Користувацький вхід

Урок - подорож "Ділення двоцифрових чисел на одноцифрове" з використанням ІКТ

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

1

Тема: ділення двоцифрових чисел на одноцифрове способом розкла-дання на зручні доданки. Задача, обернена до задачі на знахо-дження суми двох добутків.
Мета:
 сформувати в учнів можливість іншого розкладу числа на два доданки, кожен з яких ділиться на дане число;
 формувати вміння учнів розв’язувати задачі, обернені до задачі на знаходження суми двох добутків;
 сприяти розвитку вмінь працювати в парі.
Обладнання: мультимедійна система, слайдова презентація, фліп – чарт, завдання в групи.
Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.
Методи: бесіда, робота в парі, робота за комп’ютером, інтерактивні методи.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Пролунав уже дзвінок
Час розпочати наш урок.
Протягом уроку попрацюємо разом, у групах та індивідуально. За кожну вдалу відповідь – фішка. Загальну кількість своїх фішок порахуємо наприкінці уроку.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
На уроці ми вирушимо з Вами в подорож по улюбленим мультфіль-мам. Якщо ви все зробите вчасно, без помилок – то наприкінці подорожі Вас очікує сюрприз. А допомогатиме нам кіт Тимко.
(слайд 1)
На уроці ми будимо ділити двоцифрові числа на одноцифрові спосо-бом розкладання на зручні доданки. Розв’яжемо задачу обернену до задачі на знаходження суми двох добутків.
(слайд 2)

ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Першим до кого ми потрапляємо – це Незнайко. Він хоче нагадати Вам про правильне написання цифр: шість і один.
(слайд 3, 4)

Яке найбільше двозначне число ми можемо утворити з цих цифр? (61) А найменше? (16) Добутком яких чисел є число 16? (2 і 8, 4 і 4, 8 і 2).
Мандруємо далі, і опиняємося в гостях у Тома і Джері.
(слайд 5)

Які пропонують гру «Телевізор». Робота на комп’ютері.
Приклади з якою дією ви зараз розв’язували? (Множення). З якою дією пов’язана дія множення? (Ділення).
Давайте пригадаємо, як ділити двоцифрові числа на одноцифрове:
(робота на фліп - чарті) 96:6=60:6+36:6=10+6=16
Перевіряємо: 166=106+66=60+36=96
Самостійна робота. Розв’яжіть приклад: 60:5. На які зручні доданки ви розклали число 60? (Зачитують діти). А може ще хтось розклав по іншому? А на які числа можна ще розкласти число 60?
(слайд 6)

Як би ми не розкладали в добутку ми отримаємо одне і те саме число.
Отже, який можемо зробити висновок? (Ділене можна розкласти на декілька зручних доданків, але якщо це можливо).
Мандруємо з вами далі…
А Тимко в гостях у Вінні – Пуха. І вже розв’язав задачу. Давайте ми перевіримо чи все вірно він зробив?
(слайд 7)
Читаємо умову.
Аналізуємо скорочений запис.
Що дізнавалися в першій дії? (Скільки коштують яблука).
Про що дізнався в другій дії? (Скільки витратили на капусту).
Що дізнавалися в третій дії? (Скільки кг купили капусти).
Фізкультхвилинка
Раз Тимко розв’язав цю задачу, давайте спробуємо скласти обернену за готовим скороченим записом але будьте уважними, що повинно бути невідомим.
(слайд 8)
Умова. Вінні – Пух, П’яточок та Кролик на 93 грн, купили 8 кг капусти по 6 грн кожний, 9 кг яблук. Скільки коштує 1 кг яблук. (Діти повторюють умову).
Про що задача? (Про капусту та яблука). Що нам відомо про капусту? (Вінні – Пух, П’яточок та Кролик купили 8 кг капусти по 6 грн кожний). Що відомо про яблука? (Яблук купили 9 кг). Що ще зазначено в умові задачі? (Що на закупівлю яблук та капусти витратили 93 грн). Про що запитується в задачі? (Скільки коштує 1 кг яблук). Чи можемо ми одразу відповісти на запитання? (Ні, тому що нам невідомо скільки коштів витратили на 9 кг яблук). Чи зможемо ми дізнатися скільки коштів витратили на закупівлю яблук? (Зможемо, але спочатку треба дізнатися скільки коштів витратили на капусту). Якою дією? (Множенням). Про що будемо дізнаватися потім? (Скільки гривень коштують 9 кг яблук). Якою дією? (Відніманням). Як що ми дізнаємося скільки коштує 9 кг яблук, зможемо дізнатися скільки коштує 1 кг? (Так, дією ділення).
Розв’язуємо задачу. (Працюємо на фліп - чарті).
1) 6*8=48 (грн) – витратили на 8 кг капусти.
2) 93-48=45 (грн) – витратили на 9 кг яблук.
3) 45:9=5 (грн) – коштує 1 кг яблук.
Відповідь: (коментує один з учнів) 1 кг яблук коштує 5 гривень.
Чи можна ще скласти обернену задачу? (Так, можна). Пригадаємо, що в задачі всі числа які були відомими можуть стати невідомими. Тому, можна скласти і не одну обернену задачу.
ІV. Закріплення вивченого матеріалу
А як ви вмієте складати обернені задачі, ми зараз подивимось. Тимко пропонує Вам попрацювати на комп’ютері. (За геометричними фігурами на зошитах і комп’ютерах, учні об’єднуються в групи і пари. Перша група (учні з високим рівнем знань) – складають умову і скорочений запис оберненої задачі. Шість пар учнів (з достатнім та середнім рівнем знань) з отриманих варіантів скорочених записів обирають тільки ті, які б були оберненими до задачі яку розв’язав Тимко.
Друга група учнів (з низьким рівнем знань) разом з вчителем склада-ють обернену задачу).
І ось наша подорож привела з Тимком до Кваки, який підготував сюрприз.
(слайд 9)
Але дивіться сюрприз дуже уважно. Уривок з мультфільму.
Яка найважча тварина зустрілася в мультфільмі? Яка найлегша тварина зустрілася в мультфільмі? Скільки рибок співало разом з жабенятком? Скільки тварин зустрілось в мультфільмі?
V. Підсумок уроку
Домашнє завдання
Скласти 3 приклади, в яких ділене можна розкласти на декілька зручних доданків.
Оцінювання
Молодці! Ви гарно працювали на уроці. Порахуйте фішки.
Підсумок
Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці? Чого навчилися? Що повторили? На наступному уроці ви ознайомитесь, які числа діляться з остачею?

Автор: 

Сівова Тетяна Олександрівна учитель початкових класів НВК №16

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі