Користувацький вхід

Дизайн і технології 1 клас "Чи рухаються рослини?Виготовлення квітки соняшника з пластилну іта природного матеріалу"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема. Чи рухаються рослини? Виготовлення квітки соняшника з пластиліну та
природного матеріалу
Мета. Ознайомити учнів з соняшником як рослиною та символом України; навчити
учнів складати опис соняшника; розвивати увагу, мовлення; вчити правильно розміщувати аплікацію на аркуші паперу; розвивати творчі здібності, фантазію, уяву дітей; виховувати любов до рідної землі, до рідного краю.
Освітні галузі:
- Технологічна (ТЕО);
- Соціальна і здоров’язбережувальна (СЗО).
Формувати групи компетентностей:
-Підприємницьку компетентність для проектування власної професійної
діяльності відповідно до своїх схильностей;
-Компетентність спілкування державною мовою для усного та письмового
оперування технологічними поняттями; для правильного використання термінологічного апарату, спілкування під час пояснення навчального матеріалу; популяризувати Конвенції ООН з прав дитини;
- Компетентність загальнокультурної грамотності шляхом ознайомлення з
творами мистецтва та самостійного створення мистецьких творів.
Обладнання: підручники, зошити, ілюстративний та роздатковий матеріал,
відеоматеріали, кольорові олівці та фломастери.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
І. Організаційний момент. Мотивації діяльності
Метод «Соняшниковий настрій»

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку
На сонечко я схожий
І сонце я люблю,
До сонця повертаю
Голівоньку свою.
Стою стрункий, високий,
В зелених шатах я.
І золотом убрана
Голівонька моя. (Соняшник)
-Як ви здогадались, що це соняшник?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу
1.Розповідь вчителя
- Соняшник. Хто не знає цієї чудової рослини з товстим і високим стеблом, цупким і великим листям, великою золотавою голівкою - кошиком, завжди повернутим до сонця. Мабуть, через схожість із золотавим сонцем, ця рослина отримала назву "Соняшник". За сонцем повертається не тільки квітка, а й стебло і листки. Ця рослина так полюбилася українцям, що не віриться в те, що вона-прибулець з далеких країв. А привіз її мореплавець Христофор Колумб із Північної Америки в Європу-Іспанію. І спочатку соняшник вирощували, як декоративну рослину з гарним суцвіттям. В Україні соняшник з’явився у середині 18 століття. Спершу, його розводили, як декоративну рослину, а згодом заради зерна, яке використовували, як ласощі. Тепер із соняшника виробляють олію (Показую!), яка є найкращим харчовим продуктом, макуха-поживний корм для худоби і приманка для риби(рибалки), насіння соняшника - споживають люди, халва - солодощі. Україна займає друге місце після Росії, як виробник соняшникового насіння. Стебло використовують для виготовлення паперу, силосу.
Коли соняшник цвіте — бджоли збирають мед.
Зараз ми не уявляємо собі рідної землі без цих чудових великих золотавих голівок, що кланяються сонцю, дають нам смачне насіння, чудову олію, солодощі.
Нехай і на ваших городах оселиться квітка сонця, чудовий витвір природи і людини.
Діти, перед вами картина "Соняшник", а це вишивка "Соняхи". Багато поетів оспівали цю рослину у своїх віршах.
Послухайте.
Учні розповідають вірші.
2.Поетична хвилинка.
"Соняшник за тином" Іван Складаний.
Намалюю маму,
Намалюю тата.
Оце-наш садочок,
А це - наша хата,
Біля хати квіти:
Мальви та жоржини.
Ніби сонце сходить -
Соняшник за тином.
3.Фізкультхвилинка.
ІV. Практична діяльність учнів
1.Розгляд дитячих робіт.
2.Інструктаж до виконання роботи
3.Фізкультхвилинка
4.Виготовлення аплікації
V. Підсумок уроку. Рефлексія
1.Аналіз робіт
2.Бесіда
- Чи справдились ваші сподівання від уроку?
-Що найбільше запам'яталось?
-Що найбільше сподобалось робити на уроці?
-Що запам'ятали про соняшник?

Автор: 

Прокопенко Людмила Василівна вчитель початкових класів Центральної загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі