Користувацький вхід

Конспект заняття з логіко-математичного розвитку "Математичне море" (для дітей середньої групи)

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Дошкільний навчальний заклад № 3 «Ромашка»

Конспект заняття
з логіко-математичного розвитку
у середній групі
« Математичне море»

Підготувала вихователь
Бєлогубова С.В.

Снігурівка, 2015

Мета:
продовжувати вчити дітей порядковій, кількісній та оберненій лічбі в межах «5»; знаходити суміжні числа. Закріпити знання дітей про геометричні фігури, основні кольори, складати черепаху із г/ф - овала та кольорових прищіпок ; Закріпити поняття «більше», «менше», порівну», користуючись знаками >, <, =. Вчити будувати розгорнуту відповідь на запитання вихователя. Формувати вміння дітей орієнтуватися на аркуші паперу та в просторі. Розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, мовленєве дихання, дрібну моторику пальців рук, координацію рухів, слухову, зорову й тактильну пам'ять; розвивати наполегливість та старанність. Удосконалювати вміння виконувати рухи відповідно до словесних інструкцій. Поглиблювати інтерес до природи. Виховувати бажання працювати колективно, з відповідальністю, допомагати один одному.
Попередня робота:
розповідь вихователя про морських мешканців, про морське життя. Розглядання ілюстрацій. Відгадування загадок.
Матеріали та обладнання:
іграшковий корабель, сундук зі скарбом, ключ.
Роздатковий матеріал:
-площинні геометричні фігури – квадрат, круг, прямокутник, овал;
-картки із двома паралельними смужками, цифри від 1 до 5, кораблики двух кольорів – сині та червоні;
-знаки (із роздаткових паличок) - більше, менше, порівну (>; < ;=).
-різнокольорові прищіпки;
-картки із пропущеними цифрами (від 1 до 5).
-паперова картка - площина (акваріум), паперові рибки різних кольорів-зелена, червона, зелена, жовта, оранжева.

Хід заняття:
Добрий день, мої малята
Ось послухайте загадку:
Воно безкрає, синє-
І вітри його стережуть.
І кораблі красиві
По водній гладі йдуть.
-Так, це море. А визнаєте, на морі відбуваються різні події, в морі живуть різні риби та морські тварини, і можна знайти навіть скарб, але щоб його дістати треба ключик відшукати. Частинки ключика заховані на математичних островах. Тож часу не гайте швиденько вирушаймо в мандрівку по математичному морю. А щоб стати моряками треба навпаки порахувати (5-1). Щоб з’явився корабель, потрібно викласти цифри по порядку (1-5). Сідайте і вирушимо у подорож- здається я бачу перший острів.

-А ось перший острів! - це острів якої геометричної фігури? Діти:
- Квадрата (опис квадрата по алгоритму).
- Щоб отримати частинку ключа потрібно виконати таке завдання:
Вправа «Знайди сусідів» - діти шукають і викладають наступну і попередню цифру. Вихователь знаходить частинку ключа, вирушають далі.

-Це острів геометричної фігури «круг».
Він підготував таке завдання: на ньому постійно відбуваються змагання між човниками, парусниками, яхтами. Давайте поспостерігаємо за змаганнями. Сьогодні відбуваються змагання між човнами: команда червоних та команда синіх. Викладіть на широку смужку 4 червоних човники:
-Скільки ти виклав?
-На вузьку смужку викладіть 3 човники синього кольору: -Скільки ти виклав? (3 човники) -Яких більше? -Яких менше? -На скільки?
-Але так не чесно, треба щоб в змаганні приймали участь рівна кількість човнів. Що треба зробити, щоб їх стало порівну?( прибрати 1 червоний човник).
-Скільки тепер червоних човнів? Синіх? -Як ви це зробили? Ви молодці – ось ще одна частинка ключа! Вирушаємо далі!
-На якому острові ми зупинимось?

-Ми потрапили на другий острів геометричної фігури «трикутник»!
Завдання: Вправа «Розсели рибок у акваріумі».
За словесною вказівкою вихователя діти розміщують на площині ( у акваріумі) рибок –у верхньому лівому куточку – жовту; у верхньому правому куточку – червону; у нижньому лівому –зелену; у нижньому правому –синю; по центру –оранжеву.

-Наступний острів називається «Відпочинок»
Фізкультхвилинка
Море хвилюється раз.
Пестить водичка всіх нас.
Море хвилюється два.
Руки в воді й голова.
Море хвилюється три.
Носик закрий, повітря вдихни.
Потім скоріш ти пливи.
На корабель поверни.
-Дітки, ми знайшли усі частинки ключа. Скільки їх (три)? Потрібно їх з’єднати (з’єднують магнітній дошці).А чи можна таким ключем відкрити замок? Ні! Тож скажемо чарівні слова: «Крібле, крабле повернись- в справжній ключ перетворись!» Ключ є - вирушаємо далі!

-Ми на острові геометричної фігури «Овал» (опис по алгоритму). Щоб отримати скарби потрібно виконати таке завдання:
Завдання: Вправа «Хто живе у морі» - відгадайте загадки і зробіть із прищіпками відгадку, показ малюнків або слайдів.
В морі плаває дельфін,
Риб багато - він один.

Ви зі мною не знайомі?
Я живу на дні морському.
Голова і вісім ніг,
Ось який я восьминіг.

В кого це чотири лапки.
Голова, короткий хвіст,
Панцир зверху, наче шапка-
Це повільна черепашка.

На дні морському
Він будує собі дім,
Круглий панцир, десять лап
Здогадалися – це краб.
-Дітки, створіть морську черепаху за допомогою г\ф – овал та кольорових прищіпок. Молодці, то ж ось він скарб.
Підсумок заняття: діти отримують солодкі подарунки зі скрині скарбів.

Автор: 

Бєлогубова Світлана Володимирівна,
вихователь ДНЗ № 3 "Ромашка" м.Снігурівка

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі