Користувацький вхід

«Визначення закінчень іменників жіночого роду в орудному відмінку однини»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Урок з української мови на тему
«Визначення закінчень іменників
жіночого роду в орудному відмінку однини»
(4 клас)

Вчитель
початкових класів
Володимирівської філії
Томаківського НВК
«ЗОШ – І – ІІІ ст. ДНЗ»№1
Шкуропат Наталія
Олександрівна

2017-2018 н.р.
Тема. Визначення закінчень іменників жіночого роду в орудному відмінку однини (4 клас).
Мета: вчити визначати закінчення іменників жіночого роду в орудному відмінку однини, розвивати і збагачувати мову учнів, формувати навички каліграфічного письма, виховувати увагу, старанність.

Хід уроку
І. Організаційний момент
Девіз уроку : будемо на уроці дружно працювати, всі закінчення в словах чітко визначати.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.Перевірка д/з
- Які закінчення мають іменники чоловічого роду в Д.в. однини?
(-ові, -еві, -єві, -у, -ю)
- Які закінчення мають іменники чоловічого роду в М.в. однини?
(-ові, -еві, -єві, -у, -ю)
2. Хвилинка каліграфії
Інженером, державі, шеренги, на океані, на портреті.
- Що це за слова?
3.Гра «Мовний сон»
- Що є відмінюванням?
- Скільки відмінків мають іменники?
- Який відмінок без питань?
- Назвіть питання називного відмінку.
- Як по іншому його називають?
- Назвіть питання Д.в., М.в.
- Чим вони схожі, що їх різнить?
- Які відмінки мають такі питання : Кого?Що? Ким? Чим? Кого? Чого?
- Які чергування приголосних і голосних відбуваються при відмінювані?
- У чоловічому роді є два відмінки, написання закінчень яких мають щось спільне, що це за відмінки? Що їх єднає?
4.Робота в групах
Завдання: провідміняйте іменники в орудному відмінку однини.
І група: Сіль, тінь, осінь, зустріч, молодь.
ІІ група: Мати, любов, верф.
ІІІ група: Якість, повість, вірність, гордість, людяність.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Отже, до якого роду належать іменники? Які закінчення мають?
Сьогодні на уроці ми розглянемо нову закономірність, якою, на жаль, не всі вміють користуватися. Знання цієї закономірності робить нашу мову різноманітнішою, милозвучнішою. На уроці навчимося правильно визначати закінчення іменників жіночого роду в орудному відмінку однини.
ІV. Вивчення нового матеріалу
1. Робота з деформованими реченнями
Зі слів побудуйте речення ставлячи іменники у потрібному відмінку.
Підкресліть слова, що стосуються вивчених сьогодні правил.
Ми, гості, з, любов, зустрічаємо, хліб, сіль, і, дорогих.
Славиться, багатою, Україна, рослинністю.
Школа, брат, медаль, закінчив, золотою, із.
2.Вправа 171 (Ветеран-словник)
- Про кого ви дізналися з тексту?
- Як допомогла Оксанка дідусеві?
- Як ви оцінюєте ставлення дівчинки до старої одинокої людини?
Розкажіть про свою допомогу одиноким дідусям чи бабусям.
Поставте іменники, що в дужках, в О.в. однини і поясніть написання їх закінчень.
V. Підсумок уроку
- Що ви запам’ятали ?
Застосуйте свої знання і допоможіть мені скласти вірш:
Пізнай свої можливості,
І жити вчись по (щирість).
По (щирість), без (хитрість),
Без (заздрість), (зрадливість).
Хай буде більше (радість),
Від (юність) до (старість).
Хвала відвазі та (сміливість)
Війна (зарозумілість)
VІ.Повідомлення д/з
VІІ. Оцінювання

Автор: 

Вчитель
початкових класів
Володимирівської філії
Томаківського НВК
«ЗОШ – І – ІІІ ст. ДНЗ»№1
Шкуропат Наталія
Олександрівна

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі