Користувацький вхід

Останні публікації

2025-06-03 17:23

"Подоріж до країни казок" Інтегроване заняття з мовленнєвого та художньо-естетичного розвитку.старша група

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Мета: Продовжувати розвивати мовленнєву компетентність дітей під час нетрадиційної роботи з казкою. Закріплювати знання про казки, вміння впізнавати їх за описом, схемою - піктограмою та певними речами, які зустрічаються у казках. Вчити дітей впізнавати і називати казкового героя за допомоги «маски - емоції» та характеризувати емоційний стан конкретного героя. Формувати вміння відповідати повними реченнями на запитання вихователя, слухати один- одного і доповнювати відповіді товаришів. Збагатити словниковий запас дітей прислів’ями про дружбу і добро. Розвивати зв’язне мовлення, пам'ять, мислення, зосередженість, увагу, творчі здібності.
Користуючись набутими знаннями розігрувати сюжет знайомої казки передавати емоційно та інтонаційно виразно її зміст, характер персонажів, зображувати образ витончено користуватися мімікою та пантомімікою, вміло і вчасно підігрувати партнерові, творчо втілюватися в образ. Виховувати інтерес до нових казок та інших художніх творів , викликати позитивні емоції та створювати радісний настрій у дітей.

Матеріал та обладнання: Декорації для казкової країни, диск з музикою, клубочок, конверт з листом від Лісовичка, конверт з диском, будиночок, хатка крижана,
Річка, пеньки, скринька, золотий ключик, червона шапочка, колосок, банка з варенням, повітряна кулька, арка, ширма, магнітна дошка, маски тварин, костюми тварин, костюм для чаклунки, стіл, книжка, медалі, схема – піктограма до казки, ілюстрація до казки «Лисиця і журавель», гра «Впізнай героя», маски емоції, фонендоскоп, піч.

Хід заняття
Звучить музика.
До залу заходять діти, за шторою біля вікна на повітряній кулі прив’язаний конверт.
В:Діти ,погляньте,дужим зимовим вітром до нас у групу принесло якийсь конверт. Читаю,що написано на конверті. «Дітям з дитячого садочку «Сонечко» група «Наша казка». Вірно це нам! Як ви думаєте,що там може бути? (дістаю у конверті диск). Вам цікаво,що на ньому записано? Послухаємо?(Діти сідають. Вмикаю магнітофон).
Звучить запис: «Добрий день,дорослі й діти!Від усіх казок – вам великий привіт. Я - мудра казка. Кожен з вас мене повинен знати. Кожен рік у казковій країні проходить свято «Знатоки казок» . Ви можете прийняти участь в цьому конкурсі. Відправляйтеся зі мною в чудову країну де здійснюються усі мрії «Ваша казка».
В. : Діти,ви чули казка запрошує нас до своєї Чарівної країни.
Перш ніж відправитись у подорож,пропоную пригадати таємниці казок. Чим казочки відрізняються від інших художніх творів.
1. У казках початок завжди чарівний,казковий,казки починаються загадково.
2. У казках тварини вміють розмовляти.
Є чарівні предмети,які творять чудеса.
3. Казки можуть бути написані автором,або можуть бути народними.
4. Казки можуть бути чарівні,про тварин та побутові

В. :А допоможе нам подорожувати ось цей чарівний клубочок. Давайте встанемо промовимо такі чарівні слова і відправимось у подорож за клубочком:
«Ти котись, котись клубочок,
Попереду у лісочок.
Покажи малятам нашим
Як у казочку потрапити»

В. : Діти,ми потрапили до країни казок. Погляньте, як тут гарно!
В. : Ось,погляньте куди це наш клубочок докотився. До чарівного сундучка.
Починаємо конкурс. Ось і перше завдання.
У сундучку зібрані різні речі, які належать казковим героям з різних казок. Нам треба назвати чиї це речі і, які риси характеру у цього казкового героя?
• Колосок (казка «Колосок», Півник-добрий,працьовитий,справедливий,мишенята-ліниві,безтурботні)
• «Червона шапочка» (весела, довірлива смілива)
• «Фонендоскоп» (Лікар Айболіт - добрий,сміливий,відважний,розумний)
• «Золотий ключик» («Буратіно» - добрий,сміливий,веселий,кумедний)
• «Повітряна кулька» (Віні пух - веселий)
• «Банка з варенням»(Карлсон - добрий,цікавий,солодкий)
• «Рукавичка»-(вона чарівна бо в неї влізло багато тварин, а звірі всі добрі дружні,бо дозволяли один одному потрапити до рукавички)
В:Молодці! Помандруємо з чарівним клубочком далі.
Ти котись,котись клубочок.
По переду у лісочок,
покажи малятам нашим,
в яку казочку потрапив?
(Потрапляємо на галявину де на пеньку сидить колобок) Друге завдання.
В:Дітки,чи впізнали ви цього казкового героя? З якої він казки?
Діти:Так впізнали,це колобок. Він з казочки «Колобок»
В:Який він?
В:Дітки наші люблять дуже цю казочку.
Дитина:
Колобок рум’яний бік,
Він від баби й діда втік.
До лісочка докотився -
Тут із дітьми подружився.
Вас запрошує до казки
Тож пограйтеся зі мною, будь ласка.
В: Який же ти колобочку гарний,веселий,та рум’яний. А наші дітки про тебе казочку знають,але ж ніби тебе лисичка з’їла. Ми всі радіємо,що насправді ти живий та здоровий. Може ти розповіси, як тобі вдалося втекти від хитрої Лисички?
Колобок: Всі знають,що лисичка хитра,та я вирішив її перехитрити.
В:цікаво,цікаво, як тобі це вдалося?
Колобок: А я заспівав їй зовсім іншу пісеньку
Ось послухайте, яку.
Я кругленький колобок —
Покотився у лісок
З борошна мене місили,
Сіллю,перцем притрусили!
Тож тепер ось який –
І солоний і гіркий.
Лисичка послухала це уважно поглянула на мене та й побігла до лісу.
В: Який же ти кмітливий та розумний, колобочку, ось як тобі вдалося перехитрити хитру лисичку.
А зараз дітки нехай скажуть,що вони могли зробити,аби врятуватися від лисички!

Діти:
1)міг би повиснути на дереві, як яблуко
2)Міг заховатися в середині великої ялинки
3)Міг обмазатися медом,покачатися в соснових голках і став би схожий на їжачка.
4)Міг заховатися в дупло білки
5)Міг одягти шапку – невидимку.
6)Міг би взяти повітряну кульку і полетіти.
В: Молодці малята ви такі вигадливі. Придумали чимало цікавого,щоб допомогти колобку врятуватися від хитрої Лисички.
Колобок
Відпочинемо дітвора
Вам погратися пора
Часу, дітлахи, не гаймо
Гру веселу починаймо
В: Колобок запрошує до веселої гри «Ой у лісі по стежинці»
Ой у лісі по стежинці
Колобочок покотився
По дорозі наш рум’янець
Різних звірів зустрів (діти стоять колом , по колу бігає колобок)
В. : а кого , кого колобок зустрів?
Діти відповідають один за одним :
• Я зайчик по побігайчик,
• А я лисичка сестричка,
• А я вовчик – братик,
• А я ведмідь клишоногий.
Діти всі разом : З’їмо тебе колобочку! (А колобок, раз і втік з кола) повт. 2 рази.
В. : Діти, не будемо гаяти часу, запрошуємо Колобочка в подорож і помандруємо далі, промовляючи чарівні слова:

Ти котись,котись клубочок.
По переду у лісочок,
покажи малятам нашим,
в яку казочку потрапив?
(йдуть по доріжці зупиняються біля дерева де сидить Сорока і тримає лист)
В. Ой, малята подивіться, яка гарна пташка сидить на дереві. Всі її впізнали?
Діти: Так це ж сорока.
В.Сорока білобока постійно приносить новини. І сьогодні у її дзьобику теж якийсь конверт. (беру конверт у руки розглядаю) . Це лист від Лісовичка. Що ж він пише послухайте.
- Одного разу у лісі сталося лихо. Налетів сильний вітер – ураган і так лютував, що деякі герої переплутали свої казки. Допоможіть малята розплутати їх.
Дидактична гра «Розплутай казку».
• Бігла мишка, хвостиком зачепила, колобок впав і розбився.
В. - Що невірного в цій казочці? Що мало розбитися?Як називається казочка? («Курочка Ряба»).
- Схопив ведмідь півника і поніс його. А півнику кричить : Мій котику , мій братику, несе мене ведмідь за темні ліси, за високі гори.
В. – Діти, а ви знаєте цю казочку? Чи Ведмідь вкрав півника? (відповіді дітей)
- Як називається ця казочка?
- Стала Мурка кликати на допомогу їжачка: «Ходи їжачок не лежи, мишку витягти допоможи».
В. - Кого кликала Мурка? Що треба було допомогти витягти? Як називається казочка?
В. - Молодці малята допомогли Лісовичку розплутати казочки. Скажемо Сороці – білобокі
до побачення. І помандруємо далі.
В. – Ой, погляньте, це що за дошка?
Діти читають : «Дошка об’яв!»
В. –Я так розумію це наступне завдання, яке приготувала нам «Мудра казка».
Так на цій дошці написані об’яви. А ми повинні по тексту цих об’яв здогадатися хто їх написав.
1. «Пропоную послуги вихователя, гувернантки, навчу невихованих хлопчиків читати, рахувати, а також хорошим манерам. Діти вписують
М а л ь в і н а

2. «Досвідчений столяр з матеріалу замовника виготовить вам дитину, притому хлопчика».
(Тато Карло)
3. «Навчу вас ходити в гості зранку» . (Віні – Пух).
4. «Хто знайшов ключ з коштовного металу, гарантую нагородження». (Буратіно).
5. «Ветеринарні послуги з виїздом в любу країну світу». (Айболіт).
6. «Пропоную мандрівку на дах, оплата цукерками та варенням». ( Карлсон) .

В, - Молодці, діти і з цим завданням казки ви справились. Можна вирушати далі.
Ти котись,котись клубочок.
По переду у лісочок,
покажи малятам нашим,
як у казочку потрапить?
- Ви готові? Послухайте і відгадайте загадку:
«Працювала я у хаті.
Танцювала у палаті.
Є така у мене звичка
Десь губити черевички» (Попелюшка).
В. – Так вірно! А назвіть яка була пора року коли зустрілися Лисиця і Журавель? (Весна, або літо, так як журавлі прилітають весною, а відлітають на початку осені).
В. - Можна вирушати далі.
Ти котись,котись клубочок.
По переду у лісочок,покажи малятам нашим, як у казочку потрапить?
(діти проходять далі чують плач. Під ялинкою сидить зайчик і плаче).
В. – Добрий день, Зайчику! Чого це ти плачеш?
Зайчик: - Кажуть всі, що я лякливий
Шороху боюся.
А на справді я хотів би
Знайти собі друзів!
В. – не плач, Зайчику, не хвилюйся ми будемо твоїми друзями і запрошуємо тебе до таночка«Дружби». (танцюють танок)
В. – Дітки тебе Зайчику, так люблять, що знають багато казочок про тебе.
Діти по черзі називають: «Колобок», «Рукавичка», «Пан Коцький», «Заєць Хвалько», «Теремок»,
«Заєць і їжачок», « Зайчикова хатка»
В. – І зараз ми з дітками давай не тільки розкажемо, а й покажемо казочку , яка називається «Зайчикова хатка» . (Діти вдягають маски. Драматизація казки).
Оселились біля річки
Сірий зайчик та лисичка.
Зайчик — в хатці луб'яній,
А лисичка — в крижаній.
Ось постукала в віконця
Тепла сонячна весна,
І розтанула на сонці
Біла хатка крижана.
Почала лиса зітхати:
— Як я житиму без хати?
Зараз зайця прожену
Й влізу в хатку луб'яну!
Де вже зайчику малому
Суперечить хижаку!
Довелось тікати з дому
Бідолашному звірку.
А лисиця та хвостата
Влізла в зайчикову хату
І в хатинці луб'яній
Оселилась, як в своїй.
Пострибав по лісі зайчик,
Сірий зайчик-побігайчик,
Сльози річкою ллючи:
Страшно в лісі уночі!
Раптом вовк іде до нього
Та й питає: — Що таке?
Мабуть, в зайчика малого
Лихо трапилось тяжке?
— Ой, мене прогнала з хати
Люта злодійка хвостата!
Ой, куди ж тепер піду?..
Де я захисток знайду?..
— Годі, годі, зайчик, плакать,
Витри слізоньки свої.
Знаю я цю розбишаку,
Зараз вижену її!
Підійшли вони до хати,
Вовк гарчить: — Ану, хвостата!
Забирайся звідсіля! —
А лисиця відмовля:
— От як скочу, як підскочу, —
Полетить від тебе клоччя,
На шматочки роздеру,
Ще й на порох розітру!
Вовк злякався — та й тікати!
А зайча пішло вночі
Знову захисту шукати,
Сльози річкою ллючи.
Враз ведмідь іде до нього
Та й питає: — Що таке?
Мабуть, в зайчика малого
Лихо трапилось тяжке?
— Ой, мене прогнала з хати
Люта злодійка хвостата!
Ой, куди ж тепер піду?..
Де я захисток знайду?..
— Годі, годі, зайчик, плакать,
Витри слізоньки свої.
Знаю я цю розбишаку,
Зараз вижену її!
Підійшли вони до хати.
— Геть! — загримав волохатий.
Забирайся звідсіля! —
А лисиця відмовля:
— От як скочу, як підскочу —
Полетить із тебе клоччя,
На шматочки роздеру,
Ще й на порох розітру!
Як почув ведмідь цю мову —
Враз сховався у кущі,
І побрів наш зайчик знову,
Сльози річкою ллючи.
Стріла зайчика собака,
Розпитала, що та як.
— Годі, — каже, — годі плакать,
Не боюсь я розбишак!
Підійшла й вона до хати,
Загарчала: — Геть, хвостата!
Забирайся звідсіля! —
А лисиця відмовля:
— От як скочу, як підскочу, —
Полетить від тебе клоччя,
На шматочки роздеру,
Ще й на порох розітру!
Утекла й собака зразу!
А зайчатко уночі
Знов побігло, від образи
Сльози річкою ллючи.
Враз іде назустріч півник,
Гострі шпори на ногах.
— Що з тобою? Дуже дивно
Зайця бачити в сльозах!
— Ой, мене прогнала з хати
Люта злодійка хвостата!
Ой, куди ж тепер піду?..
Де я захисток знайду?..
— Що ж, провчу я розбишаку!
— Де вже, півничок, тобі?!
Вовк, ведмедик і собака
Відступились в боротьбі...
— Ну, за мене не страшися!
Сам побачиш, — от ходім! —
Вийшли друзі на узлісся,
Де стояв зайчатин дім.
Місяць виглянув з-за хмари.
Півник крилами ударив.
— Годі спать — ку-ку-рі-ку! —
На чужім пуховику!
Вмить лиса продерла очі.
— Хто там ходить по двору?
От як скочу, як підскочу —
На шматочки роздеру!
Не злякався півник смілий
Та на ґанок як стрибне.
— Забирайся, поки ціла!
Не дратуй, гляди, мене!
Відкида лиса запори,
Бачить: півник-молодець,
Гострий дзьоб, сталеві шпори
Ще й червоний гребінець.
Тут лиса аж закрутилась
— Я хороша! Я не зла!
Я з зайчатком не сварилась,
По-сусідському жила!..
А сама — мерщій на ґанок,
Та — по східцях, та у ліс!..
І зустрінув зайчик ранок
Знов веселий, як колись.
В. – Діти, як ви вважаєте чому вчать нас казки? Які прислів’я та приказки ви знаєте про добро та дружбу?
* Від добра ніхто не тікає.
* Від добра добра не шукають.
* Безвірного другу велика туга.
* Дружба – найбільший скарб.
*Людина без друзів, що дерево без коріння.
*Нових друзів май, старих не забувай.
Звучить запис. Шановні дітки!. Дуже добре, що ви взяли участь у конкурсі «Знатоки – казок». Всі добре справились з завданням і клубочок вам покаже де знайти подарунок від мене «Мудрої Казки»
А ось вам і нагорода медалі - «Найкращі знатоки казок!» від самої «Казки» і нова цікава книга.

Автор: 

Гончарова Наталя Іванівна,вихователь,Кислівський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)"Сонечко"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі