Тема: «Осінь»
мета:
1. Вчити розглядати картину, виділяючи ближній і дальній план.
2. Продовжувати вчити бачити і визначати віддаленість об'єктів, зображених на картині.
3. Вчити моделювати картину за допомогою силуетів.
4. Розвиток зорової уваги (концентрації і переключення)
Матеріал: картина «Осінь» з допомоги Аграновича.
Хід заняття:
У мене для вас є нова гра. Гра називається «Маленький художник.» , сьогодні ми будемо художниками. Але щоб в неї пограти ви повинні відгадати загадку:
Прийшла без фарб і без кисті і прикрасила все листя. (Осінь)
Діти сідають за столи. З конверта дістаються картини.
- Яка пора року зображено на картині?
- Чому ви так вирішили?
- Що ще ви бачите на картині?
- Що зображено ближче хлопчик з дівчинкою або калюжа?
- Як ви здогадалися (нога хлопчика перекриває калюжу)
- Що зображено далі їжак або калюжа?
- Як ви здогадались?
- Де зображені птахи (хмари (вони зображені вгорі картини т. К. Це небо.)
- Ви все правильно назвали, тепер відпочинемо (Фізкульхвилинку):
Ми листочки осінні на гілочках сиділи,
Вітер дмухнув -полетелі.
Нас трохи покружляв і на землю опустив.
Вітер знову набіг
І листочки все підняв.
Діти повертаються на свої місця.
З конверта дістаються кольорові трафарети. Зараз ми будемо викладати картину за допомогою трафаретів. Починаємо викладати з далекого плану. Що зображено на дальньому плані? Що зображено на ближньому плані? Що ми спочатку будемо викладати?
Виконання роботи дітьми.
Як називається гра, в яку ми сьогодні грали? Що ми сьогодні робили? Яка пора року зображено на картині? Що ми викладали спочатку? З якого плани починаємо викладати картину?
Тепер відправимо ваші роботи на виставку, щоб усі могли їх побачити