У народних звичаях українців закріпилась шана до хліба, тому що хліб є символом життя. Від здавна в Україні хліб був і є учасником багатьох народних свят: з ним благословляли молодих на щасливе життя, матір вітали з новонародженим немовлям, з хлібом-сіллю зустрічали дорогих гостей, вперше входили в нову хату. Хліб супроводжую нас все наше життя. Він був і є послом миру та дружби між народами.
Наші предки йшли оглядати поле, сіяти і збирати жнива з хлібом на вишитому рушнику. Під час жнив перший сніп шанували як символ врожаю. Вважається, що найвища ознака гостинності народу в Україні є хліб-сіль на вишитому рушнику.
Цікавими і повчальними є заняття, спрямовані на прищеплення шанобливого ставлення до різних професій та власне праці, зокрема екскурсії на сільськогосподарське виробництво. Малюки, спостерігаючи, як вирощується хліб, переконуються, як багато терпіння, енергії та вміння докладають люди, аби на столі з’явилися смачні булочки. Наочними та вельми цікавими для дітей є заняття з теми «Праця твоїх батьків». На них ведеться щира й цікава розмова про батьківську роботу, яка дуже корисна для суспільства. Провідною у цих бесідах є думка про працьовитість українців як їхня національна риса.