Користувацький вхід

Міні-проект «Мої потреби»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема: Міні-проект «Мої потреби»
Мета:
Формувати предметні компетентності: закріпити знання про класифікацію потреб людини, їхній вплив на формування інтересів та нахилів особистості; учити аналізувати власні потреби; розвивати вміння співвідносити бажання та можливості; виховувати економічне мислення;
Формувати ключові компетентності:
Загальнокультурну компетентність для вдосконалення знань про навколишній світ та його особливості.
Соціальну компетентність для співпраці з іншими особами для досягнення спільної мети.
Інформаційну компетентність для здійснення пошуку інформації в різних джерелах.
Здоровʼязбережувальну компетентність шляхом свідомого ставлення до
власного здоров’я та здоров’я інших;
Обладнання: картки-таблиці, ілюстрації до казок, кольоровий папір, ножиці, клей, папір, матеріали для колажів.
Тип уроку: урок творчого застосування знань і вдосконалення вмінь.
Освітні галузі: соціальна і здоров'язбережувальна, мовно-літературна.

Хід уроку

І. ВСТУПНА ЧАСТИНА
1. Організаційний момент
Добрий день!
На вас чекає гарний день.
Бачу: всі веселі і здорові,
До уроку всі готові!
2. Повідомлення теми та мети уроку
— Сьогодні ви будете презентувати різні види потреб.
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА
1. Самостійне виконання учнями завдань під контролем і за допомогою вчителя
1) Взаємонавчання.
— Поняття «потреба» доволі багатогранне: людина має велику кількість найрізноманітніших потреб: фізіологічних, матеріальних, інтелектуальних, духовних тощо. Нові потреби виникають у людини з необхідності щось змінити на краще.
Важливо розрізняти поняття «бажання» та «базові потреби». Базові потреби людини мають бути задоволені для того, щоб жити з гідністю, і можуть бути розглянуті як основа, на якій базуються права людини.
2) Робота в групах.
— Наведіть приклади різних видів потреб. Заповніть таблицю.
Учитель дає групам картки з таблицями, учні записують різні види потреб.
Наприклад:
Потреби Індивідуальні Колективні
Матеріальні Потреба у плеєрі Потреба у магнітофоні для всього класу
Нематеріальні Потреба у зачісці Потреба у культпоході до музею
Першочергові Потреба у їжі Потреба у виробництві продуктів харчування
Другорядні Потреба у комфорті Потреба у виробництві предметів розкоші
3) Робота з ілюстраціями до казок.
Учні розглядають ілюстрації до казок «Золота рибка», «Рукавичка», «Колобок», «Попелюшка», визначають, у чому відчували потребу герої цих казок. Учитель підводить учнів до розуміння поняття «потреба» як необхідності у чомусь.
4) Словничок.
Базові (першочергові) потреби — потреби у їжі, одязі, житлі.
Потреби у спілкуванні називають соціальними.
5) Гра «Ланцюжок».
Учні по черзі називають слово на означення потреби, яке починається з літери, що була останньою в попередньому слові (житло — освіта — альбом — м'яч — читання — яблуко — олівець...). Ускладнюючи гру, вчитель пропонує учням визначити різницю між названими потребами та об'єднати їх у групи за ступенем важливості (першочергові та другорядні).
6) Гра «Що змінилося?».
Мета: розвивати увагу і спостережливість, необхідні для ефективного спілкування.
Кожна дитина по черзі стає ведучим. Ведучий залишає кімнати. За цей час у групі робиться кілька змін в одязі, зачісці дітей, можна пересісти на інше місце (
але не більше двох-трьох змін; усі зміни повинні бути видимими).
Завдання ведучого: правильно помітити зміни, які сталися.
2. Звіт учнів про роботу і теоретичне обґрунтування отриманих результатів
1) Робота в групах. «Квітка-семицвітка».
Кожна група отримує завдання виготовити квітку-семицвітку, обговорити потреби членів групи, визначити спільні потреби та записати їх на пелюстках квітки.
І група — Матеріальні потреби
Одяг
Їжа
Портфель
Велосипед
Будинок
Ліжко
Телефон

ІІ група — Духовні потреби
Читання
Улюблена справа
Гра на музичному інструменті
Малювання
Дружба
Слухання музики
Похід до театру

ІІІ група — Соціальні потреби
Допомога іншим
Спілкування
Турбота
Захист
Увага іншому
Потреба безпеки
Потреба свободи

2) Презентація проєктної діяльності.
Групи по черзі демонструють свої роботи.
3) Дискусія.
Організація роботи:
· Учитель оголошує тему дискусії («Які потреби найважливіші?»), повідомляє правила проведення дискусії.
— Усі учасники говорять стисло і конкретно;
— надає слово тільки ведучий;
— ведучий має право зупинити того, хто перебрав ліміт часу.
· Учитель пропонує учасникам коротку розповідь (відеофрагмент) з досліджуваної проблеми.
· Надають слово «запрошеним», потім глядачам, які можуть висловити свою думку або ставити запитання «запрошеним» упродовж хвилини.
· Підбивають підсумки дискусії.
4) Психологічна гра «Прояви увагу до іншого».
Діти утворюють коло і по черзі говорять щось позитивне одному з учасників гри. Знаками поваги можуть відзначати особистісні якості, зовнішність, уміння, манеру поводження тощо. У відповідь дитина говорить: «Спасибі, я теж уважаю, що...» (повторює сказане йому, а потім він підкріплює сказане ще однією похвалою у свою адресу: «А ще я гадаю, що...»).
(Гра вчить дітей виявляти своє позитивне ставлення до інших людей, учить робити і приймати знаки поваги.)
3. Творче перенесення знань у нові ситуації
1) Вправа «Закінчи речення».
· Усе, що ми бажаємо мати, потребуємо, має назву... (потреби).
· Потреби бувають... (головні), ... (другорядні), (матеріальні) та (духовні).
· Моя потреба зараз — ... (навчатися).
2) Робота за прислів'ями.
— Обговоріть у групах, про які потреби йдеться у прислів'ях (підручник, с. 26).
3) Створення колажу «Потреби людини».
Учні об'єднуються в групи. Із заздалегідь підготовлених матеріалів створюють колажі.
І група — Матеріальні потреби.
ІІ група — Духовні потреби.
ІІІ група — Соціальні потреби.
Групи презентують свої роботи.
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
1. Рефлексія
— Як називають те, що необхідно людині? (Потреби.)
— Від чого залежать потреби? (Місця проживання, віку, статі, роду занять.)
2. Метод «Шість капелюхів, що мислять»
Білий капелюх. Якими бувають потреби?
Червоний капелюх. Чим сподобалася вам робота над проєктом?
Чорний капелюх. Чи всі потреби є корисними?
Жовтий капелюх. Чи добре вміти аналізувати свої потреби?
Зелений капелюх. Що кожен з вас повинен робити, аби задовольнити свої потреби?
Синій капелюх. Зробіть висновки з цієї теми.

Автор: 

Вчитель початкових класів Центрального ЗЗСО І-ІІІ ступенів

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі