Конспект заняття
з розвитку мовлення в ІІ молодшій групі
із застосуванням мнемотехніки.
Тема : «Пошуки осені».
Підготувала:
Вихователь Світлана СКОЧИК
Мета:
- зв’язне мовлення: закріпити знання про ознаки осені, вміння розповідати вірш за допомогою мнемотехнік, вчити будувати речення;
- словник: заохочувати дітей до активного вживання прикметників при описі картини словами-ознаками; закріпити в пам’яті узагальнювальні слова;
- звукова культура мовлення: вчити користуватись засобами інтонаційної виразності;
- розвивати: артикуляційний апарат дитини, формувати слух, слухову увагу, пам’ять;
- виховувати: любов до природи, цікавість до подорожей.
Попередня робота: спостереження за осінніми явищами природи; заучування вірша «Їжачок-хитрячок».
Матеріал: сукня осені, атрибути до складання картини про осінь, іграшка їжачок, мнемотаблиця до вірша «Їжачок-хитрячок», кошик з фруктами.
Хід заняття.
1. Привітання.
Вийшла вранці я на ганок
І сказала : «Добрий ранок!»
Сонцю, полю і пташкам,
Добрим людям і всім вам.
- Привітаємось та посміхнемось один одному.
2. Сюрпризний момент.
- А що це за сукня лежить у мене на столі? Чия вона може бути? (Осені).
- Чому ви так вирішили? Яка пора року?
- Осінь залишила нам листівку.
Ви мене всі відшукайте
І завдання відгадайте.
Ви картиночку складіть
І всі разом опишіть,
І мене ви там знайдіть. (Осінь).
3. Чистомовка.
- А перед завданням ми потренуємо наш мовний апарат.
Вітер дмухав і стогнав ш-ш-ш
Гілку дерева зламав
Дув сердито і бурчав ш-ш-ш
І дерева все гойдав ш-ш-ш.
4. Д/г «Ознаки осені».
- У першому завданні нам потрібно знайти ознаки осені і створити з них картину.
- Опишіть картину.
- Осінь яка? (Дощова, сумна, вітряна, холодна, хмарна).
- Щось осінь до нас не з’являється, треба прочитати, що ще пишеться у листівці.
А, якщо я не з’явлюсь,
Дружно дощик погукайте.
А краплинки ви зберіть
І струмочку подаріть.
5. Фізхвилинка.
Закличка. «Іди, іди дощику,
Іди, іди дощику!
Зварю тобі борщику.
Мені каша, тобі борщ
Гарний буде у нас дощ.»
(слова узгоджуються з рухами).
- Зберемо краплинки дощу і пограємо з ними, бо щось немає тут осені. Може вона за струмочком?
6. Д/г «Овочі та фрукти».
- Діти погляньте перед нами на галявині осінь залишила нам дарунки, вона дуже щедра та добра. Пропоную нам скласти овочі та фрукти в окремі кошики.
7. Закріплення вивченого вірша «Їжачок-хитрячок».
- Хто це сидить під ялинкою? (Їжачок).
- Може він бачив куди поділася осінь?
- Соня, запитай у їжачка.
- Їжачок хоче щоб ви спочатку розповіли про нього віршик, який ми раніше вчили.
• Виразне читання вірша вихователем.
• Повторне читання вірша з опорою на мнемотаблицю (розглядання квадратів).
• Запитання за змістом вірша, пояснення значення незрозумілих слів (хитрячок, шпичок, рід).
• Відтворення вірша дитиною з опорою на таблицю.
- Молодці! Їжачок дає нам ще одну листівку від Осені.
8. Підсумок.
Я корзину залишила,
Бо до чаю я спішила.
Ви, малята, пригощайтесь,
На прогулянку збирайтесь.
Буду я вас там чекати
З вами в різні ігри грати.
- Що нам осінь залишила? (фрукти).
- Ходімо їх частувати!
посібники