Конспект заняття з сенсорного розвитку
для дітей групи раннього віку
«В гості до зайчика»
Вихователь Михайлова А. В.
2020р
Тема : В гості до зайчика.
Мета : Спонукати вихованців називати основні кольори та вправляти в умінні співвідносити предмети за кольорами. Закріплювати вміння малюків розрізняти та називати словами величину , кількість предметів ( великий – маленький , один – багато ). Продовжити вчити розрізняти і називати форму предметів ( круг квадрат , куля , куб ) та групувати їх. Розвивати дрібну моторику рук, вміння орієнтуватись у просторових відношеннях. Повторювати правила гігієни. Виховувати дружність , бажання допомогти та турбуватись про оточуючих.
Обладнання : ляльки тварин з театру, пеньок, кошик, торбинка, куля , куб , дикі тварини , морква , горішки , втулки .
Хід заняття
- Діти ,сьогодні зайчик запрошує нас у гості. Підемо ?
- Де живе зайчик ?
- -Давайте візьмемо зайчику пригощення. Що любить їсти зайчик ?
Візьмемо йому кошик з морквою.
Ліс далеко тому ми поїдемо до зайчика на паровозику.
Сідайте у вагончики.
Паровозик наш біжить ,
Паровозик наш пихтить ,
Ту –ту , ту - ту.
- Ось ми приїхали в ліс .
- А де ж знайти хатинку зайчика ?
- -Давайте підемо по доріжці може когось зустрінемо та запитаємо де живе зайчик. ( ходьба між предметами )
З’являється ведмідь
- Добрий день, ведмедик! Підкажи, де хатка зайчика ? Подивіться ведмедик сумний . Чому ведмедик ти сумний?
«Я сумний , бо не знаю кольорів і не можу розкласти кольорові палички».
- Навчимо ведмедика кольорам ?
Дидактична гра «Втулки»
- Якого кольору палички ?
- Якого кольору смужки на дощечки?
Потрібно у дірочку поставити паличку такого кольору, як смужка на дощечки.
Дякую вам дітки .
Йдіть прямо по доріжці там буде хатинка зайчика.
З’являється лисичка.
Добрий день, лисичка! Підкажи де хатка зайчика ?
Підкажу, якщо пограєтесь допоможете мені викласти доріжки.
Дидактична гра «Викладемо доріжки з фігур»
- Подивимось, що у лисички в торбинці ( дістаю кубик і кулька ) ( діти витягують по одному предмету і називають )
- Одну доріжку викладемо з кутиків, а іншу – з кульок.( показ, пояснення)
( діти виконують завдання)
- Дякую вам, дітки, йдіть по доріжці там хатинка зайчика .
З’являється білочка .
- Добрий день, білочко! Підкажи де хатка зайчика ?
Білочка: «Підкажу, якщо допоможете зібрати горішки, які я люблю їсти» .
Дидактична вправа «Позбираємо горішки»
( діти збирають горішки у кошик ) .
- А тепер доторкніться до мого хвостика ручками .
-Який у мене хвостик ? (м’який )
-А горішки які ? ( тверді ).
- Білочка яка за розміром ? Який горішок за розміром ?
(Білочка велика, а горішок маленький).
- Дякую вам, дітки, йдіть по доріжці. Там хатинка зайчика .
З’являється їжачок .
- Добрий день, їжачок! Підкажи де хатка зайчика ?
-Підкажу ,якщо навчите розрізняти мене фігури .( показ круга і квадрата)
-Що це ? ( круг квадрат )
-Допоможіть мені розкласти круги на пеньок , а квадрати у кошик.
Дидактична вправа «Розкладемо фігури по місцям»
- Куди ви поклали круги ? Куди ви поклали квадрати? Дякую вам дітки Йдіть по доріжці там хатинка зайчика .
- Подивіться тут хатинка зайчика давайте постукаєм у двері.
Тук - тук ( виходить зайчик )
-Добрий день , зайчик ми прийшли до тебе в гості і принесли пригощення.
- Діти, пригостимо зайчика морквою.
- Скільки зайчиків ? А скільки морквинок ?
- Дякую вам за пригощення ( зайчих хоче відразу з’їсти моркву ) почекай , зайчику моква ж брудна . Діти чи можна так робити? Що потрібно зробити з морквою ? А лапки які у зайчика ? ( брудні ) Що потрібно робити з лапками або ручками?
- Ну що ж ходімо діти в групу помиємо зайчику моркву та лапки, щоб він міг поласувати морквою.