Користувацький вхід

Франкоквест. Узагальнення знань про речення (2 клас)

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Франкоквест.
Тема. Узагальнення знань про речення.
Мета: закріпити знання учнів , набуті під час вивчення теми «Речення» на основі біографії І. Франка; розвивати мовлення, увагу; вдосконалювати вміння використовувати різні види речень в усному і писемному мовленні; виховувати інтерес до рідної мови.
Обладнання : мультимедійна дошка, картки із завданнями, карта-пазл.
Тип уроку: комбінований. Франкоквест.
Хід уроку
І Організаційний момент. Слайд1
Спочатку сідає краса і ніжність , а потім сила і мужність.
ІІ. МОТИВАЦІЯ навчальної діяльності.
Наш урок є незвичайний. Сьогодні ми будемо долати різні перешкоди, щоб дійти до мети - скласти малюнок - пазл, за який потім отримаємо нагороду!Нам треба прочитати послання з минулих літ, яке надійшло на нашу адресу.
Щоб його прочитати, потрібно закреслити парні букви.
Учиттсь, щззоб буццти кксивельниоом мучижем! Слайд2
Учись щоб бути сильним мужем! (зпис на дошці і в зошиті)
Як ви розумієте це побажання? До чого воно закликає?
Молодці, ви одержуєте першу частину карти.
Щоб отримати другу частину, нам потрібно дізнатись автора цього послання.
Для цього ми з вами запишемо з вами декілька слів.
Форель, Дрогобич, Іван, кузня, наука,батько. Слайд (запис у зошиті)
А тепер з першого слова візміть першу букву, з другого- другу і т. д.
- Отже автором цього послання є хто? (в-дь дітей) Франко
Робота зі слайдом 3. Ви вже отримали наступну частину карти.
ІІІ. Перевірка домашнього завдання
Перш ніж продовжити наш квест, я хочу перевірити, чи справились із
домашнім завданням. Кожен з вас мріяв хоч раз побувати актором.
(Запрошую учнів-аудіалів до театру.) Я зачитую речення,а ви піднімаєте знак, який потрібно поставити в кінці.
Ще один учень-візуал підходить до інтерактивної дошки , а інший кінестет-отримує перо. Кожен з вас повинен
скласти речення:
Важливу роль у житті Франка відіграв його батько.
Де провів Франко своє дитинство?
Діти, читайте казки Івана Франка !

IV. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні ми завершуємо мандрівку країною «Речення». Пригадайте , що виражає речення? (речення виражає закінчену думку)
Які бувають речення за метою висловлювання і інтонацією? (відповіді дітей.)
За метою висловлювання-розповідні, питальні, спонукальні.
За інтонацією - окличні, неокличні.
IV. Систематизація і закріплення вивченого матеріалу.
Але на цьому наші випробовування не закінчуються. Ми продовжуємо
пошук.
Перед нами постає нове завдання, ми повинні відшукати межі речень і
виправити помилки.
Слайд 4. І. Франко народився в селі Нагуєвичі. Навчався в Дрогобицькій гімназії. Там вивчив три іноземні мови. ( запис у зошиті) ( самостійно записують в зошиті)
Може хтось знає де знаходиться це село? Отже , Франко- наш земляк.
Ви чудово справилися із завданням, за це отримуєте наступну частину карти, і сміливо рухаємося далі.
Перед нами постає нове завдання : «Збери речення».
Кожному на парту я роздам слова, з яких потрібно утворити речення і поставити розділовий знак. Будьте уважні під час виконання завдання, тому що речення містять не тільки питання, а й відповіді. (у зошиті записуємо тільки своє речення)
Усі речення попередню деформую.
1.Який одяг любив носити Франко?
2. Франко завжди носив вишиванку.
з.Яку річ мріяв купити Франко?
4. Франко мріяв купити велосипед.
5. Скільки іноземних мов знав наш земляк?
6. Наш земляк вивчив 14 іноземних мов.
7.Які улюблені заняття були у Івася?
8.Хлопчик любив ловити рибу.
9. Письменник любив мандрувати.
10. Малий Франко любив ходити по гриби.
11. Скільки дітей було у Франка?
12.У Франка було троє синів і дочка.
- Що ви запам'ятали про Франка?
Із цим завданням ми впоралися, тому отримуємо частину карти і сміливо переходимо до наступного завдання. Нам потрібно погрупувати речення за метою висловлювання. Якщо ви правильно відповіли,то з’явиться смайлик,а якщо ні,то засвітиться червоний колір. (інтерактивна вправа).
Як гарно співає соловейко!
Як не вмієш, то й не знайдеш.
Любіть Україну у сні й на яву!
Діти ‚заспівайте пісню веселеньку!
Хто з птахів найкращий співак?
Коли нам весело буває?
Хто багато говорить, той мало творить.
Соловей троянду любить, а людина Вітчизну.
Ви заслужено отримуєте чергову частину карти. Але настав час для відпочинку.
Ви знаєте, що Франко дуже любив дітей і багато писав для них. Улюбленою казкою дітвори є казка «Ріпка». Давайте попробуємо її відтворити.
Фізхвилинка. Слайд 5.
Робота з підручником.
Ми з вами не зможемо рухатись далі, якщо не знайдемо спонукальне речення у вправі. (записуємо в зошиті). І за це вам нагорода.
Творче завдання.
Залишилось у нас творче завдання. Треба відгадати ребуси і за допомогою
відгаданих слів утворити речення. Слайд 6
Франко написав казку « Лисиця і Журавель» (Записую
нас дошці)
Франко - український письменник.
Читайте твори Франка ! (запишіть спонукальне речення). Отримайте свою частину малюнка. (записують на дошці утворені речення).
V. Підсумок уроку.
Поки ми виконували завдання, деякі слова заблукали. Допоможемо їм виправити помилкові твердження. Слайд 7.
Франко був великим художником і хореографом.(поетом і письменником)
Він навчався у Трускавецькій гімназії. (Дрогобицькій)
Франко написав казку «Колобок». (Ріпка)
Ви добре запамʼятали біографію Франка і за це отримуєте останню частину
карти.
Ми з вами дійшли до фінішу. Пригадайте , які речення бувають за метою висловлювання і інтонацією. Протягом всього уроку ви були дуже активні і за це на вас чекає нагорода.
-Діти, згадайте де ви в побуті зустрічали зображення, портрети Франка?
-Нагородою і памʼяткою про наш урок будуть закладки із зображенням Франка.
- Згадайте, яке побажання з минулого дав нам Франко. Яке це речення?(спонукальне).
Бажаю вам бути мудрими, розумними, мужніми, відважними.
VI. Оголошення домашнього завдання.
Скласти три речення про Франкофест.

Автор: 

Людмила Коцкулич

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі