Користувацький вхід

Допомога Паперовій Країні

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Допомога Паперовій Країні
Заняття зі сталого розвитку для дітей середньої групи
Програмовий зміст: уточнити та розширити знання дітей про папір,його властивості,види та застосування у побуті;підтримувати дослідницькі навички у роботі з папером; закріплювати бажання раціонального використання паперу; формувати бережливе ставлення до предметів з паперу; розвивати дрібну моторику рук; виховувати дбайливе ставлення до живої природи, зокрема дерев.
Матеріал: паперовий будинок, паперовий стелаж, паперові дерева; речі, виготовлені з паперу:книжка, зошит, альбом, газета ,журнал,листівка,грошові купюри;паперові вироби:композиції з квітів, ялинка, сніжинка, машинка, лялька ,листівка, картинка, сонечко,хмарка.
Хід заняття. Вихователь.
Дорогі мої малята,
Будемо ми вирушати,
У Країну Паперову,
Загадкову та чудову.
Ігри там живуть, забави,
Тож пограємося з вами,
Ось і Королева нас зустрічає,
З паперу безліч речей має.
Діти підходять до Королеви Паперу, яка одягнена у паперовий одяг, на голові паперова корона, у руках паперове віяло.
Королева.
Добридень, дітки мої милі,
Які ж сьогодні ви красиві!
Дружно сідайте всі будь ласка ,
Вас зустрічає Паперова казка!
Вихователь.
Дозволь нам ,Королево, у твоєму королівстві побувати,
І про папір чарівний все дізнатись.
Дидактична гра «Назви речі з паперу»
Пропонується дітям назвати речі, зроблені з паперу.
На поличках лежать: книжка, зошит ,блокнотик, альбом , коробка, газета, журнал, шпалери, серветка, листівка, грошові купюри.
Вихователь.
Як же багато предметів виготовлено з паперу!
Кожен з них потрібний людям, адже щоденно ми використовуємо його у своєму житті. Без паперу нам зовсім не обійтися.
Дидактична гра «Для чого предмет?»
Пропонується дітям визначити застосування паперових виробів у житті людини. Наприклад.
Книжку читають. У альбомі малюють. У зошиті пишуть. У коробку складають олівці. Листівку дарують на свято. Серветкою витирають ніс, рот ,руки. Шпалери клеють на стіну. За гроші купують товар.
Вихователь.
Серед усіх предметів найціннішим є книжка. Вона супроводжує людину упродовж всього життя. Про книжку складено багато прислів’їв.
Які ви знаєте прислів’я про книгу?
*Книга-друг, без неї як без рук.
*Книги читати-усе знати.
*Книга вчить, як на світі жить.
*З книгою жити-з добром дружити.
*З ручаїв ріки, а з книжок знання.

Вихователь:
Речі, які виготовленні з паперу ,слід берегти, ретельно за ними доглядати. Я хочу дізнатись, чи знаєте правила поводження з книгою.
Гра «Так чи Ні»
Пропонується дітям послухати речення і висловити свою думку-погоджується вони чи ні.
*Брати книгу лише чистими руками.
*Загинати у книзі сторінки.
*Малювати на сторінках книжки.
*Бруднити книжку.
*Розкидати книги по підлозі.
*Зберігати книги на полиці, у шафі.
Вихователь.
З папером можна виконати безліч дій,
Він справжнє диво ,чародій,
А зараз прошу паперові листочки зібрати,
І весело із ними погратись.
Гра «Паперовий Оркестр»
Дітям пропонується виконати різні рухи з паперовими листочками.
Вихователь.
Папір-важливий і цінний матеріал, з якого можна виготовити багато різних і привабливих предметів.Зараз ми відвідаємо виставку «Паперова фантазія», яка здивує вас різноманітністю предметів, несхожими між собою за формою, кольором, розміром, та видом паперу.
На полицях виставлені вироби з різного паперу: гофрованого , обгорткового, тонкого цупкого,кольорового, білого.

Вихователь.
Папір виник не відразу. Колись ,дуже давно, для того, щоб передати будь яку інформацію люди користувалися каменем, глиняними дощечками, шкірою, берестою. Зараз ми використовуємо папір, який зручний, з ним легко і цікаво працювати.
Гра-дослідження «Що може папір?»
Досліди з папером на визначення властивостей.
1.Папір гнеться (зігнути аркуш паперу)
2.Папір мнеться (зім’яти папір)
3.Папір рветься (розірвати папір на шматки)
4.Папір намокає у воді (занурити папір у воду).
5.Папір горить (такий дослід проводити небезпечно)
Вихователь:
Папір слід берегти на раціонально використовувати,адже його виготовляють з деревини. Якщо ми будемо економно користуватися папером- збережемо безліч дерев. А дерева-наше природне багатство,легені нашої планети, окраса рідної землі.
А ви хочете бути схожими на дерева?
Ось у мене є чарівна паличка. Я скажу: 1 , 2 , 3-хлопчиків і дівчаток на дерева перетвори.
Психогімнастика «Я-деревце»
Уявіть себе маленькими деревцями, яких щойно висадили у лісі. Їх загрівали промінчики теплого сонця, поливав рясний дощик, і вони підростали. До молодих дерев часто в гості приходив легенький пустотливий вітерець та весело з ними грався. Аж раптом до дерев завітали діти. Одна дитина схотіла зламати гілку, друга зірвати листочки , а третя пошкодити кору. Затремтіли дерева, злякались недобрих намірів дітей. Та діти відчули, як же боляче стало деревам, їх охопив сором. Вони тихенько підішли, погладили кожне деревце, посміхнулися , помахали руками, та й повернулися додому. А дерева розквітли ясними посмішками і захитали дружно гілочками, радісно прощаючись з добрими дітками. А тепер скажу: 1,2,3-дерева на хлопчиків і дівчаток перетвори.
Підсумок.
Вихователь.
Тож бережімо дерева, малята,
І будемо за ними доглядати.
Їх любить пташка,кожен звір,
Виготовляють з них папір.
Королева.
Дружіть з папером, любі діти.
Творіть предмети різні,квіти.
Та правило просте не забувайте,
Папір ви економно витрачайте!

Автор: 

вихователь П'ятецька А.М.
вихователь-методист Даниленко Л.О.

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі