«Ввічливий Колобок» (театралізована діяльність)
Підготували: вихователь-методист Даниленко Л.О.,
вихователь Джура В.А.
Мета: учити володіти різними формами мовленнєвого етикету; вправляти у дотриманні правил культури мовленнєвого спілкування; учити розмовляти не вимушено, тактовно; вводити в словник дітей нові ввічливі форми звертання, розвивати зв’язне мовлення, навички творчої діяльності, пам'ять,увагу, уміння слухати інших дітей; виховувати бажання дотримуватись культури мовленнєвого спілкування.
Хід заняття
Психогімнастика «Усміхнись»
Усміхнемось сонечку, (піднімаємо руки вгору)
-Здрастуй золоте!
Усміхнемось квіточці, ( нахиляємося до підлоги)
-Хай вона росте!
Усміхнемось дощику, ( руки вгору, шевелимо пальцями)
-Лийся мов з відра!
Усміхнемось діткам ми, ( руки на поясі , повороти тулуба вправо-вліво)
-Бажаєм вам добра!
Вихователь: До нас сьогодні завітав гість, а хто саме, відгадайте . Слухайте уважно загадку.
Буркотливий, вайлуватий,
Ходить лісом дід кудлатий.
Одягнувся в кожушину,
Мед шукає і ожину,
Літом любить полювати,
А узимку – в лігві спати.
Як зачує він весну –
Прокидається від сну (Ведмідь)
Вихователь: Так , це ведмідь . Привітайтесь з ним :- Добрий день! Ведмедик прийшов до нас ,щоб розповісти нам казочку.
Читання казки Самуїла Маршака «Як себе поводити».
Ведмедикові п΄яти років,
Давали чемності уроки.
- В гостях cиди тихенько,
Ведмедику маленький,
Не чванься, усміхайся.
Знайомим всім вклоняйся.
І уступай дорогу.
Й не наступай на ногу.
Прилюдно не чешися.
Не лайся, не сварися.
Не чавкай і не позіхай,
А позіхнеш – швиденько
Одразу рота прикривай,
Ти лапою чемненько.
Будь чемним, не пручайся,
І місцем поступайся.
І старість поважай.
Бабунечку-ведмедицю,
В туман і ожеледицю
Додому проводжай!
Отак ведмедю п΄яти років,
Давали чемності уроки.
Але дарма ведмедик вчиться,
Ведмідь ведмедем залишиться.
Знайомим він вклонявся,
І місцем поступався,
Зустрівши вовка, чи лисицю,
Вітався з ними, як годиться.
А тим, кого ведмідь не знав, -
Топтавсь по лапах і штовхав.
Встромляв він носа де не слід,
Сідав на чийсь смачний обід.
Газони м΄яв, траву топтав.
А у трамваї та метро,
Він пасажирів так штовхав,
Що міг зламати їм ребро.
Ведмедикові п΄яти років,
Давали чемності уроки…
Та вихователі у нас
Даремно витратили час.
Вихователь:
-Ввічливість – шанобливість, привітність, доброзичливість, прагнення не завдавати неприємностей іншим, готовність прийти на допомогу.
Давайте пограємо з вами у гру й з’ясуємо ,які слова ввічливості ви знаєте.
Дидактична гра з м'ячем «Ввічливі слова».
Мета: збагачувати словниковий запас дітей ввічливими словами.
Вихователь кидає дітям м'яч і діти по черзі називають ввічливі слова.
Вихователь.
-Молодці! Як багато лагідних, добрих, чемних слів ви знаєте. Частіше їх промовляйте, від цього світ навколо стане добрішим.
Фізкультхвилинка
Слід виконувати дії тільки тоді, коли вихователь називає слова ввічливості.
- Руки вгору, будь ласка.
- Руки на пояс, будь ласка.
- Нахиліться.
- Пострибайте, будь ласка.
- Ніжками потупайте.
- Руки вперед, будь ласка.
- Ходьба на місці, будь ласка
Вихователь: Ми також підготували казочку для ведмедика , отож приготувалися. Казка починається.
Драматизація казки «Колобок»
Колобок
Заєць
Вовк
Ведмідь
Лисичка
Ведуча: Жив собі Колобок, та він ніколи не вживав ввічливих слів і тому не мав друзів. Ніхто не хотів з таким невихованим товаришувати. І ось одного разу вирішив Колобок піти до лісу, щоб відшукати друзів.
Котиться Колобок, котиться, а на зустріч йому Зайчик.
Зайчик: Добрий день, Колобок!
Колобок: Чому це він добрий? Звичайний день. Чого ти тут ходиш такий вухатий і сірий?
Зайчик: Непривітний ти, Колобок. Не буду я з тобою товаришувати!
Вихователь: Та й поскакав Зайчик далі. Колобок котиться, котиться , а на зустріч йому Вовк.
Вовк: Добрий день , Колобок! Ти такий гарний, рум’яний.
Колобок: А ти, Вовк, геть негарний! Ти не подобаєшся мені.
Вихователь: Не захотів Вовк далі спілкуватися з Колобком та й пішов геть. Котиться, котиться Колобок , а на зустріч йому Ведмідь.
Ведмідь:Добрий день, Колобок? Чому ти так далеко від дому зайшов?
Колобок:Я шукаю друзів.
Ведмідь: Ти когось зустрічав у лісі?
Колобок: Так , я бачив Зайчика і Вовка, але вони не захотіли зі мною товаришувати.
Ведмідь: Це тому, що ти не вживаєш ввічливих слів і ображаєш інших.
Вихователь: Задумався Колобок.
Колобок: А які це «ввічливі слова»?
Ведмідь: Добрий день! Будьте ласкаві! До побачення! Дякую!
Колобок: А якщо я буду ввічливим, у мене з’являться друзі?
Ведмідь:Так, спробуй!
Вихователь: Котиться, котиться Колобок , а на зустріч йому Лисичка.
Лисичка: Доброго здоров’я , Колобок!
Колобок: Доброго дня, Лисичко!
Лисичка: Чому ти сам у лісі?
Колобок: Я шукаю друзів. Будеш зі мною товаришувати?
Лисичка: Звичайно буду! Провести тебе додому, щоб ти не заблукав?
Колобок: Так, дякую!
Вихователь: І вирушили вони разом додому. Колобок подякував Лисичці ,і з того часу вони стали товаришувати. Колобок став ввічливим і мав дуже багато друзів.
Герої виходять і кланяються глядачам.
Підсумок
Вихователь :
- Ведмедик нам подякував за казочку . Молодці.
Памятайте, щоб поважали люди- потрібно бути ввічливими та доброзичливими.