Користувацький вхід

Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей старшого дошкільного віку. « В гості до Осені »

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей старшого дошкільного віку.
« В гості до Осені »
Мета: розширювати, уточнювати та активізувати словник іменників, прикметників, дієслів з теми; вправляти в умінні складати описову розповідь з опорою на мнемодоріжки; вдосконалювати граматичну будову мовлення: вправляти увживанні слів – ознак, заучуванні вірша з опорою на мнемоквадрати.
Матеріали: мультимедія, презентація «Мандрівка осіннім
лісом», предметні картинки «Лисиця», «Заєць», «Вовк», «Їжак»,
«Ведмідь»; мнемоквадрати за темою.
Хід заняття
Вихователь : У нас сьогодні ніби свято,
Гостей зібралося багато.
Отож до мене поверніться
І веселенько посміхніться.
- Діти, давайте привітаємось!
Я вітаю сонечко: «Здраствуй золоте!»
Я вітаю квіточку, хай вона росте.
Я вітаюсь з дощиком: «Лийся мов з відра».
З друзями вітаюся,зичу їм добра.
- Діти, а ви любите мандрувати? Сьогодні у нас незвичайне заняття. Нас запросили у гості. А хто, ви дізнаєтеся, коли відгадаєте мою загадку.
Уночі, як вам ще спиться,
Ходить, знаю, чарівниця.
Ходить садом, полем, гаєм,
Все у шати одягає.
Стає гарно навкруги,
В золоті сади, луги.
Одяг хто подарував?
Хто їх так розмалював?
- Так, чарівниця - осінь. Зараз ми з вами помандруємо в осінній ліс. А щоб веселіше було йти, прочитаємо чистомовки.
А-а-а, а-а-а!- Осінь у наш край пришла.
І-і-і, і-і-і!- Часто йдуть дощі грибні.
У-у-у, у-у-у!- Затіває осінь гру.
И-и-и, и-и-и!- Прохолодні дмуть вітри.
Е-е-е, е-е-е!- Всюди листя золоте.
- Ми до лісу всі прийшли,
А кругом дерева.
Тут пеньочки,тут дубки,
Під ялинку зазирнемо
І шишечок наберемо.
Пальчикова гімнастика з шишками
Шишечки, ви нас гартуйте,
Від хвороб усіх лікуйте.
Між долоньками катаємо,
Свій масаж розпочинаємо.
Заховали-показали,
Заховали-показали,
Знов в долоньках покатали,-
Ось масажу і кінець,
А хто робив, той молодець!
Вихователь : Як чудово у осінньому лісі. А ось і господиня Осінь.
Осінь: Мене, напевно, ви чекали?
Уже прийшла моя пора.
І ви мене усі впізнали?
Я- щедра осінь золота.
А як дізнались ви малята,
Що прийшло осіннє свято?
Осінь: Пропоную зі мною пограти. Питання слухайте мої і дайте відповідь мені
– так чи ні.
Зараз настали деньочки осінні? (так)
Листя дерев не зелене, а синє? (ні)
Птахи в теплі краї відлітають? (так)
Голки ялинові вниз опадають? (ні)
Довшими стали вже ніченьки-ночі? (так)
Різні комахи вже спатоньки хочуть? (так)
Ми в босоніжках йдемо гуляти? (ні)
Шапочки й куртки вдягають малята?(так)
Щедрою осінь вважають порою? (так)
І мальовничою і золотою? (так)
- Молодці, малята.
Вихователь : Осінь, ми дуже багато про тебе знаємо і можемотобі розповісти. А допоможуть нам в цьому ось ці розумні картинки(складання описової розповіді про осінь з опорою на мнемокартинки).
1.Настала осінь.
2.Листячко з дерев облетіло.
3.Травичка пожовкла і висохла.
4. Часто йдуть дощі.
5.Люди взяли парасольки і взули чобітки.
6.Птахи відлітають у теплі краї.
7.Люди збирають в саду і на городі щедрі врожаї.
Осінь: Дякую, малята. І у мене для вас є цікава історія:
Лети, листочку мій, лети,
Двері в казочку осінню відчини(театралізація казки).
Вихователь : В одному лісі жила білочка Буся. Вона була дуже працьовита і кмітлива. Цілу осінь працювала, запасла собі багато горішків і шишок у дуплах дерев і між гіллям. Одного разу, працюючи,вона зустріла їжачка,який поспішав до дому і їв яблуко.
- Добрий день,білочко!- чемно привітався їжачок.
- Добрий день!- вклонившись, відповіла йому білочка.
- А чому ти, їжачку, їсиш яблучко зараз, а не робиш запаси
на зиму? Вже скоро зима. І взимку не розшукаєш
їжу,тому що все буде вкрите снігом.
- А мені не потрібна їжа взимку,- відповів їжачок і потупав
собі далі.
- А чому це не потрібна?- здивувалась білочка.
Але їй ніхто не відповів.
- Скажіть білочці, чому взимку їжачкові не потрібна їжа?
(відповіді дітей)
Вихователь : Так, діти, тому що їжаки взимку сплять. Про це
і вірш є.
(заучування вірша за допомогою мнемотехніки)
Листопад. О цій порі
Їжачок в своїй норі.
Прибирає тишком-нишком,
До зими готує ліжко.
Постіль з листячка м’яка,
Гарні сни у їжачка.
Тепер, білочка, ти зрозуміла, чому їжачку взимку не потрібнаїжа.
Білочка: Я вам дякую, малята, і пропоную вам зі мною
пограти.
Гра «Відгадай, хто позвав»
У лісочку, на горбочку, спить білочка в холодочку.
Ми тихенько підійдемо, сон білочки збережемо.
Білочка,прокидайся і у хоровод збирайся.
Хто позвав, відгадай,
Його місце ти займай.
Вихователь: Діти, Осінь прислала нам фотокартки своїх лісових друзів, але вітерець-пустунець їх всі порозривав. Давайте ми з вами складемо картинки.
Д/г « Склади картинку»
Осінь: А мені вже час прощатись.
А щоб легше розлучатись,
Ви у кошик зазирніть
Та по яблучку візьміть.
Про мене ви не забувайте,
А через рік мене чекайте.
До побачення, малята, любі хлопчики й дівчата.
Підсумок заняття
- Де ми сьогодні з вами були? Що робили? Що сподобалося найбільше?

Автор: 

Смертенюк І. І.
вихователь ЗДО № 5 « Золота рибка »
м. Первомайськ

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі