Користувацький вхід

«У країні королеви Математики» (конспект заняття для старшої групи)

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

Тема: « У країні королеви Математики»

Мета: формувати вміння дітей рахувати в межах 8, вчити розрізняти цифри від 1 до 8; вправляти в кількісній та порядковій лічбі. Закріпити вміння орієнтуватись в просторі відносно себе, уміння розв’язувати приклади, уміння складати ціле з частин; закріпити знання про геометричні фігури; розвивати спостережливість , уяву; виховувати працьовитість.
Устаткування: іграшки: сова, дятел, 2 зайчика, білочка , набір цифр від 1 до 8 на кожну дитину, геометричні фігури ( намистинки), приклади на додавання та віднімання (в межах 8), конверт на кожну дитину ( в конверті картинка вази розрізана на декілька частин), лічильні палички різнобарвна квітка,
Хід заняття
1. Психогімнастика
2. Стукає хтось у двері. Це Мудра Сова принесла нам лист – запрошення від королеви Математики.
-«Любі діти! Запрошую вас до себе на гостини, в чудову і прекрасну країну Математики!»
- Малята, підемо в країну Математики?
І цікава й зрозуміла
Математики країна.
Вирушаємо всі в путь.
Нас завдання різні ждуть.
- Щоб ми не заблукали Мудра Сова нам дала карту – план нашого шляху. З її допомогою ми швидко дійдемо до країни Математики.
Діти розглядають план і вирушають в путь.
- Йдемо 3 кроки прямо, повертаємо ліворуч, 4 кроки прямо, повертаємо праворуч, 6 кроків прямо.
- Діти ви чуєте хтось плаче? Хто це ? ( за куща виглядає дві пари вух)
- Це 2 зайчика.
- Чому ви вирішили, що зайців 2? (пояснення дітей)
Зайчата зібрали моркву і просять допомогти порахувати і поділити її між ними порівну.
Діти виконують завдання. Зайчата дякують і дають квітку для королеви.
Діти крокують далі.
Чути стукіт дятла (запис).
- Хто це стукає у лісі? (дятел).
- Навіщо він це робить? (відповіді дітей)
Дятел пропонує пограти з ним в гру «Послухай і покажи»
Дятел стукає, а діти рахують і показують відповідну цифру.
Молодці гарно пограли, а це для Королеви. (дає квітку).
Діти йдуть далі. Зустріли білочку.
- Малята, доброго дня! У моєї мами день народження, я вирішила зробити їй намисто та в мене нічого не виходить. Допоможіть мені.
Гра «Намисто» (логічний ланцюжок)
Діти «нанизують» намистинки (геометричні фігури ) в певній послідовності (трикутник, овал, прямокутник, овал…)
Білочка дякує і дає квітку для Королеви.
- Ось малята ми прийшли до замку Королеви. Як нам туди потрапити?
Нам потрібно виконати завдання і тоді вартовий їжачок нам відкриє двері.
- Над дверцятами – цифра 8. Нам потрібно відшукати такі приклади, відповідь яких -8.
Діти виконують завдання і їжачок відчиняє двері.
Королева зустрічає дітей:
- Доброго дня, малята! Я дуже рада вам, адже сюди потрапляють лише ті, хто любить математику. В моїй країні потрібно вміти думати та бути уважним. А що це ви принесли?
- Квіти! Вони для тебе!
- Дякую . Та в моєму королівстві піднявся вітер і всі вази розбилися. Допоможіть мені зібрати частинки – фігурки і скласти вази.
Діти сідають за столи
Гра « Склади вазу»
Діти складають з частин ціле.
Королева показує дітям квітку з різними за кольором пелюстками.
- Чим моя квітка відрізняється від тих, що ви мені принесли?
- Скільки вона має пелюсток? (5) Якого вони кольору? Кожна пелюстка щось вам хоче запропонувати.
Перша .
Гра «Веселий м’яч»
Котиться веселий м’яч,
Швидко, швидко він біжить,
В кого буде у руках,
Починає той лічить. (рахунок в прямому і зворотному напрямках, в межах 8)
Друга пелюстка.
Гра «Стань де скажу»
На килимку розкидані геометричні фігури. Завдання:
- Стань біля фігури, яка немає кутів, так щоб вона була від тебе з правої сторони.
- Щоб трикутник був позаду від тебе.
Третя пелюстка.
Пропонує лісові задачі.
Заєць 5 морквинок мав,
2 своєму брату дав.
Порахуйте разом з ним,
Скільки собі залишив?(3)

Наш ведмедик у лісочку
посадив 3 дубочки і 5 кленів
Рахувати сам не вмів,
І сороку попросив.
Почала вона літати та не вміла рахувати.
Діти ви допоможіть,
Всі дерева полічіть.(8)

Їжачок собі на спину
Наколов аж 6 морквинок.
Поки лісом він ішов,
Стільки ж яблук він знайшов.
- Скільки овочів всього було на спині у їжака?(6)

Наш дятел трудівник,
Лінуватися не звик.
В дупло приніс 5 шишок,
І великого горішка.
Полічіть не гайте час,
Що у дятла про запас?
Четверта.
Гра « Зайди відмінності»
Королева пропонує поглянути на екран. Уважно розглянути зображення.
Діти уважно розглядають і називають відмінності.
П’ята пелюстка.
Гра «Палички розвивалочки»
Пропонує з лічильних паличок викласти: ракету, кораблик.
- Діти ви добре міркували, охоче гралися та час повертатися до садочка. Давайте подякуємо Королеві Математиці.
Діти заплющують очі і повертаються до садочка.
Підсумок.

Автор: 

Бабарика Олена Миколаївна
вихователь дошкільного відділення
Полтавського навчально-виховного комплексу (ЗНЗ-ДНЗ) №16

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі