АНОТАЦІЯ
До уроку спеціальної технології на тему: «Можливі несправності приладів електрообладнання, причини виникнення та роботи по їх технічному обслуговуванню»
Найголовнішим завданням викладача спеціальної технології на кожному уроці є активізація пізнавальної діяльності. Тому щоразу, обдумуючи урок, викладач має спочатку розв'язати принципове завдання, як найдоцільніше організувати подачу нового матеріалу - повідомленням, евристичною бесідою, відкриттям, роздумом, розв'язанням проблеми, самостійною роботою тощо. Необхідно перетворити кожний урок на урок спілкування, мислення, де істина постає як суперечка про істину, як діалог.
На протязі запропонованого уроку для учнів за професією Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів Електрогазозварник викладачем реалізуються теоретичний, методичний і практичний аспекти проблеми використання інтерактивних моделей, форм і методів організації освітньої роботи учнів.
З метою активізації пізнавальної діяльності, на уроці застосовано елементи сучасних технологій, творчі проблемні завдання, що забезпечують розвиток предметних компетенцій учнів. За такої організації навчання викладач керує роботою кожного учня опосередковано, через завдання, якими спрямовує діяльність групи в цілому та малих груп.
Тема уроку має практично-прикладне значення. Її засвоєння допоможе учням вільно адаптуватись у конкретну виробничу ситуацію, з'ясувати нові терміни та поняття: зміна густини електроліту, несправності акумуляторних батарей, саморозряд АКБ, сульфатація електродів, обслуговування акумуляторних батарей, несправності генератора, тощо. (ПК 1.1-1.2; ОК 1 -7)
Розвивати розумову діяльність учнів, кмітливість, технічне мислення, вміння виділяти головне, створити умови для формування та розвитку творчих здібностей учнів, спостережливості, уваги, вміння орієнтуватися у виробничих умовах, прагнення до поглиблення знань з професії. Забезпечити диференційований підхід. Встановити зв'язки між засвоєними та новими знаннями. (ПК 1.1-1.2; ОК 1- 7)
Виховати в учнів почуття свідомого ставлення до праці, професійне творче бачення, культуру поведінки, почуття поваги до обраної професії, відповідальності за доручену справу. (ПК 1.1-1.2; ОК 1- 7)
Формування професійних компетентностей:
ПК 1.1 Діагностувати джерела електричної енергії.
ПК 1.2.Виконувати роботи і визначати несправності, технічне обслуговування акумуляторної батареї та генератора змінного струму.
Формування освітніх компетентностей:
ОК 1. Розуміти сутність і соціальну значущість своєї майбутньої професії, виявляти до неї стійкий інтерес.
ОК 2. Організовувати власну діяльність, виходячи з мети і способів її досягнення.
ОК 3. Аналізувати робочу ситуацію, здійснювати поточний і підсумковий контроль, оцінку і корекцію власної діяльності, нести відповідальність за результати своєї роботи.
ОК 4. Здійснювати пошук інформації, необхідної для ефективного виконання професійних завдань.
ОК 5. Використовувати інформаційно-комунікаційні технології для вдосконалення професійної діяльності.
ОК 6. Працювати в колективі і команді, ефективно спілкуватися з наставниками.
ОК 7. Організовувати власну діяльність з дотриманням вимог охорони праці та екологічної безпеки.
Прийом групової дискусії, застосований в опитуванні домашнього завдання і під час пояснення нової теми, розвиває в учнів уміння логічно мислити, взаємодіяти з іншими учнями групи, приймати рішення в конкретній ситуації. На уроці викладач впроваджує новітні інноваційні технології шляхом використання мультимедійних презентацій, пошукових систем інформації мережі Інтернет, слайд-шоу.