Конспект заняття з малювання в молодшій групі на тему: «День народження Синьої Фарби»
Мета. Вчити відтворювати короткими лініями краплі дощу, правильно тримати пензлик у робочій руці, спонукати дітей до елементарних творчих проявів, до власного самовираження.Формувати уявлення про синій колір. Розвивати спостережливість, потребу передавати свої враження від побаченого, чуття ритму. Виховувати інтерес до образотворчості, бережне ставлення до фарби.
Матеріал. Пів альбомного аркуша з контурним зображенням хмаринки (для кожноїдитини),синя фарба, парасолька, лялька – королева Синя фарба,
Попередня робота. На прогулянці називати найвиразніші ознаки осіньої погоди: йде дощ, дме вітер. Музика: слухання та підспівування пісні „Дощик". Рухлива гра „Сонечко ідощик".
Хід заняття.
Вступна бесіда.
– Діти, подивіться, щови бачите у нашій групі?
(повітряна кулька)
Яка вона красива! Велика чи маленька? А форми? А якого кольору?..(відповіді дітей)
Подивітъся, у синьої кульки ще є ниточка, до якої прикріплено що?( лист)
„ Дорогі діти! Запрошую вас на День народження СиньоїФарби. Ваша Королева – Синя фарба"
-Поїдемо на День народження? Але давайте спочатку подумаємо, що будемо дарувати (обговорювання )
- Домовились. Тоді сідаємо у потяг і їдемо
- Ось ми і приїхали. Це – Королівство Фарб. Подивіться— нас уже зустрічають. Як ви гадаєте – хто це?( Королева Синя фарба).Давайте привітаємося з нею.
– Діти, подивіться , яка Королева красива – уся в синьому. У неї такі красиві круглі…(очі), великий…(бант) і довге…(волосся).
– Як ви гадаете, вона холодна чи тепла? ( діти торкаються – холодна). Так, вона холодна, як дощик із хмарки.
Послухаємо і голосок(звучить шум дощу в аудіозаписі).На що він схожий?
Декламування віршів про дощик дітьми.
– Діти, а хто знає віршик про дощик? Подаруйте його нашій іменинниці.
Діти розповідають вірші:
Дощику, дощику, краще лий,
Крапай, крапай— не жалій.
Пролийсь в поле ще сильніше—
Стане травка зеленіше!
Дощик, дощик крап, крап, крап,
Мокрі всі доріжки.
Побіжімо всі додому,
Бо намокнуть ніжки. Крап!
-Діти, щоб розвеселити Синю фарбу намалюємо їй дощик і подаруємо Королеві наші малюнки.
Розглядання зразка.
– Діти, що намальовано на малюнку?(дощик) Звідки він йде?( з хмарки).Дощик зображено тонкими лініями, які проведені зверху вниз, ось так (показ проведення ліній вихователем).
Нагадування технічних навичок.
Діти, щоб вийшли гарні малюнки, давайте пригадаємо, як треба тримати пензлик. Беремо пензлик у праву руку між великим та середнім пальцем, підтримуючи зверху вказівним. Дуже не здавлювати пальцями, тримати біля металевого наконечника. Охайно набирати фарбу, обмакаючи пензлик усім ворсом та знімаючи зайвуфарбу об край баночки. Під час малювання вести лінії за ворсом.
Прийом „ Намалюй у повітрі"
Діти, давайте візьмемо пензлики правильно та спробуємо у повітрі намалювати дощик зверху вниз.(Діти декілька разів проводять у повітрі лінії зверху вниз).
Самостійна робота дітей.
– Сядьте прямо, не дуже нахиляючись до стола, поклавши руки до локтя на стіл. Старайтеся намалювати дощик гарний, щоб нашій Королеві Синій фарбі сподобались ваші малюнки. Тоді ми з нею ще не раз зустрінемось.
Якщо дитина не засвоїла показаний рух, можна використати показ його рукою на окремому аркуші паперу.
– Мені здалось, що у нас звідразу стало якось сумно. Давайте включимо веселу музику, як насправжньому Дні народженні. Може сонечко загляне до нас.
Розглядання малюнків.
Малюнкиви ставляються на стенді.
– Діти, який гарний дощик у нас вийшов. Усі старалися зробити гарні подарунки. Вони дуже сподобались Синій Фарбі.
Рухлива гра „ Сонечко і дощик".
– На прощанняя Синя Фарба хоче з вами погратися в гру « Сонечко і дощик».