Заняття з ознайомлення з природою для І молодшої групи
Тема: «Сонечко й хмаринки».
Мета: формувати у дітей уявлення про ознаки сонця та хмарки; розвивати мовлення, пізнавальний інтерес до природи і природних явищ; розвивати уяву, виховувати дбайливе ставлення до природи.
Матеріал: зображення сонечка та хмаринки; приладдя для малювання, альбомні аркуші.
Хід:
1. Організаційний момент.
- До нас в гості завітало сонечко і хмаринка. Спробуйте відгадати, яка загадка про сонечко, а яка про хмаринку.
1). Цілу нічку спочиває,
А вдень по небу гуляє:
Дуже тепле і яскраве,
Промінці нам шле ласкаві,
Загляда в віконечко.
Що це, дітки? (Сонечко).
2). Біла, сіра, волохата,
Як м’який клубочок вати,
Небосхилом припливла -
Діткам дощик принесла.
Знають Петрик і Маринка,
Що, звичайно, це? (Хмаринка).
2. Основна частина.
- Ви любите сонечко? А яке сонечко? (тепле, яскраве, лагідне).
- А якого кольору бувають хмаринки? (білі, сірі, темні). Які вони? (пухнасті, дощові, сумні).
3. Д/гра «Хмаринка чи сонечко».
Веселе…..(сонечко).
Біла………(хмаринка).
Лагідне……(сонечко).
Пухнаста……..(хмаринка).
Жарке………(сонечко).
Дощова……..(хмаринка).
4. Фізхвилинка.
Дощик, дощик!
По дорозі стука.
(стукають пальчиком по долоні).
Ми краплини, мов перлини,
Ловимо у руки.
(плескають руками)
Дощик, дощик!
Не дає гуляти
З іграшками біжимо до хати.
(біг врозтіч).
5. Бесіда.
- Восени сонечко з’являється рідше і рідше. Погляньте у віконечко. Чи є зараз сонечко на небі?
- Якщо немає сонечка, нам весело чи сумно?
- а де заховалось сонечко? (за хмаркою).
- Щоб не сумувати, треба сонечко нам осіннє намалювати.
Показ зразка малювання сонечка.
Самостійна робота дітей.
6. Підсумок.
- Почепимо наші малюнки на дошку і в нашій групі стане світліше і тепліше.
посібники