Користувацький вхід

конспект заняття для дітей середньої групи на тему «Коли вогонь- друг стає ворогом»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект заняття для дітей середньої групи з безпеки життєдіяльності
Тема: «Коли вогонь- друг стає ворогом»
Мета: сформувати у дітей поняття, коли вогонь є другом, а коли ворогом; учити правил культури поведінки; виховувати відповідальне ставлення до власного здоровя.
Хід заняття
Обладнання: загадки, настільний театр
- Діти, відгадайте загадку.
Живу-не жую,
А їм та набираю.
Все життя моє в тім,
А з голоду помираю. (Вогонь)
-Вогонь із найдавніших часів і до сьогодні залишається священним. Це добра сила, що йде від сонця. Наші предки вогонь уважали божеством, віддавали йому велику шану. Вони вважали, що у печі жив бог домашнього вогнища- Чур, який охороняв його. Його дужне боялися злі сили і особливо бог пекла-Пек. Тому і живе до сьогодні вислів «Цур тобі, Пек!», цим побажанням відганяють зло.
Наші предки домашнє вогнище називали Берегинею. Вогонь дає людині тепло, гарячу їжу, енергію життя. Бережімо його!
Лише у недбалих руках вогонь-друг може стати ворогом. Відгадайте загадки. Ви повинні зазначити ситуації, коли слова-відгадки можуть стати небезпечними.
Я морозу не боюся, Палочка-черкалочка,
А хто змерзне-я сміюся. (Піч) Головою черкне-
Вогонь спалахне. (Сірник)
Маленьке малюсеньке, а в руці не вдержиш. (Вогонь).
-Отже, коли вогонь-друг, а коли ворог?
Розігрування оповідання В,Сущенко
Не за горами високими,
НЕ за морями глибокими,
А біля лісу на лузі
Зустрілися двоє дру

Зайченя-хвалько та їжачок-трудівничок.
Зайченя. Їжачок, та встигнеш ти ще уроки зробити, краще побігли до Лебединого озера, покупаймося, позагоряємо!
Їжачок. А таблицю множення хто буде на завтра вчити?
Зайчення. А що там її вчити? Шість на шість- тридцять шість. Сім на сім-сорок сім.
Їжачок. Завжди ти, Зайчику, поспішаєш! А тому і припускаєшся помилок. Сім помножити на сім буде сорок девять. Але ж треба на завтра оповідання прочитати з цікавою назвою «Вогонь: наш друг чи ворог?»
Зайчення. Ех ти, Їжачок! Слухай мене- і будеш розумним. Навіщо нам читати? Дорогою до озера розпитаємо про це дорослих звірів і знатимемо: ворог чи друг.
Їжачок. Дорослих треба слухати, але ж домашнє завдання потрібно виконати. Ну побігли!
(Зустрічають Їжачиху, яка несе грибочки.)
Їжачок. Мамо, а вогонь –наш друг чи ворог?
Їжачиха (розмірковуючи). Друг. Ось зараз я повернуся додому, підсмажу гриби. Ти прийдеш і тепленькі зїси.
Зайченя. Побігли, Їжачку! Бачиш, як просто!
Зустрічають Козлика
Їжачок. Козлику! Як ти вважаєш, вогонь-це наш друг чи ворог?
Козлик. Звісно, друг! Узимку я натоплю піч і буду собі в теплі дивитися телевізор ще й капусточку їсти. Приходьте і ви малюки, до мене в гості, я вам казки розповім, пригощу капусточкою.
Їжачок. Спитаймо ще й в Білочки. Їй із дерева все видно…
Біжать шукати Білочку.
-Поки наші друзі шукають Білочку, подумаємо разом, яка ж користь від вогню.
-Вогонь-надійний друг і помічник. Але коли вогонь стає грізним ворогом?
-Як необхідно поводитися, якщо раптом виникла пожежа?
Як ви вважаєте, чому так говорять: «Вогонь-друг людині, вогонь-ворог людині?» У побуті нас оточують предмети, неправильне поводження з ними може створити пожежу. Перелічіть предмети, що можуть стати причиною пожеже. Розкажіть, у яких ситуаціях полумя може бути небезпечним і що може прапитися у разі необережного поводження з вогнем.
Нещасні випадки найчастіше відбуваються через необдуманий вчинок, незнання, цікавість, витівку.
-Чи знаєте ви, люди якої професії борються з пожежами?
-Як вони це роблять і що їм для цього потрібно?
-Як виглядає пожежа?
Правила безпеки:
*Не грайтеся із сірниками й запальничкою;
*Не вмикайте електроприлади без дозволу дорослих;
*Не кидайте у вогонь вибухові речовини;
*Не лийте у багаття займисту рідину;
*Не залишайте у лісі непогашеного багаття.
Знайомство дітей з правилами поведінки в ситуації, якщо все-таки пожежа виникла:
*Якщо пожежа невелика, її можна загасити водою або накрити щільною ковдрою;
*Не можна гасити водою електроприлади, що палають;
*Не можна ховатися в далеких кутах, під ліжками, за шафою-небезпечний не тільки вогонь, але й дим;
*Не можна залишатися в приміщені, де почалася пожежа, а потрібно швидко вийти й кликати людей на допомогу; попросити дорослих зателефонувати за номером 101; зателефонувати батькам;
*Якщо в приміщенні багато диму, то потрібно рухатися до дверей низько пригнувшись, прикриваючи ніс і рот мокрою тряпкою;
*Якщо загорівся одяг, то потрібно падати і катаючись, збивати вогонь.
Завжди дотримуйтеся правил безпеки і вам не доведеться звертатися до лікаря.
Підсумок:
-ЩО потрібно робити: берегти вогонь або вести з ним нещадну боротьбу?
Памятайте, що завжди потрібно дотримуватися правил пожежної безпеки.

Автор: 

Вихователь середньої групи ДНЗ№13 "Гвоздичка" Медведева О.Б.

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі