ні, до школи, бо там є дітки.
- Ні, до річки, бо там можна скупатися.
- Ні, в садок, бо там є груші, яблука.
- Ні в поле, бо там просторо...
Аж тут приспіла мама. Дітки й питають, яка стежка найкраща?
• Додому, дітки. До рідної хати.
Д. Чередниченко.

- Багато різних стежинок є на землі. Чимало цікавого можуть вони нам розповісти. Одні ведуть у далекі незвідані світи, інші – до заповітної мрії.
У кожного своя стежка, кожний вибирає сам, якою вона буде і де проляже.
-А сьогодні на уроці ми пройдемо поетичною стежинкою, якою поведе нас Петро Ілліч Осадчук, спробуємо відкрити для себе творчість цього талановитого українського поета.

ІV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.
1. Біографічна довідка «Знаю сам і поділюся з вами»- готують учні
(доцільно провести з метою формування інформаційної компетентності)

2. Опрацювання статті про поета(с.116-117)
• Гра « Рибки».
- Прочитайте статтю про поета мовчки.
- Що нового ви дізнались про Петра Ілліча?
- Які збірки написав поет для дітей?

3. Фізкультхвилинка.

4.Опрацювання вірша П.Осадчука « Стежка» (с.117)
1) Читання вірша вчителем.
- Який настрій передав автор у вірші?
2) Словникова робота.
Щодуху зрівняюся домчав барабанив
Дзвенів захлюпоче шибка в супрязі
Заллю молодчина злива впурхнуло
Прудко зі злості тремтить згодом

Хапав за п’яти Нагинав додолу віти Дзвенів над вухом
• Читання складами «черепахою»
• Читання «сорокою»
• Читання слів зверху - вниз, по рядочках
• Пояснити значення слів
• Читання на одному диханні
• Читання карток-блискавок,тлумачення висловів
Дуже швидко – прудко
Разом, спільно об’єднавшись – в супрязі
Пізніше, потім – згодом

3) Робота над виразністю читання вірша.
-Який основний тон виберете для читання вірша?
-У якому темпі будете його читати?
-З якою інтонацією прочитаєте слова дощу?

4) Самостійне читання вірша учнями.
5) Підбір учнями питань по змісту вірша
6)Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання.
- Як хлопчик тікав від дощу?
- Хто прийшов йому на допомогу?
- Чому він дякував стежці?
- Чому розізлився дощ?
- Як поет описав дощ?
- З приводу чого хлопчина висловлює жаль?

7) Вправи на розвиток швидкості читання.
• Гра «Знайди риму»
(доцільно провести з метою формування навчальної компетентності)

Хлопче – захлюпоче
Водою – тобою
Хати - п’яти, піймати
Неначе – плаче
Сховати – до хати
Щодуху – над вухом
8) Вправа «Ти – мені, я- тобі»
(доцільно провести з метою формування комунікативної компетентності)
9)Конкурс «Кращий диктор телебачення»

• Гра « Розвідники»
- Хлопчики, порахуйте скільки разів автор вживає слово «дощ»?(3)
- А дівчатка, скільки разів автор згадує слово « стежка»? (6)
10 )Вправа «2- 4- всі разом»
- Як по-іншому можна назвати вірш?
11) Робота за ілюстрацією.
12 ) Робота в групах. Розвиток мовлення.
Завдання групам, з подальшим зачитуванням текстів:
1-ша група – описати хлопчика;
2-га група – описати дощ;
3-тя група – описати стежку.
13) Перевірка роботи груп

V. Підсумок уроку.
• Метод « Вільний мікрофон»
- З яким настроєм ми завершуємо урок?
- Як ви оцінюєте свою роботу на уроці?
- Що вас найбільше зацікавило? Вразило?

Автор: 

Міхольська Ольга Іванівна, вчитель початкових класів

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі