Користувацький вхід

конспект заняття в середній групі з розвитку мовлення

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема: «Зимонька-пора весела»
Мета: закріпити та поглибити знання дітей про зимові дитячі розваги та забави та деякі види спорту; удосконалювати вміння будувати речення; поповнювати активний словник дітей спільнокореневими словами; розвивати пам'ять, пояснювальне мовлення, логічне мислення, вміння чітко й послідовно висловлювати свою думку; продовжувати вчити уважно слухати художні твори та відгадувати загадки.
Матеріал: ілюстрації на тему «Зимові розваги дітей», картинки з зимовими видами спорту, санчата, Сніговик, імпровізовані сніжки, кошик.

Хід заняття.
1.Організаційний момент.
Психогімнастика «Подаруємо один одному гарний настрій»
-Малята, погляньте у віконце, який сьогодні сонячний, зимовий ранок. У мене гарний настрій, бо я рада бачити всіх вас, веселими, гарними та радісними. Тож передамо гарний настрій один одному долоньками. Тепер гарний настрій у всіх діток, тож посміхніться!
2.Читання вірша:
Просимо у сонечка тепла і добра,
Сонячний дощ, уявіть, дітвора.
Промінчики сонця в долоньки візьміть,
В голівки, в долоньки їх поселіть.
Гаряче тепло розлилося по тілу,
Тепер нам під силу будь яке діло!
3. Діти, послухайте загадку:
Стало біло навкруги-
Я дотрушую сніги,
Наганяю холоди,
Води сковую в льоди.
В дружбі з дітьми я всіма
Здогадались? Я…(Зима).
-Чи згодні ви з тим, що зима дружить з малятами? (відповіді літей).
- Справді малята, хоч зимова пора дуже холодна та сувора, але і в цю пору, у дітей є свої чудові ігри та розваги, якими можна займатися лише взимку.
4.Сюрпризний момент.
- Малята, що це за галас? Чуєте?
- Це ж на санчатах до нас завітав сніговик, у всьому світі чарівник, у капелюх
його вберем, буде в нас він казкарем. Він дива робити звик, наче справжній чарівник, та приніс він нам дарунок, різних ігор та картинок великий пакунок.
-Поглянемо, що ж цікавого приніс нам сніговичок. Це цікаві ігри та картинки за допомогою яких ви і розкажете сніговику, за що діти люблять зимоньку.
5.Д/Г «Зимові розваги»
Розглядаючи картинки діти будують речення про те, що можна робити тільки взимку.
-Тільки взимку можна спускатися з гірки на санчатах;
-Тільки взимку можна бігати на лижах;
-Тільки взимку можна кататися на ковзанах;
-Тільки взимку можна гратися в сніжки;
-Тільки взимку можна ліпити снігову бабу, фортецю, гірку зі снігу.
-Молодці малята, сніговичку сподобалися ваші відповіді.
-Чи подобаються вам, зимові розваги?
-Хто хоче розказати, яка з розваг йому подобається найбільше і чому? (відповіді дітей).
-Весело малятам взимку кататися з гірки на санчатах, кидатися сніжками, ліпити з білого снігу різні споруди. Та на лижах, санчатах та ковзанах катаються зимою не тільки діти, а й дорослі-ті, які дбають про своє здоровя та люблять спорт.
6.Д/Г «Поясни слова»
-Ось у сніговичка є ще одне цікаве завдання.
-Хто такий лижник? (Лижник-це той, хто їде на лижах, той хто займається лижним спортом);
-Що таке лижна дорога? (Лижна дорога, або лижня, це дорога, по якій їдуть лижники);
-Хто такий ковзаняр? (ковзаняр-це той хто катається на ковзанах);
-Що таке ковзанка? (Ковзанка-це спеціальний льодяний майданчик для катання на ковзанах);
-Хто такий фігурист? (Фігурист-це спортсмен, який займається фігурним катанням);
-На чому їздять фігуристи? (Фігуристи їздять на спеціальних ковзанах);
-Чим відрізняються санки і санчата? (Санки-великі, а санчата-маленькі);
-Чим відрізняються дитячі лижі і спортивні лижі? (Дитячі лижі-для дітей, а спортивні-для спортсменів).
-Добре впоралися із завданням, ви великі розумнички!
-А як ви гадаєте, малята, якими повинні бути спортсмени, що займаються зимовими видами спорту? (Сильними, спритними, міцними, наполегливими, витривалими, стараними).
-Сніговичок хоче дізнатися, чи ви також спритні та сильні. Він пропонує вам пограти в цікаву гру з сніжками.
7.Р/Г «Кинь сніжку в ціль»
-Які ви сильні, швидкі та спритні, молодці!
-Про зимові розваги є багато цікавих загадок. Сніговик сподівається, що ви уважно їх послухаєте і відгадаєте.

Мчать по сніжку два пси,
У них задрані носи.
Дуже швидко пробігають,
Тільки смужки лишають. (Лижі);

Сів у них я-і лечу,
Вихором із гірки мчу.
Але потім клопіт маю-
Їх на гору витягаю. (Санки)

Він не людина
Та мов живий.
Очі з вуглинок,
Ніс морквяний.
Часто з мітлою,
Хоч не двірник.
Гарний собою,
Наш…(Сніговик).
-Із цим завданням Сніговичка ви впоралися. Розумнички!
8.Підсумок.
-На жаль наша гра з Сніговичком добігла кінця. Про що ми сьогодні говорили? Які саме розваги вам подобаються найбільше і чому? Сніговичок поспішає, його чекають інші малята, щоб дізнатися багато цікавинок, про веселі розваги та ігри дітей взимку.

Автор: 

Вихователь ДНз№13 "Гвоздичка" Медведева О.Б.

Джерело: 

посібники

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі