Користувацький вхід

Уроки Економчика. «Товар, реклама, гроші»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Мета: Познайомити учнів з тим, як виникли гроші, розглянути їх властивості, сутність та функції. Ознайомити з видами грошей, що функціонують у сучасній економіці.
Розвиваюча: Навчати учнів аналізувати, робити логічні висновки, творчо підходити до відповідей на поставлені питання, спираючись на вивчений матеріал.
Виховна: Виховувати бережливість, порядність, розуміння фінансової політики в державі.

Обладнання: предметні малюнки, «Мудра сова», рекламні плакати, «чарівний кошик» з «товаром», «економчики».

Хід заняття
І. Вчитель:
Діти, сьогодні ми з вами будемо подорожувати по цікавій країні Економіці.
– Зробимо зупинку у м. Економіка
– Що вивчає наука економіка? Для чого нам варто вивчати економіку?
(відповіді учнів)
Звернемось до довідкового бюро, що воно нам повідомить відносно терміну «економіка». (відповідь дітей які у довідковому бюро)
Вчитель:
- Наближається весна, а з нею цілий ряд свят. Кожен із вас мріє про подарунки, та, мабуть любить не тільки їх отримувати, а й дарувати. У пошуках подарунків та гостинців до святкового столу ми обійдемо не один...? (магазин). Там ми потрапимо у різноманітний світ товарів.
А що ж таке товар?
(Інтерактивний метод «Мікрофон»)
Т о в а р – це все те, що можна купити і продати, це те, що задовольняє потреби людей.
Товари мають різне призначення та різний термін використання.
- Діти, назвіть, будь ласка, свої улюблені товари. (Діти називають)
- А тепер ті, які необхідні у житті людини?
- А де їх можна придбати? (У магазині)
ІІ. Робота у групах. Практичне заняття (у супроводі легкої музики).
(10 хв.)
1. Вчитель:
– Ви спробуєте створити міні – магазини, у яких розмістите свій товар, відповідно назві магазину. На столі є конверт з асортиментом товару, листок паперу, клей. Вам необхідно створити свої магазини.
Для роботи правильно організуйте свої обов’язки, (діти «утворюють» свої магазини у супроводі легкої музики)

І магазин – Н е з а б у д к а
ІІ магазин – Ч а р і в н и ц я
ІІІ магазин – С о л о д к о ї ж к а
2.
– Для того, щоб ваш товар користувався попитом, щоб покупці зверталися саме в ваш магазин, що для цього потрібно?
(Прилітає сорока)
Сорока:
Хто підкаже, що купити?
Як купити потрібну річ?
Допоможе нам реклама.
Що не спить день і ніч.
Їдьте, йдіть, летіть, біжіть
Наш товар хутчіше купіть.
Подарунки, авто, книги –
Все реклама вам порадить
Вкласти ваші гроші звабить
Бо тепер, що не кажіть,
Без реклами важко жить
Вчитель:
- Так, що ж принесла сорока на хвості?
(Рекламу)
- Що ж означає слово «реклама»?
Р е к л а м а (від лат. «вигукую», «кричу») – це поширення відомостей про товар, його якість та можливості придбання.
А що ж повинна містити реклама?
(Інформацію про товар, його якість, де можна придбати, а також бути доступною та цікавою)
Реклама є: пряма, через пресу, екранна, друкована, сувенірна, зовнішня, на транспорті, на місці продажі, радіо (усна реклама)
- Я вам пропоную порадитись і скласти усну рекламу свого магазину.
(Учні складають рекламу)
Виступи кожної групи. (5 хв.)
3.
Вчитель:
- Молодці діти! Ви переконали нас у тому, що між рекламою та успіхом у торгівельних стосунках «продавець - покупець» існує тісний зв'язок.

4.
Вчитель:
- У мене є чарівний кошик у якому безліч різноманітного товару. Вам необхідно побувати у ролі експертів, вибрати любий товар, його прорекламувати, перевірити на якість та заробити економчики(чарівні економічні гроші).
(У кошику: горішки, ягоди, сік «Садочок», шоколад «Корона», «Світоч», «Мед», «Мило»).
- А як же дізнатися чи якісний товар? Що повинно на ньому бути?
(Мозкова атака)
Учні:
- Міцна, не пошкоджена упаковка;
- Наявність штрих – коду;
- Термін придатності;
- Виробник
- А чи знаєте ви, як за штрих – кодом розпізнати якісний товар, а не підроблений? (Сторінка для допитливих)
5. Робота з упаковкою від соку «Садочок» (учні установлюють за штрихкодом якість соку „Садочок”).
(Практична робота в групах) (5 хв.)
6.
Вчитель:
- А що потрібно мати, щоб придбати товар? (Гроші)
- А чи завжди необхідні гроші, щоб придбати товар?(Ні)
- Мешканці якого казкового міста обходились без грошей?
(Квіткове місто. М. Носов «Пригоди Незнайки та його друзів»). Я рекомендую прочитати це оповідання (Учитель демонструє учням цю книгу).
ІІІ. Самостійна робота в парах. (4 хв.)
Вчитель:
- У народі кажуть: «На кожен товар свій покупець». У виготовлення кожного товару вкладена чимала праця багатьох людей. Поміркуйте і з’єднайте ліву і праву частини прислів’їв

Праця людей годує, краща за велике безділля.
Без роботи коли її охоче робиш.
Більше роби менше говори.
Всяка праця почесна.
Кожна робота легка, а лінь марнує.
Маленька праця день роком стає.

Вчитель:
- Подумайте, зміст якого прислів’я передав вашу роботу на занятті.
ІV. Підсумок уроку. Рефлексія. (2 хв.)
Вчитель:
- Що не звичного було на уроці?
- Що вас зацікавило?
- Що вас вразило?
Оцініть свою роботу на уроці на дереві знань.
- Усе зрозуміло – червоний кружечок.
- Майже все зрозуміло – голубий кружечок.
- 50*50 – фіолетовий кружечок.
- Дещо зрозуміло – жовтий кружечок.
- Нічого не зрозуміло – блакитний кружечок.
- Які зміни відбулися в класі? (Розквітли гілочки росту наших знань)
Заключне слово вчителя (1 хв.)
Це свідчить про те, що праця на занятті була плідною. Підрахуйте зібрані «економчики». Хто ж сьогодні на уроці отримав їх найбільше? Молодці! У кого менше, то не засмучуєтеся. У вас ще будуть успіхи. Дякую вам за співпрацю і пам’ятайте, у наш час, щоб будувати і машиною керувати,
Треба в школі дуже добре
Економіку вивчати.

Автор: 

Маслак Людмила Миколаївна, вихователь групи продовженого дня, м. Суми, Сумський НВК № 41 «Райдуга»

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі