Користувацький вхід

Науково-дослідницька робота на тему: «Найвидатніше число всіх часів і народів чи математична константа минулих століть?»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Куди б ми не звернули свій погляд,
ми бачимо моторне й працьовите число π:
воно поміщається й у найпростішому коліщаті,
і в самій складній автоматичній машині.
Кімпан Ф.
Вступ. Немає жодної сфери нашого життя, яка б не застосовувала математичні знання. Ми теж сьогодні віддамо шану цій великій і прекрасній науці. Навіть якщо математика не є вашим улюбленим предметом, складно посперечатися з тим фактом, що вона відіграє величезну роль у нашому житті.
Хоча числа оточують нас всюди, деяким з них ми надаємо особливого значення. В 6 класі, ознайомившись з такою чудовою геометричною фігурою, як коло, людина відкриває для себе «світову істину» — всі кола схожі одне на одне, що на мові науки означає: для будь-якого кола відношення довжини кола до його діаметру постійне. Саме цьому співвідношенню і судилося стати найвидатнішим числом всіх часів і народів. Тому що воно є мірилом всіх просторових форм і сокровенних взаємин, тобто без точного знання цього числа не можна ні побудувати будинок, ні запустити ракету в космос. Проте деякі математики вважають, що всім, починаючи зі школярів і закінчуючи академіками, слід відмовитися від використання при математичних розрахунках числа π. І зовсім не тому, що воно не точне, а через те, що їм незручно користуватися. Набагато вигідніше, з їх точки зору, використовувати іншу математичну константу - число Тау. Проте з ними згодні далеко не всі математики, а давня традиція використання літери π дає підстави вважати, що скинути її з математичного п'єдесталу буде непросто.

Автор: 

Гайдученко Алла Андріївна,
вчитель математики
Зеленодольської ЗШ№1 І – ІІІ ступенів

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі