Користувацький вхід

Останні публікації

Урок мужності "Зростаймо патріотами, нащадки козаків"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Міністерство освіти і науки України
Теребовлянський НВК

Підготувала
вихователь 1-Б касу
Бучковська І.М.

Теребовля, 2015
Урок мужності
«Зростаймо патріотами, нащадки козаків»
Для молодших школярів
Мета: розширити знання учнів про нашу Батьківщину – Україну;
виховувати в учнів любов до України, патріотизм, повагу до її захисників – учасників АТО;
довести до свідомості учнів, що ми самі відповідаємо за долю нашої держави, що кожен українець повинен мати активну громадянську позицію щодо подій на сході України.
Оформлення класу: написаний на дошці вірш про Україну, карта України, ілюстрації.
Хід уроку
І. Організація класу.
Налаштування на урок.
Учитель: Квітень тихо заглянув в віконце,
Ніжно, привітно всміхнулося сонце,
Вітер безшумно гойдає віти,
Тихо за парти сідають діти.
ІІ. Мотиваційний аспект.
На землі великій є одна країна
Гарна, неповторна, красна, як калина.
І живуть тут люди добрі, працьовиті,
І скажу, до речі, ще й талановиті.
Землю засівають і пісень співають,
На бандурі грають і вірші складають
Про ліси і гори, і про синє море,
Про людей і квіти…
То скажіть же, діти, що це за країна?
Учні (хором): Це наша славна Україна!
Учитель: Сьогодні на уроці мужності ми поговоримо про Україну, про події на сході України, про людей, які захищають її від терористів і про наших предків козаків.
На дошці написаний вірш. Я вам його прочитаю. Перші букви кожного рядочка вірша підкажуть про що ця поезія.
У всіх людей одна святиня:
Куди не глянь, де не спитай, -
Рідніша їм своя пустиня,
Аніж зелений в чужині рай –
Їм красить все їх рідний край.
Нема без кореня рослини,
А нас, людей, без Батьківщини. (М. Чернявський)
ІІІ. Бесіда вчителя з учнями.
Учитель: На дошці є карта України. Скажіть, діти, якщо ми схематично поділимо територію України на дві частини, то як вони називаються? (Схід і Захід) В якій частині живемо ми? (На Заході).
Ми з вами навчаємося, живемо в мирі. А є такі місця в Україні, на сході держави (показує на карті України зону АТО), де діти не мають змоги зараз ходити до школи. Хто скаже мені чому? (Там іде неоголошена війна) Бандитські угрупування, терористи та солдати з Росії стріляють у мирних людей, по школах, дитячих садках, будинках, аеропортах. Є поранені, багато людей убиті. Триває АТО – антитерористична операція. На сході нашої країни в окремих містах, селах не працюють школи, дитячі садки. Немає газу, води, світла. Люди вимушені голодувати, жити в підвалах.
Тому молоді люди віком від 18 до 50 років їдуть на ту територію і захищають кордони нашої України. Як називаються ці люди, що захищають нашу Вітчизну? (Герої). Вони мужні, сміливі, сильні. Є такі і в нашій Теребовлянській землі. Хвала їм і слава.
ІV. Хвилина мовчання.
Учитель: Давайте, діти, встанемо і пом’янемо хвилиною мовчання цих героїв і всіх тих, хто не повернувся додому з війни живим.
V. Запитання – відповідь. Конкурси.
Усі ці люди справжні нащадки козаків. Як і ми з вами. Давайте поговоримо про наших звитяжних предків.
1. Хто такі козаки? – Козаки – це були вільні люди, які захищали рідну землю від ворогів.
Конкурс 1. Хто швидше складе слово КОЗАК, УКРАЇНА.
2. Де і як вони жили? – Острів Хортиця на річці Дніпро, у куренях.
3. Що вони їли? – Куліш, галушки, рибну юшку, мамалигу.
Конкурс 2. Хто швидше з’їсть пачку кукурудзяних палочок
4. Який одяг носили? – Шаровари, для того, щоб зшити такі шаровари, потрібно було приблизно 5 метрів тканини. За переказами, існувало два види поясів − бойовий та святковий. Довжина поясу становила 5-6 метрів. Козаки носили червоні та темно-червоні шовкові пояси з вузенькими смужками різних кольорів вишиту сорочку, кафтан з грубого сукна, шапка та свита з кобеняком.
5. Кого козаки захищали і з ким воювали? - Воювали козаки із ворогами, які нападали на Україну – турками, татарами, поляками. Яка зброя? – шаблі, пістолі, гармати.
6. Хто керував козацьким військом? – Гетьман, старшина, отаман, кошовий.
Який символ влади гетьмана? – Булава. Що зображено на булаві? – Тризуб, герб. Яка таємниця захована у нашому гербі? – Читаємо слово «воля».
7. Які звичаї і традиції були у козаків? - У вільний час козаки рибалили, полювали, співали, жартували, танцювали гопака.
Конкурс 3. Хто швидше присяде 10 разів із ложкою і тенісним шаріком на ній?
8. Які риси характеру були притаманні козакам? – Хоробрість, сила, витримка, влучність, сміливість, надійність, воля, вірність…
Конкурс 4. Хто швидше надує повітряну кульку.
9. А у що люди вірили, що козаки вміли робити? – Заговорювати природу. Як таких козаків називали? – Козаки-характерники.

VІ. Заповіді козаків.
А ще у козаків був свій кодекс мужності, свої заповіді. Допоможіть мені їх пригадати. Отже,
1. Честь і добре імя козака дорожчі за… (життя).
2. По тобі судять про все твоє козацтво і про твій … (народ).
3. Козаки всі рівні у правах. Пам’ятай: «Нема ні князя, ні раба, але всі… (раби Божі)»
4. Не ледарюй, будь… (працьовитий).
5. Служи вірно своєму народу.
6. Дотримуй слова. Слово козака багато важить.
7. Поважай старших, шануй старість.
8. Тримайся віри предків, живи за звичаями свого народу.
9. загинь, а товариша виручай.
10. Бережи свою сім’ю, служи їй прикладом.
VІІ. Обіцянка
Добре, заповіді козаків ми повторили, а тепер давайте і ми дамо обіцянку. Я говорю, а ви повторюєте всі разом за мною.
Ми будемо: любити рідну землю, захищати менших товаришів, шанувати дружбу, старанно вчитися, щоб принести користь рідній землі, будемо патріотами своєї Батьківщини, славними нащадками козаків.
VІІІ. Висновок
Отже, давайте зробимо висновок до нашого заняття і закріпимо вивчене сьогодні. Ми живемо в країні, що називається… Україна, а ми з вами … українці, наші предки були … козаки. Сміливі і мужні воїни. І ми обіцяємо зростати такими ж сміливими і мужніми патріотами своєї країни.

Автор: 

Бучковська Ірина Михайлівна
вихователь Теребовлянського НВК

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі