Користувацький вхід

Тестові питання з перевірки рівня теоретичних знань для учнів 5-7 класів за розділами навчальної програм з фізичої культури: " Спортивні ігри"и

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

Демократизація освіти, надання їй національної спрямованості вимагають пошуку нових шляхів удосконалення фізичного виховання підростаючого покоління. Розв’язанню цієї проблеми сприяє навчальна дисципліна «Фізична культура», яка є самостійною сферою діяльності у соціокультурному просторі й викладається в загальноосвітніх навчальних закладах як окремий предмет.
Головними вимогами до сучасного уроку фізичної культури є :
• Забезпечення диференційного підходу до учнів з урахуванням стану їхнього здоров’я, рівня фізичного розвитку, рухової підготовленості та статті;
• Забезпечення оптимізації навчально-виховного процесу із застосуванням елементів інноваційних методів навчання та здійснення між предметних зв’язків;
• Забезпечення освітньої, виховної, оздоровчої та інструктивної спрямованості;
• Формування в учнів умінь і навичок самостійно займатися фізичними вправами.
З метою диференційного підходу до оцінювання фізичних якостей, рухливих навичок, теоретично-методичних знань шкільної програми та використання її на практиці учнями.
Головними критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів є комплексне оцінювання знань, техніки виконання ( за сприятливих для учня умов ) та нормативного показника. Специфікою у виставленні оцінки за 12-бальною системою є те , що за нормативним показником визначають рівень навчальних досягнень, а потім за технічними показниками виконання рухової дії та теоретичними знаннями виставляють остаточний бал. Якщо рухова дія не має нормативного показника , рівень навчальних досягнень визначається за структурою техніки її виконання, а остаточне оцінювання в балах здійснюється за показниками теоретичних знань.
Плануючи програмовий матеріал з предмету “Фізична культура”, вчителі повинні враховувати стан здоров’я учнів, рівень їх теоретичної, фізичної і технічної підготовленості.
Включення теоретичних питань в програму з фізичної культури в загальноосвітніх закладах не випадково. Знання теоретичних питань про елементи якого-небудь виду спорту виявляється фактором розвитку інтересу до фізичної культури.
Входячи з цього, виникла необхідність розробки тестових питань для учнів середньої ланки (5-7 класів) з розділу навчальної програми з фізичної культури : «Спортивні ігри» ( баскетбол, волейбол, гандбол, футбол ).
Тестові питання було розроблено на основі «Фізична культура» програми для загальноосвітніх навчальних закладів 5-12 класів .
Питання були розроблені з обліку реалізації навчальних, розвивальних, пізнавальних та виховних цілей .
Тестові питання були розроблені з урахуванням стану здоров’я учнів, тобто для основної і підготовчої та спеціальної груп.
Використовуючи на своїх уроках диференційний підхід до учнів, враховуючи їх стан здоров’я, я користуюся розробленими тестовими завданнями. Тому діти які належать до основної групи здоров’я, здають навчальний норматив і отримують рівень компетентності від 1-4, додаємо техніку виконання, рівень компетентності від 1-4, та теоретичні знання, рівень компетентності від 1-4, на основі цих трьох складових виставляємо оцінку в балах ( 4+ 4+4 = 12). Тестові завдання складаються з 12 питань, тому за кожні 3 відповіді виставляється 1 бал, відповіли на всі питання 4 бали. Далі додаємо нормативний показник навчальних досягнень 4 бали, та техніку виконання 4бали і отримуємо остаточну оцінку ( 4+4+4= 12балів).
Діти які належать до спеціальної групи здоров’я, навчальний норматив не здають, але показують техніку виконання вправи в повільному темпі, а потім здають теоретичні знання з даної теми. Ці показники складаємо і отримуємо остаточну оцінку в балах ( 4б + 4б, виставляємо 8 балі) ,але якщо учень вважає що він може мати кращу оцінку ,ми даємо йому завдання інтелектуального рівня це Кросворди з даної теми тим самим оцінка може піднятися на 2 бали ( 8+2 = 10 балів).
Таким чином, кожен учень оцінюється індивідуально з урахуванням його можливостей.

Автор: 

Дрозд Оксана Анатоліївна, вчитель фізичної культури, Запорізький ліцей № 34.

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі