Користувацький вхід

Заняття з художньо – продуктивної діяльності з використанням техніки "Ебру"«Квітнуть айстри у садочку» Середня група

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Заняття з художньо – продуктивної діяльності з використанням техніки «Ебру»
Середня група
Тема: «Квітнуть айстри у садочку»
Програмовий зміст: Формувати знання дітей про назви осінніх квітів, які ростуть у квітнику; особливості їх будови та кольорового забарвлення. Продовжувати вчити дітей малювати квіти за допомогою техніки малювання на воді «Ебру» (ставити крапки фарби за допомоги піпетки або пензля, розтягувати їх у певному напрямку, утворюючи пелюстки). Закріпити правила поводження із засобами малювання. Розвивати дитячу творчість, уяву, просторове мислення, дрібну моторику пальців рук. Виховувати естетичне сприйняття, охайність під час роботи.
Матеріал: ваза з айстрами, маленька листівка із загадкою, лоточки з «чарівною» водичкою зеленого кольору, гуашеві фарби, піпетки, пензлі, шпажки, клейонка, фартушки, стаканчики з водою, серветки паперові та вологі, ½ аркуша папера.
Попередня робота: спостереження на прогулянці за осінніми квітами у квітнику.
Хід заняття:
На столі стоїть ваза із квітами, які заздалегідь накриті паперовим конусом.
- Діти, що це стоїть перед нами на столі?
- А як ви гадаєте, що за квіти можуть знаходитися у вазі?
- Яка зараз пора року?
- Які осінні квіти можуть стояти у вазі?
- Може це хтось із вас їх приніс в дитсадок вранці? Та не будемо більше гадати, а спробуємо відгадати загадку, яка написана на листівці, що прикріплена до вази.
Ці осінні квіточки - мов маленькі зірочки,
Білі, сині, пурпурові, фіолетові, бузкові. (Айстри)
- Так що за квіти стоять у нашій вазі?
- Чи ростуть ці квіти у нашому квітнику?
- Чому айстри вважаються квіткою осені?
- Яку будову мають квіти?
- Якого кольору бувають пелюстки у айстр?
Прослухайте, як пише український поет Дмитро Павличко про квіти:
«Небеса прозорі, як глибінь ріки, падають, як зорі, явора листки.
А над полем нитка дзвонить, як струна, зажурилась(айстра) – чує сніг вона».
Сьогодні ми з вами зробимо собі дарунок на згадку про осінню красу айстр. І нам знову стане у нагоді «чарівна» вода.
- Чи має «чарівна» вода сьогодні забарвлення?
- Якого вона кольору?
- Як ви вважаєте, чому водичка має зелений колір?
То ж починаємо малювати квітку айстри. По перше, нам необхідно зробити серединку голівки квітки.
- Серединка у айстри маленька чи велика?
- Якого вона кольору?
Для великої краплі фарби нам знадобиться піпетка: занурюємо кінчик її скляної частини у жовту гуаш, натискуємо пальцями на гумову частину та повільно їх розтискаємо. А тепер крапаємо велику краплину жовтої фарби по центру лоточка з «чарівною» водою.
Тепер вибираємо собі колір пелюсток айстри, який нам до вподоби. Беремо до рук пензлик, набираємо достатню кількість фарби та починаємо на невеличкій відстані від серединки квітки ставити краплі фарби на поверхню води, утворюючи щільне коло з них навколо серединки айстри.
Коли всі краплі фарби для пелюсток розміщені на поверхні води, ми беремо до рук паличку(шпажку), занурюємо її кінчик у краплю фарби, що є майбутньою пелюсткою, і починаємо проводити нею лінію до жовтої серединки квітки айстри. І так малюємо кожну пелюстку по всьому колу.
(Під час роботи дітей вихователь за необхідності допомагає вказівками)
- А тепер давайте перенесемо наші айстри на аркуш паперу. Для цього опускаємо аркуш на воду, почекаємо декілька секунд і беремо його за два краї, поступово піднімаючи папір на себе та проводячи ним злегка об довший край лотка.( На папері залишається розчин «чарівної» води з відбитком малюнка на ньому. Малюнки розкладаються на клейонці до повного висихання)
- Діти, давайте поглянемо на ту красу, яку ми зробили. Що за квітку ви сьогодні малювали?
- На що схожі голівки айстри?
- Чому айстра є осінньою квіткою?

Автор: 

Черненко Валентина Іванівна
вихователь Красноградського НВК№2

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі