Могильницька Галина Анатоліївна народилася 8 травня 1937 року в м. Одесі в родині педагогів, що належить до однієї з найстаріших і найбільш розгалужених педагогічних династій України. Дитинство протікало в мальовничому куточку Кривоозерщини, біля Південного Бугу (нині Миколаївська область), де молоду сім’ю її батьків під час літньої відпустки застала війна.
У 1954 р. вступила до Одеського фінансово-кредитного технікуму. Невдовзі її виключили спершу з комсомолу, а потім і з технікуму за відвідування Церкви та відстоювання свого конституційного права на свободу віровизнання.
Працювала на різних посадах — від робітниці на заводі до художнього керівника Будинку культури. У 1963 р., склавши екстерном іспити за вечірню школу, вступила до Одеського державного університету імені І. І. Мечникова, який закінчила в 1967 р. Працювала викладачем Балтського педагогічного училища (звідки її виключили за вихолощення комуністичної ідейності з курсу української літератури й пропаганду творчості націоналістичних письменників Василя Симоненка, Ліни Костенко, Миколи Вінграновського, Івана Драча), інспектором шкіл Кривоозерського райвно, учителем та завучем Кривоозерської середньої школи № 1.
У 1994 р. повернулася до Одеси, де працювала вчителькою української мови та літератури загальноосвітньої школи № 117, головним спеціалістом відділу по роботі з партіями та громадськими організаціями Одеського міськвиконкому.
З 1997 р. — викладач кафедри методики викладання гуманітарних дисциплін Одеського обласного інституту підвищення кваліфікації працівників освіти.
Відмінник освіти України. Автор кількох поетичних збірок, ліро-епічної поеми «Рогніда» та близько сотні статей суспільно-політичної, релігієзнавчої, методико-педагогічної проблематики, опублікованих в українській і зарубіжній пресі.
Протягом десятиліть була одним із найактивніших членів одеського руху опору комуністичному режиму. Одна із зачинателів руху за створення Української Помісної Православної Церкви.
Інформація з сайту www.parafia.org.ua