Ірина Рожнятовська, головний редактор газети «Завуч» та журналу «Методист», брала участь у круглому столі з питань розвитку співробітництва у сфері підвищення кваліфікації «Розвиток системи додаткової професійної педагогічної освіти» у рамках проведення Днів науки та освіти Російської Федерації в Україні.
Круглий стіл з питань розвитку співробітництва у сфері підвищення кваліфікації «Розвиток системи додаткової професійної педагогічної освіти»
14 вересня 2012 року у рамках проведення Днів науки та освіти Російської Федерації в Україні в залі колегії МОНмолодьспорту було проведено круглий стіл з питань розвитку співробітництва у сфері підвищення кваліфікації «Розвиток системи додаткової професійної педагогічної освіти».
Керівником секції від України виступила Пушкарьова Тамара Олексіївна, заступник директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, від Росії — Тетеріна Світлана Леонідівна, в.о. ректора Федерального автономного закладу Академії підвищення кваліфікації і професійної перепідготовки працівників освіти, модератором — Ващенко Людмила Миколаївна, директор Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти Університету менеджменту Національної академії педагогічних наук України.
Участь у роботі круглого столу взяли представники провідних закладів післядипломної педагогічної освіти, Академії підвищення кваліфікації і професійної підготовки працівників освіти (м. Москва), Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Університету менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України.
Пушкарьова Тамара Олексіївна підкреслила важливість заходу і наголосила: «Підвищення кваліфікації вчителів і розвиток післядипломної освіти є однією з основних складових розвитку сучасної освіти». Під час виступу вона проаналізувала позитивні результати співпраці у сфері освіти і науки між обома країнами, наголошуючи на важливості її поглиблення. Надзвичайно важливим є аспект партнерства і співпраці між науковими та освітніми установами України і Російської Федерації: «Упродовж багатьох років реалізуються проекти, якими ми пишаємося. Яскравий приклад — проект Академії РАН “Школа — 2000”. Активно ведеться робота за проектами “Щоденник.ua” і “Дневник.ru”, між якими з метою створення найбільш надійних моделей роботи з системами освіти постійно відбувається обмін досвідом щодо розвитку проектів, методик роботи з навчальними закладами, педагогами, учнями, батьками.
15—16 вересня 2011 р. в рамках Днів освіти і науки України в Росії було підписано важливі договори та угоди про співпрацю. Цього року також заплановано підписання низки угод для продовження двосторонньої співпраці.
Тетеріна Світлана Леонідівна розповіла про державні стандарти та цільові програми у сфері підвищення кваліфікації педагогічних працівників Росії: «Основним пріоритетом для успішної реалізації державної політики у сфері освіти став розвиток системи додаткової професійної освіти. Він забезпечується Концепцією довготривалого соціально-економічного розвитку РФ до 2020 року, Національною освітньою ініціативою “Наша нова школа”, Федеральною цільовою програмою розвитку освіти. Наша основна місія — неперервне професійне вдосконалення спеціалістів галузі освіти, набуття ними нових компетенцій».
Під час круглого столу обговорювалися найбільш актуальні питання розвитку післядипломної педагогічної освіти, серед яких: сучасні моделі розвитку галузі, у тому числі з використанням ІКТ, її стандартизація, розвиток навчально-методичного
забезпечення, кадрового потенціалу. Сторонами було досягнено домовленостей щодо проведення спільних заходів з метою обміну досвідом: заплановано низку конгресів, онлайн-семінарів, вебінарів, конференцій та форумів, конкурсів та олімпіад, інноваційних проектів. Також обговорювалися питання двомовності, спільного навчання та обміну досвідом за допомогою Інтернету і цифрових технологій у післядипломній освіті.
14 вересня 2012 року в рамках проведення Днів науки і освіти Російської Федерації в Україні і Днів Москви в Києві Міністерство освіти і науки Росії, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України і «Промінвестбанк» підписали Меморандум про взаєморозуміння, результатом якого має стати створення у Києві зразково-показової українсько-російської гімназії. Освітні міністерства обох країн зі своєї сторони беруть на себе зобов’язання взяти участь у відборі кращих викладачів, у підборі навчальних посібників і розробці механізму отримання учнями цієї гімназії атестатів про середню освіту України і Росії, а нелегкі матеріальні турботи бере на себе «Промінвестбанк».