Тема: “Ключи від Весняних воріт “
Мета: закріплювати лічбу в межах 5; вправляти у співвіднесенні числа і кількості; розвивати вміння впізнавати та розрізняти геометричні фігури; закріплювати вміння орієнтуватися в просторі; розвивати логічне мислення увагу; виховувати самостійність відповідальність.
Матеріал: цифри; цеглинки LEGO; картки із зображенням предметів для лічби; геометричні фігури; різнокольорові стрічки; фігурки лісових тварин.
Хід заняття:
1. Психогімнастика “Привітання”
Доброго ранку, рідний наш дім!
Доброго ранку, діткам усім!
Доброго ранку, сонечку ясному!
Доброго ранку, садочку прекрасному!
Вліво, вправо подивіться, один одному всміхніться.
2. -Діти ви знаєте що за календарем вже настала весна, але вона ніяк не може добратися до нашого міста. Зима замкнула її на багато замків і зламала ключі. (Звучить аудіозапис вітра та завірюхи)
Но чарівне сонечко вирішила нам допомогти і дати свій золотий ключ, щоб відкрити всі замки. Але сонечко загубила частинки ключа. (Вихователь показує викладену з цеглинок LEGO частину). Щоб знайти їх нам потрібно виконати завдання від лісових мешканців.
3. Перше завдання від жука Сонечка. Сонечко запрошує вас у LEGO світ. Це світ чарівних цеглинок.
“Цеглинка до цеглинки дружно будем з вами складати,
Треба їх усіх до купи зібрати.
Будемо разом цифри викладати”
• Ця цифра рівна і до стовпчика подібна,
всі рахунки всі таблиці починаємо з одиниці. (1)
• Ця цифра хвостик піднімає, шию гарно вигинає.
І так гарно випливає, наче лебідь з дивокраю. (2)
• Раз гачок і два гачок, а між ними язичок,
Цифра нас зачарувала. Ну а ми її впізнали. (3)
• Гордовита, ніби зірка. Ви вгадали - це четвірка (4)
(Діти отримують частинку ключа - жовту цеглинку )
4. Слідуюче завдання від Зайчика. Гра називається “Порахуй”. У кожної дитини картка. Малята повинні порахувати зображення та покласти відповідну цифру.
(Від зайчика отримують жовту цеглинку)
5. Наступне завдання від Білочки.
Треба відгадати загадки і знайти геометричні фігури.
• Не стоїть і не стрибає жодного кута немає (Круг)
• Маю я три сторони і три кути. Чи мене назвати зможеш ти?
(Трикутник)
• Кожен кут у нім прямий, всі чотири сторони однієї довжини.
(Квадрат)
• Дві сторони довгі, дві коротенькі.
Кути всі рівні. Хто я маленькі? (Прямокутник)
(Отримують цеглинку)
6. Завдання від Їжачка. Він запрошує на “Весняну галявину”
(На столах у дітей “галявина”, аркуш зеленого кольору.)
“Виглянуло сонечко (жовта цеглинка) у верхньому правому куті.
Привітало хмарку (блакитна цеглинка) у верхньому лівому куті.
У лівому нижньому куті - побіг струмочок (синя цеглинка).
У правому нижньому куточку з'явився пеньочок (біла цеглинка).
Між струмочком і пеньочком виросла травичка (зелена цеглинка)
І прокинулась перша квіточка (червона цеглинка) - посередині галявини
(дітки отримали частинку ключа)
7. Вихователь разом з дітьми збирає ключ. Дошкільнята імітують поворот ключа. ( звучить спів пташок)
• Діти Весна вдячна вам і дарує кольорові стрічки.
Підніміть стрічки угору.
Заховайте їх за спинку.
Рахуємо до п'яти і на рахунок п'ять - підкидаємо стрічки вгору - Салют Весні !