Користувацький вхід

Заняття для дітей І молодшої групи Тема: Весна – красна іде і радість нам несе!

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Заняття для дітей І молодшої групи
Тема: Весна – красна іде і радість нам несе!
Мета :Уточнити елементарне поняття про природу Космосу, закріпити в активному словнику дітей « сонце», «місяць», «зорі», «хмари». Удосконалювати зв’язне мовлення дітей, вміння будувати речення, розуміти запитання, розвивати мовлення дітей, емоційне спілкування. Розвивати цілісне сприйняття природи у гармонійному поєднанні естетичних , практичних мотивів взаємодії з нею.
Закріпити знання орієнтування в просторі (вгорі, внизу), формувати поняття «один» «багато», узгоджувати іменник з прийменником (на, під)
Уточнити поняття «свійські тварини», (дикі тварини), вживати слова – назви дитинчат тварин. Виховувати пізнавальний інтерес до живої природи.
Матеріал: Сонечко, картинки квітів , метеликів, жучків, ялинки, іграшковий зайчик, морквинки великі , маленькі, чарівний мішечок, геометричні фігури, іграшкове ліжечко.
Хід заняття.
Діти , ви сьогодні були на вулиці?
Що ви там бачили?
Яка погода була вранці?
А де сонечко живе?
Коли можна побачити сонечко вдень чи вночі?
А що можна побачити вночі?
Яке сонечко?
Хто його може заховати?
А що з хмарки іде?
А сьогодні вітерець був?
Який буває вітер?
А щоб сонечко веселіше нам засяяло , давайте розповімо віршик про сонечко.
Сонечко, сонечко.
Заглянь у віконечко.
Тут дітки граються
Тебе дожидаються.
Ой! Сонечко, сонечко-посвіти .
Буду краще я рости.
( Вихователь виставляє сонечко)
Малята, яка настала пора року? Весна-красна.
Що вона нам дарує? (сонечко, тепло,квіти, травичку, листочки, радість, відпочинок).
Ой ! як весело стало, та тепло, що на галявинці заквітували квіти, літають комашки, жучки. Але погляньте вони сумні. Налетів сильний вітерець і розлетілися пелюстки з квіточок і метелики. Давайте ми зберемо пелюстки і посадимо комашок на квіточку.
Де ростуть квіти? (в саду, в групі)
(Самостійна робота дітей)
Наші пальчики працювали, з ними час погратися.
Пальчикова гімнастика.
Сяє сонечко привітне.
З пуп’янка розквітла квітка.
Пелюстки розкрила.
Сонечко зраділо.
Ой! Як стало гарно, тепло , сонячно. Діти погляньте, хтось заховався за ялинкою? За яку ялинку заховався зайчик? (велика, маленька)
Ой! Діти ,що це за мішечок у зайчика?(вихователь з дітьми розглядає мішечок. Він закритий його не можна відкрити. Давайте спробуємо відкрити замочок.
Як же двері нам відкрить?
Ми постукали замочком,
Ми замочком покрутили.
Ми замочком повертіли.
Бо всі двері нам відкрили.
Д\гра «Чарівний мішечок»
Діти дістають по черзі дістають з мішечка геометричні фігури, називають їх. (круг, квадрат, прямокутник, трикутник)
Д \ гра «На що схожі фігури»
Малята, погляньте, щось наш зайчик засмутився. Запитайте , чому він такий засмучений. (Не може знайти морквинку) Діти ведуть зайчика на город і пригощають зайчика. Ой! Малята , погляньте скільки на городі морквинок!
Які морквинки? (великі та маленькі) Діти збирають у кошик по одній.
Скільки взяв морквинок? Скільки стало у кошику морквинок?
Зайчик дякує за морквинки.
Як ви думаєте, у зайчика можуть бути друзі? Зайчик хоче пригостити морквинкою своїх друзів. Кого він пригостить морквинкою? (ведмедя, лисичку-сестричку, вовчика -братика, їжачка -хитрячка)
Де його друзі живуть?
Хто живе у бабусі у дворі? (діти називають домашніх тварин корівка з маленьким телятком, козичка з маленьким козенятком, собачка з маленьким цуценятком))
А ці тварини можуть бути друзями зайчика?
Чому?
Д\гра «Наш маленький зайчик»
-Зайчик був сумний став- веселий.
-Зайчик плакав тепер - радіє
-Зайчик був голодним, а тепер - ситий.
-У зайчика хвіст короткий, а вушка - довгі.
-Погляньте, який веселий зайчик ,він хоче з нами погратися.
Куди зайчик сів? (на стільчик, під стільчик, біля стільчика)
Грався зайчисько , багато стрибав, що навіть втомився трохи, тепер хоче відпочити.
Заєць спати захотів,
Сам ліжечко постелив,
Сам зробив собі подушку,
Постелив її під вушко.
Тільки дуже довге вушко,
Вже звисає із подушки.
Ми його покладемо до іграшкового ліжечка, щоб він добре відпочив. Спи солоденько , зайчику! Ми тобі заспіваємо колискову.
Люлі. люлі, люлі,
Налетіли гулі,
Та й сіли на люлю
Люля хить - хить -хить.
А зайчисько спить, спить,спить.

Автор: 

Гранкіна Ірина Ігорівна
вихователь ЗДО №24 "Гвоздичка"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі