Користувацький вхід

Конспект заняття з грамоти

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект заняття з грамоти для дітей старшого дошкільного віку

Тема. Ти котись-котись, клубочку.
Мета. Уточнити знання дітей про мову, речення, слово, склад. Закріпити вміння ділити слова на склади, виділяти голосні і приголосні звуки. Продовжувати формувати вміння проводити звуковий аналіз мовленнєвих слів різної звукової структури, давати характеристику звука, що виділяється в мовленнєвому слові. Вчити складати речення по схемі, виділяючи слова-ознаки, сова-дії. Тренувати в умінні узгоджувати прикметники з іменниками.
Матеріал: звукові фішки, кольорові будиночки з віконечками (по кількості складів), «потяг» – модель речення, картинки-назви слів, малюнки сонця, пташок, дерев.

Хід заняття

1. Організаційний момент.
Привітання
В нашій групі друзі всі:
Я і ти, і ми, і ви.
Добрий день, тому, хто зліва.
Добрий день, тому, хто справа.
Ми – одна родина.

Вихователь: Діти, давайте звернемося до нашого прислів’я тижня: Без труда нема плода.
Вихователь: Як ви розумієте це прислів’я?
Вихователь: Який плід ми можемо отримати на сьогоднішньому занятті? (знання, вміння)

2. Ігрова ситуація: з'являється чарівний клубочок.
Вихователь: Діти, погляньте, який гарний клубочок. Він незвичний - чарівний. Чарівний клубочок запрошує нас помандрувати разом із ним до міста Грамоти.
3. Вправа «Розповідайка»
Вихователь: Перед нами відкрилась таблиця. Наше з вами завдання – скласти розповідь, використовуючи мнемотаблицю.

Складання розповіді дітьми за схемою.
4. Вправа «Проаналізуйка»
Вихователь: Щоб наше місто стало привабливішим, необхідно посадити дерева, а тоді з’являться і пташки, і сонечко радітиме і зігріватиме наше містечко. Виконання дітьми звукового аналізу слів

Фізкультхвилинка
Працювати перестали
І тепер всі дружно встали.
Будемо відпочивати,
Нумо, вправу починати!
Руки вгору, руки вниз
І легесенько пригнись.
Покрутились, повертілись,
На хвилинку зупинились.
Пострибали, пострибали,
Раз — присіли, другий — встали.
Всі за парти посідали.
5. Вправа «Засели мешканців»
Вихователь: Діти, ми так з вами гарно попрацювали тепер і сонечко, і пташки, і дерева ми подарували місту. Подивіться, до міста повернулися птахи та тварини. Хочуть оселитися в ньому. Давайте підберемо для кожної тварини потрібний будиночок. Зверніть увагу, що назва тварин – це різні по довжині слова. Які бувають по довжині слова (довгі та короткі)
- Як ви думаєте, чому будинки різні? У них різна кількість віконечок (діти приходять до висновку, що слова довгі і короткі, тому що у них різна кількість складів).
6. Вправа «Потяг»
Вихователь: Молодці, а ось і потяг до перону підійшов. Це потяг казковий, адже везе не пасажирів і вантажі, а схеми речень. Зверніть увагу, що кожен вагон має свій колір. Яке слово везе жовтий вагон? (слово-дію)
- А червоний? (слово-ознаку)
- А в зеленому яке слово мандрує? (слово-назва).
- Діти, що означає риска над першим словом (початок речення, слово з великої букви).
- А це що за знак (крапка)
- Що позначає крапка? (кінець речення, а також, що це речення розповідне)
Робота над складанням речень за схемами.

7. Підсумок.
Вихователь: Діти, нам уже час повертатися у садочок. Я хочу у вас спитати до якого міста ми мандрували? (До міста Грамоти)
- Що вивчає грамота? (звуки, склади, слова, речення)
- Чи отримали ви свій плід на сьогоднішньому занятті? (Починати свою відповідь будемо словами «Тепер я знаю…» «Тепер я вмію…»).
- Молодці, ви гарно попрацювали. .

Автор: 

-

Джерело: 

-

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі