Тема: «В гостях у казки»
Мета:
розвивати зв’язне мовлення, вміння складати описові розповіді, збагачувати словниковий запас. Активізувати зорову увагу, логічне мислення, пам’ять. Формувати вміння діяти свідомо, з відчуттям доцільності зробленого.Виховувати навички взаємодопомоги , повагу, ввічливість,
доброзичливість, культуру поведінки, пізнавальний інтерес, допитливість, любов до природи та народної творчості.Закріплювати порядкову і кількісну лічбу в межах 5; вчити співвідносити число і цифру, викладати числовий ряд. Вдосконалювати знання про частини доби ; продовжувати вчити розпізнавати дерева за листям.
Обладнання :
Демонстраційний - фланеліграф , фігури звірів ( мишка, заєць, лисиця, ведмідь) , дерева (5 ялинок, 5 березок), 2 голубі стрічки
( широка, вузька) , малюнок із різнокольоровими рибками, малюнок пічки та пиріжка. Картки із зображенням частин доби, іграшки ( лялька, ведмідь) , листя з дерев ( клен , каштан ).
Роздавальний - картки з цифрами ( 1- 5 ) , фігури різнокольорових рибок з цифрами ( 1- 5 ), лічильні палочкі , аркуші з цифрою , олівці.
ХІД ЗАНЯТТЯ.
(Діти з вихователем заходять до кімнати , вітаються з гостями .Діти сідають на килим . Лунає стук у двері .)
Вихователь: діти , а хто це прийшов до нас , зараз подивимось хто прийшов
( з’являється лялька Оленка ).
До нас завітала лялька Оленка , давайте привітаємось з нею.
(Діти вітаються: Доброго ранку Оленка
Діти, Оленка дуже любить казки . А ви любити казки ? ( Так любимо) . Сьогодні ми разом з Оленка потрапимо в чарівну казку. Слухайте уважно . « Жила у дідуся і бабусі онучка Оленка . Одного разу пішла Оленка з подругами у ліс , по гриби та ягоди. Та заблукала, озирнулась по сторонам , і побачила стоять дерева на галявині , а які це дерева вона і не знає …
Давайте ми подивимось на ці дерева , і допоможемо Оленці .
(Діти підходять до фланеліграфа ,
- Подивиться уважно які дерева побачила Оленка на галявині ?
- Чим схожі ці дерева ?
- А чим відрізняються ці дерева ?
- Як ще можна сказати на голочки ялинки ?
- Ялинка це яке дерево ? А берізка ?
- Так , хоч ялинка і берізка різні, ми можемо назвати їх одним словом, яким ?
…Роздивилась Оленка дерева і вирішила їх порахувати, а рахувати і не вміє , давайте їй допоможемо .
Порахуйте скільки росте берізок ?
Скільки росте ялинок ?Яких дерев росте більше , яких менше ?
На скільки більше берізок, ніж ялинок ?
Що треба зробити щоб ялинок і берізок стало порівну ?
Що ми зробили щоб дерев стало порівну ?
Молодці добре порахували, а зараз сідайте на килим і слухайте казку далі .
(Діти сідають на килим ).
- Поки ми рахували дерева на галявину до нас вибігли звірі
Першою вибігла « Маленька ,сіренька , від кішки тікає , сир полюбляє».
- Хто це ? «Це мишка.» ( Вихователь виставляє на фланеліграфі фігурку миші)
- Потім прибіг « Влітку сіренький взимку біленький, довгі вуха має , швидко в лісі стрибає».«Це заєць» ( виставляється фігурка зайця
У кущах вона ночує
І на зайчика полює.
Вся руденька ця сестричка,
А зовуть її…»
(Лисичка)
- « Влітку медом ласував, досхочу малини мав.
А як впав глибокий сніг, позіхнув і спати ліг.
Бачив чи не бачив сни, а проспав аж до весни. «
(Ведмідь).
Ось які звірі вибігли до нас. Опишіть їх.
Зараз підведіться і покажіть будь ласка , як ходить ведмідь, лисичка, зайчик, мишка . (Діти показують повадки тварин).
- Молодці , а зараз підійдіть до мене , ставайте півколом біля рожевої стрічки ,біля фланеліграфа.
- Давайте згадаємо , хто прийшов на галявину першим ?
- А хто прийшов останнім ?
- Хто стоїть попереду лисички ?
- Хто стоїть позаду лисички?
- А хто стоїть між мишкою і лисичкою ?
- Давайте порахуємо скільки всього тварин прибігло на галявину .
( Діти рахують спочатку всі разом ,потім вихователь пропонує порахувати окремій дитині).
- Молодці , з цим завданням ви добре впорались . Показали звірі доріжку Оленку далі. Пішла Оленка далі , і ми підемо за нею .
( На килиму дві стрічки голубого кольору ,широка і вузька. Вихователь з дітьми підходить до стрічок).
- По дорозі нам зустрілись струмочки . Вони однакові ?
- Щоб іти нам далі треба ці струмки перестрибнути. Ставайте один за одним , спочатку перестрибнемо широкий струмок , потім вузький і сідаємо за столи.
( Діти перестрибують стрічки і сідають за столи).
- Струмочки дали нам завдання . Слухайте уважно : треба уважно подивиться на цей малюнок , порахувати рибок і показати цифру скільки рибок.
- Порахуйте скільки синіх рибок , і покажіть цифру скільки рибок.
( діти рахують рибок і показують цифру).
- Добре рибок порахували , а зараз ми розділимось на команди ( по 5 дітей , у кожній команді свій колір риб).
- Зараз перегорніть своїх рибок , бачити у кожної рибки є своя цифра . Вам потрібно викласти їх по порядку, яка команда швидше .
(діти викладають рибок по порядку).
- Молодці із цим завданням ви впорались .
… Показали струмочки дорогу далі, йшла вона йшла і побачила хатинку. - Як ви вважаєте , яка це була хатинка ? Візьміть лічильні палички і збудуйте хатинку , як ви її уявляєте .
( діти самостійно викладають хатинки).
- Гарні у вас вишли хатинки. Зайшла Оленка у хатинку і побачила в ній пічку .(на дошці малюнок пічки).
- Просіть пічка дістати Оленку пиріжки.
- А скільки Маша дістала пірожків ми зараз дізнаємося.
- Візьміть аркуші з цифрами і намалюйте стільки пиріжків, скільки показує ваша цифра. А на яку фігуру схожі пірожки?(показується малюнок пірожків «пиріжок схожий на овал».
- Тільки дістали ми пиріжки, як прийшов Ведмідь і давай ревіти, як реве Ведмідь? Покажіть спочатку голосно, потім тихіше
- Постривай Ведмідь, не реви, ліпше нам допоможи. Допоможи вивести Оленку із лісу, та додому її відвести .
- Добре ,відповів Ведмідь, тільки спочатку зіграйте зі мною у гру. Я буду показувати вам картки і називатиму , яка частина доби на них зображена. Якщо назву вірно – ви плескаєте у ладоні, якщо ні - топотіть ніжками. Подивимось які ви уважні ( граємо у гру).
- Бачу я ви уважні дітки, але я вас не так добре перевірив на уважність. Ходив я полісу і назбирав у торбинку листя з дерев. Ось які(показує картки із зображенням дерев: клену та каштану). Як називаються ці дерева?( діти називають дерева).
- Вам треба зібрати листя і віднести до того дерева, якому воно належить (листя розкидане на килимі, діти збирають листя і підходять до малюнків дерев).
- Діти з яких дерев ви зібрали листя
- Як можна сказати на листя каштану?
- Як можна сказати на листя клену?
- Які це дерева: листові чи хвойні?
- Сподобалося Ведмедю як ви швидко і правильно впоралися із завданням і відпустив він Оленку додому.
Прийшла Оленка додому, до дідуся і до бабусі і розповіла вона, як ми допомогли їй знайти шлях додому.
- Вам сподобалася казка? А що вам більш за все сподобалось, запам’яталось?
( діти згадують завдання, які виконували).
- Давайте подякуємо Оленці за таку чудову казку і запросимо її ще до нас у гості (діти дякують і запрошують у гості Машу).
- Оленці вже час йти додому, тому давайте попрощаємося з нею.