Користувацький вхід

як виставити оцінку за рік

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.Шановні колеги, підкажіть, будь-ласка, як виставити оцінку за рік: І семестр "9", ІІ семестр "8".
Ми вираховуємо середнє арифметичне - 8,5, тоді ставимо - "9", чи враховуємо ІІ семестр і ставимо - "8"? Чи є це десь прописано у наказах МОНУ? Дякую

Виводимо середнє арифметичне,але якщо бал 8,5 ,то збільшуємо до 9 балів.По-перше,це закон математики;по-друге, у методрекомендаціях до предметів про це сказано чітко!

По-перше, про округлення середнього арифметичного ніде не "сказано чітко в методрекомендаціях до предметів".
По-друге, в Інструкції з ведення класного журналу учнів 5-11(12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, що затверджена наказом МОН від 03.06.2008 № 496 в розділі 3.2 є таке: "Семестрове оцінювання здійснюється на підставі тематичних оцінок. При цьому мають враховуватися динаміка особистих навчальних досягнень учня (учениці) з предмета протягом семестру, важливість теми, тривалість її вивчення, складність змісту тощо..." Про річне оцінювання такого не написано, але, я гадаю, підхід до оцінювання має бути однаковим: і до семестрового, і до річного.
У будь-якому випадку ця Інструкція - головний документ для вчителя, що регламентує оцінювання навчальних досягнень учнів. І в ньому немає жодного слова про середнє арифметичне та про округлення в сторону збільшення.

В нас в таких випадках перевагу має ІІ семестр. Адже знання, отримані в ІІ семестрі базуються на досягненнях І семестру, крім цього, в ІІ семестрі ведеться повторення. Хоч я сам ніколи з калькулятором оцінок не виставляю.

Шановні колеги! Підкажіть, будь ласка, як діяти? В 11 класі учень за І семестр із літератури мав 11 балів, у ІІ семестрі - перша ТО -12 балів, друге ТО -12 балів. Учень працює кожного уроку, контролює свої оцінки, постійно вимагає додаткових запитань для одержання 12 балів, працює із додатковою літературою. Чесно кажучи, деколи боюсь, щоб не поставив запитання, на яке я не знайду відповіді. Тобто добивається того, щоб одержати за семестр 12 і відповідно - за рік. Контрольні роботи ( згідно вимог) оцінюю відповідно критеріїв. В олімпіадах з укр. мови та літератури участі не брав, оскільки в класі є теж хороший учень, який щорічно є призером районних конкурсів та олімпіад. Також ще по тій причині, що саме цей мій "вундеркін" став цьогоріч призером обласних олімпіад з іноземної мови, економіки, хімії, біології. Знаючи, що він буде брати участь в олімпіадах із багатьох предметів, я не настоювала на тому, щоб проявив себе з мого предмету. Проблема вся в тому, що адміністрація школи заперечує в тому, щоб я поставила учневі з укр. літ. річний бал 12. Аргументує тим, що не брав участі в олімпіаді. Підкажіть, як діяти?

Оцінка - справа вчителя, а не дирекції. Участь в олімпіадах - не є критерієм для оцінювання. Якщо учень на уроках показує високий рівень знань (на 12), це підтверджено результатами контрольних робіт, то чому б і не поставити 12? Відстоюйте свою точку зору перед адміністрацією з критеріями оцінювання та результатами контрольних робіт в руках.

Дякую за відповідь!

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі