Користувацький вхід

Вікторина «Знавці української мови»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Дружнянська ЗОШ І-ІІ ступенів

Розробка виховного заходу у 2 – му класі
Вікторина"Знавців української мови".

Підготувала:
вчитель початкових класів
Дружнянської ЗОШ
І – ІІ ступенів
Богдюк Оксана Вікторівна

2018 рік

Тема. Вікторина «Знавці української мови»
Мета: поглибити знання учнів відомостями про рідну мову; показати її красу і багатство, розкрити її необхідність у житті людини; розвивати бажання вивчати українську мову; виховувати любов і повагу до рідного слова;
сприяти розвиткові творчих здібностей дітей; берегти свою національну культуру.
Хід заходу
Учитель. Увага! Увага! Увага! Розпочинаємо конкурс знавців рідної мови! Хай щастя перемоги випаде тому, хто краще знає українську мову!
Багата і барвиста мова українського народу. Мова - то краса нашого життя, - наше майбутнє. Рідне слово - невмируще джерело, з якого ми пізнаємо навколишній світ, свою родину, свій народ.
- Захід проведемо у вигляді вікторини «Знавців української мови». Вікторина складається з дев҆яти конкурсів, що зазначені на дошці.
1 конкурс «Назва команди»
- Тож розпочинаємо гру, а щоб її розпочати, потрібно назву мати командам.
Спробуємо назвати їх. В конвертах є букви. З даних букв складіть слово, яке буде назвою вашої команди. Хто швидше складе, той і виграє в даному конкурсі.
(Учні отримують конверти і складають назви команди.)
2 конкурс «Розминка».
Команди названі. Наступний конкурс «Розминка». Передаючи мікрофон, назвіть іменники однієї тематичної групи:
- птахи;
- шкільне приладдя;
- квіти;
- фрукти.
Перемагає та команда, яка правильно і найшвидше це зробить.

3 конкурс «Спробуй казку відгадати…»
Не тримали сина й доні
У своїх вони долонях.
Тож пішов дідусь у ліс,
Деревиночку приніс.
У колисочку поклали,
Бабця нічку колихала,
А на ранок в ній синочок
Та й відкрив розумні очка.
Як же зветься це хлоп’ятко,
Любі хлопчики й дівчатка? («Івасик-Телесик»)

Це маленька горошина
Принесла в родину сина.
Мав таку цей хлопець силу,
Що зміюку підкорила.
Визволив сестру, братів,
Простить зради не схотів,
То ж пішов у світ блукати,
Долі кращої шукати.
Відгадайте без підказки,
Із якої герой казки? («Котигорошко»)

Дівчина, хоч і кривенька,
Роботяща, моторненька,
Як гніздо її спалили,
То з качками полетіла.
Всі ви знаєте цю казку,
То ж назвіть її, будь ласка! («Кривенька качечка»)

У лисички розкошує
Спить у ліжку і жирує.
Цей котюра ну й доскоцький!
А назвав себе… («Пан Коцький»)

Ця брехуха – і рогата,
І баньката й бородата.
Обдурила свого діда,
Принесла в родину біди,
Хату в зайчика украла,
Жити в домі цьому стала.
Добрий рак її прогнав
І зайчика врятував.
Як же звати цю рогату
Вередуху бородату? («Коза-Дереза»)

Він любив пісні співати.
Від звірят усіх тікати.
Скік! Тут був, і вже – нема!
І шукать його – дарма!
Та лисичка його з’їла,
Ба! Таки перехитрила! («Колобок»)

Хто журавлика вітав,
Ще й кашкою пригощав?
Пригадайте-но, будь ласка,
Із якої герой казки? («Лисичка та Журавель»)

Це який такий бичок,
Не простий – а третячок,
Дуже, дуже він був ловкий,
Упіймав ведмедя, вовка,
Зайчика, а ще – лисичку,
Хоч і сам він невеличкий.
Допоміг і бабі, й діду
Пережити їхні біди. («Солом’яний бичок»)

4 конкурс «Скажи без затримки».
Вам потрібно швидко назвати антоніми до названих слів. У разі затримки - відповідає суперник. Перемагає той, у кого найбільше правильних відповідей.
Сміятися / плакати /, активний / пасивний/, корисний / шкідливий/, хворіти / видужувати/, захід / схід /, ганьба / слава/, минуле / сучасне /, згадати / забути/, працьовитий / лінивий /, прокинутися / заснути/, вітатися / прощатися /, світанок / присмерк/.

5 конкурс «Мовне асорті».
Діти, вам потрібно дати як можна більше відповідей на запитання.
- Державна мова України (Українська)
- Назвіть головні члени речення (Підмет та присудок)
- Як називаються літери, що записані у певному порядку (Алфавіт)
- Скільки букв в українському алфавіті? (33)
- Скільки голосних в українській мові? (6)
- Скільки звуків у слові «кущ»? (4)
- Як називається збірник віршів Шевченка? (Кобзар)
- Український народний танець. (Гопак).
- Яка річка тече в роті? (Десна)
- Яка буква в українській мові не має звука? (Ь)
- Вигадане ім'я, під яким автор друкує свій твір. (Псевдонім)
- Віршований твір, який призначений для співу. (Пісня)
- Від якого слова походить слово «вишня»? (Висіти)
- Скільки звуків у слові «ходжу»? (4)
- Словник, з якого дізнаємося значення слова (Тлумачний)
- Який знак ставиться в кінці розповідного речення (Крапка)
- Розмова двох осіб (діалог)
- Молодці! Продовжуємо далі.

6 конкурс «Всезнайко».
Закінчити прислів’я:
- Писать – не язиком /чесать/.
- Слово чемне кожному /приємне/
- Хто хоче більше знати, треба менше / спати/.
- Вчиться ніколи /не пізно/.
- Гостре словечко коле /сердечко/.
- Слово – не горобець, вилетить – /не впіймаєш/.
- Праця людину годує, / а лінь марнує/.
- За рідний край / життя віддай/.
- Мудрим ніхто не вродився, / а навчився/.
- Маленька праця краща / за велике безділля/.
- Умій сказати, / умій і промовчати/.
- Не кажи не знаю, / а кажи навчуся/.

7 конкурс «Відгадай загадку».
А допоможе нам чарівна квітка. Обираєте пелюстку, а на ній написаний номер загадки.
1. Що то за пані у білім жупані?
Дружить з рогачами, горщиками, казанами
В роті в неї смакота. Що ж за пані то така? / Піч/.

2. У вінку зеленолистім, у червоному намисті
Видивляється уводу на свою хорошу вроду. / калина/.

3. Біла рілля, чорне насіння, хто вміє - той посіє, хто знає - відгадає. /письмо/.

4. Що можна бачити з заплющеними очима? /Сон/.
5. Ходить по городу, великого роду,
Ноги, як лопати, а сліду не знати. / гуси/.

6. Що воно за штука, що день і ніч стука? /серце/.

8 конкурс «Скоро мовить скоромовка».
- Скоро, скоро мовить Ганка
Скоромовки-спотиканки,
Слово в слово слова ловко,
Скоро мовить скоромовки.

Вранці брів бобер до брата
Борошна собі набрати,
Бо бобриха й бобренята
Будуть бублі виробляти.

Лис малий і більший лис
По гриби ходили в ліс.
Заздрить білка в лісі лису –
Лис лисички ніс із лісу.

9 конкурс «Хто більше назве народних пісень».
Поки підводяться підсумки послухайте
«Кухлик»
Дід приїхав із села,
ходить по столиці.
Має гроші – не мина
жодної крамниці,
Попросив він:
«Покажіть кухлик, той, що скраю.»
Продавщиця: «Што? Чєго?
– Я нє понімаю?!»
Кухлик, люба, покажіть
Той, що збоку смужка.
– Да какой же кухлік здєсь, єслі ето кружка!
Дід у руки кухлик взяв, і насупив брови:
В Україні живете й не знаєте мови…
Продавщиця теж була гостра і бідова.
У мєня єсть свой язик,
Ні к чєму мнє мова!
І сказав їй мудрий дід:
«Цим пишатися не слід, бо якраз така біда
В моєї корови: має бідна язика і не знає мови!»
Мово рідна, слово рідне,
Як тебе забути?
Треба в нашій Україні
Українцем бути!
Ненька вчила говорити,
Співанку співати,
То чи можем слово рідне
Нині забувати?

VІІІ Підведення підсумків. Нагородження переможців.

Всі народи мову мають,
Всі пісень своїх співають.
Бо хто має мову рідну,
Той багатий, а не бідний!
Не цурайтесь мови, люди.
Не цурайтесь роду.
Як зачахне рідне слово, –
Не буде народу.
Ми – українці, – велика родина,
Мова і пісня у нас – солов’їна.
Зріє в садочках червона калина,
Рідна земля для нас всіх – Україна!

До гарного слова нам треба звикати,
Щоб мова була як дзвінке джерело.
Подумай сім раз, перед тим, як сказати,
Щоб слово твоє людям радість несло.

Щоб чарами ніжними слово дзвеніло,
Напоєне ласкою завжди було.
З добром і любов’ю від серця летіло
Й до іншого серця зі щирістю йшло.

Тож вивчайте рідну мову
Вже тепер, з маленьких літ.
Українське наше слово
Хай звучить на цілий світ!

Автор: 

Богдюк Оксана Вікторівна учитель початкових класів Дружнянська ЗОШ І-ІІ ст.

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі