Користувацький вхід

Урок на тему"Теплові двигуни та їх використання".

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Під час розробки даного уроку зверталася увага на види теплових двигунів та їх принцип дії.Особлива роль відводиться на екологічні проблеми використання теплових двигунів.Учні під час роботи в групах роблять висновки про те,які з двигунів найменше завдають шкоди довкіллю.

Теплові двигуни та їх використання.
Урок роботи в базово-перехресних групах.

Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про
різні типи теплових двигунів, принципи їх дії та
застосування; розвивати вміння аналізувати та
робити висновки, працювати в групах; виховувати
економічне та екологічне мислення, прагнення до
поповнення знань.

Тип уроку. Урок узагальнення та систематизації знань.

Обладнання: модель двигуна внутрішнього згоряння,
модель парової турбіни, таблиці будови
різних теплових двигунів, таблиці для
порівняльної характеристики різних типів
двигунів, Конституція України, нумеровані
кольорові картки.

Методичні поради. Урок передбачає використання методу
базово-перехресних груп. Поділ на групи, доцільно зробити
заздалегідь до уроку, кожній групі дати домашнє завдання
знайти й опрацювати матеріал про певний тип теплового
двигуна. Це базові групи, в які входить 4-6 учнів. Потім вже
безпосередньо на уроці вчитель формує нові перехресні
групи таким чином, щоб до їхнього складу входили
представники з кожної попередньої базової групи. У цих
групах учні навчають один одного, передаючи їм знання,
набуті в базових групах.

Хід уроку

I. Актуалізація опорних знань учнів.

Вступне слово вчителя. Сьогодні ми розглянемо різні типи теплових двигунів та екологічні проблеми, пов’язані з їх використанням. Без цих двигунів сучасна цивілізація неможлива. Без них ми не мали б у значній кількості електроенергії та були б позбавлені майже всіх видів сучасного транспорту.

1. Нагадати, що являє собою тепловий двигун. (Пристрій, в якому внутрішня енергія палива перетворюється в механічну).

2. Хто бажає нам пригадати принцип дії теплового двигуна?

II. Мотивація навчальної діяльності.

Учні повинні знати: які є види теплових двигунів та їх недоліки і переваги;
вміти: пояснювати вплив теплових двигунів на навколишнє середовище.

III. Узагальнення й систематизація знань.

На попередньому уроці ми з вами утворили 4 групи, кожна з яких отримала домашнє завдання: підготувати повідомлення про певний вид теплового двигуна.

1 група – двигун внутрішнього згоряння карбюраторний

2 група – двигун внутрішнього згоряння дизельний

3 група – й парові й газові турбіни

4 група – реактивні двигуни

Зараз, будь-ласка, сядьте групами за відповідні парти.
До повідомлень, які ви підготували вдома, ви отримаєте ще
додаткову інформацію (див. додаток). Перед вами
завдання – опрацювати цей матеріал, обговорити його, і відповісти на такі питання:

1.Який принцип дії даного типу двигуна?
2. Які енергетичні перетворення відбуваються в ньому?
3.Який вплив даного двигуна на екологію?
4. Де переважно застосовуються теплові двигуни даного типу?
(На виконання цієї роботи відводиться 10хв.)

Учитель (через 10хв.). Закінчили обговорення. Далі працюватимемо таким чином. На ваших кольорових картках написані різні цифри. Попрошу подивитися, яка цифра на картці і сісти за парту з відповідним номером.

Тепер ваше завдання розповісти один одному про той тип теплового двигуна, який ви вивчили в попередній групі. Потім заповнити таблицю, яку отримаєте і приймете відповідне рішення: який з двигунів є найбільш вигідним економічно та екологічно? На це завдання відводиться 15хв.

Через 15хв. представники груп вивішують на дошці свої таблиці.

Учитель. Прошу когось із членів групи прокоментувати свою
таблицю.

На основі рішень кожної групи учні роблять узагальнення, який з двигунів є найбільш економічним та екологічним.

IV. Підсумок уроку.

Учитель. Отже, теплові двигуни – це наслідок розвитку цивілізації. Вони мають надзвичайно широке застосування і на землі, і на воді, і в повітрі, і в космосі. Але про що потрібно пам’ятати, користуючись любим досягненням цивілізації?

Учні. Про вплив цих досягнень на навколишнє середовище.

Учитель. Отже, не забуваймо про це.

Далі учитель оцінює роботу учнів, їх вміння працювати з додатковою літературою, аналізувати та робити висновки, відзначає цікаві й змістовні повідомлення.

V. Домашнє завдання.

Повторити §39 стор.228 Вправа 39(3,4).
В.Г. Бар’яхтар, С.О.Довгий.

Література

1. Алексюк А.М. Загальні методи навчання в школі -К. Рад. школа, 1983

2. Красовицький М., Бєлкіна О. Сучасні уроки Завуч – 2002 – №35.

3. Полетило С.А. Групова діяльність учнів у навчальному процесі з фізики. – Луцьк – 1992.

4. Гончаренко С.І. Фізика 10. Підручник для середньої загальноосвітньої школи К. «Освіта» 2002.

5. Ланіна І.Я Позакласна робота з фізики – К., Рад. школа, 1983.

6. Зеновій Дубас, Шаромова Віра. Нетрадиційні уроки фізики (частина II) Тернопіль 2003.

Автор: 

Лавренюк Олександр Миколайович
учитель фізики БЕРШАДСЬКОЇ ЗОШ І-ІІІст.№1

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі