Користувацький вхід

Заняття для дітей раннього віку "Зайчик Веселун"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Заняття для дітей раннього віку
"Зайчик Веселун"
Мета: вчити дітей уважно слухати вихователя, відповідати на прості запитання, повторювати нескладні прості слова; плавно і вільно видихати повітря під час гри з листочками. Закріплювати з дітьми поняття про величину - "великий, маленький"; вміння розрізняти поняття - "багато - мало", "один - багато". Продовжувати вчити малят ходити по обмеженій площині. Розвивати мовлення малят, сприяти розвиткові у дітей уваги, мислення, вміння слухати інструкцію дорослого та діяти згідно з нею; дрібної моторики пальців рук під час пальчикових ігор. Виховувати любов та дбайливе ставлення до природи та тварин.
Матеріали. Театр - зайчик, вовчик; морква, капуста, апельсин, листочки, торбинка, килимочки для ходьби, блакитна тканина, будинок, замок, ялинки, дерева (імітація лісу), аркуші паперу А5 на кожну дитину, жмаканий папір, фарба, вологі серветки, печиво.
Хід заняття:
"Доброго ранку, доброго дня,
Хай плещуть долоньки,
Хай тупають ніжки,
Хай у маляток працюють голівки."

"До маляток я ішла,
Цю торбиночку знайшла,
Там наш Зайчик був,
Під пеньком її забув!"

Вих. Дітки, давайте подивимося, що ж в тій торбинці? (морква, капуста)
- Даша, що це?
- Вікуся, що це?
- Максимко, що це?
- Богдан, принеси мені капусточку! Скажи: "капуста".
- Вікуся, чия капусточка?
- Денис, повтори: "зайчика",
- Іллюша, повтори: "зайчика".

- Вікуся, капуста яка? (велика чи маленька?)
- Саша, капуста яка?
- Софія, капуста яка?
- Даша, а морквинка яка? (маленька)
- Богдан, морквинка яка?
- Саша, повтори: "маленька"
- Денис, повтори: "маленька"
- Скільки капустинок зайчик загубив? (одну)
- Скільки морквинок? (багато)

Вих. Що ж будемо робити? Зайчик загубив торбинку з морквою, капустою, що ж він
буде їсти?
Вих. А давайте ми занесемо цю торбинку Зайчику додому?
Збирайте все, складайте в торбинку. (діти збирають моркву, капусту)
Питання:
- Де живе Зайчик? (в лісі)
- Хто ще живе в лісі? (вовк)
- Ми боїмося вовка? Ми будемо йти тихенько лісом, в лісі не можна шуміти, і вовк нас не почує.

(діти збирають торбинку і вирушаємо в ліс)

Вих. Малята, подивіться - це річечка, нам потрібно через неї перейти. Ось місточок, будемо йти ось так. (показую)

(діти йдуть по килимочках з шнурками, кільцями, по слідах)

"Тиха Осінь тут ходила,
Жовте листя загубила"

Вих. Дітки, скільки листочків? (багато)
Як листячко шуршить? (шу - шу - шу)
Давайте пограємо з листочками. Будемо дмухати на них, наче вітерець.

Вправа на дихання "Листочки"

Чути крик вовка "У - у - у"

Вовк. Ви тут апельсинку не знаходили? Я її загубив.
(діти знаходять апельсин, віддають її вовчику, вих. пропонує погратися в пальчикову гру "Апельсин") - діти прощаються з вовчиком.

Вих. Дітки, чиясь хатинка стоїть. Хто тут живе?

"Пара довгих вушок,
Сіренький кожушок,
Скорий побігайчик,
Як він зветься? (зайчик)

Вих. Подивіться, на дверях замок висить. Ми вміємо відкривати замки?

Пальчикова гра "Замок"

Вих. Давайте покличемо Зайчика: - Зайчику!!!
Ми знайшли твою торбинку. Візьми її!

(Зайчик бере торбу, дякує діткам, вих. забирає Зайчика, питання)

- Який зайчик? (м'якенький, пухнастий, маленький)
- Що зайчик вміє робити? (стрибати, чеберяти, їсти капусту, моркву)

Зайчик. А листочки ви мені не принесли? Ні? Я так хотів з ними погратися!

Вих. Не засмучуйся, Зайчику, ми з дітками намалюємо тобі листочки. Так, дітки?

Малювання жмаканим папером.

Вих. У мене є ось такий папірець. Я його зминаю, ось так. Тепер папірець вмочу в червону фарбу і намалюю листочок. Якого кольору листочок? (червоного)

Тепер вмочу папірець в жовту фарбу, намалюю листочок. Якого кольору листочок? (жовтого).

Діти малюють під музичний супровід.

Зайчик дякує діткам, пригощає їх печивом та прощається.

Вих. Ну що ж, малята, а нам час повертатися до садочка. (через місточок)

Підсумок.
- Куди ми ходили?
- Хто живе в лісі?
- Що ми носили для Зайчика?
- Кого ми ще зустріли в лісі?
- Якого кольору ми малювали листочки?
- Чим Зайчик нас пригостив?

Діти пригощають гостей, прощаються з ними.

Автор: 

Николайчук Тетяна Євгенівна
вихователь ЗДО №24 "Гвоздичка" м. Первомайсськ

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі