Користувацький вхід

Останні публікації

Конспект заняття "Планети сонячної системи" (старший дошкільний вік)

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

3

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ
«Планети Сонячної системи »
(старший дошкільний вік)
Завдання розвитку
Закріпити знання дітей про планету Земля; розширити уявлення дітей про Сонце, його значення, розкрити поняття «Космос» та сонячна система, ознайомити з планетами Сонячної системи та характерними особливостями планети Марс, вміння їх розрізняти на площинних зображеннях .
Розвивати вміння захоплюватись загадковістю і таємничістю природи, Космосу; розвивати усвідомленість єдності Землі та Космосу. Виховувати інтерес до космічного простору, здатність бачити красу зоряного неба, естетичний смак, сприяти формуванню базових якостей: наполегливість, самостійність, креативність, збагатити словник дітей словами - назвами Космічного простору.
Продовжувати вчити дітей активно передавати свої враження від почутого в образотворчій діяльності; сприяти розвитку творчої активності, надавати можливість експериментувати з фарбами, інтегрувати різні види образотворчої діяльності.
Обладнання та матеріали: світлини на космічну тематику, схема-плакат Сонячної системи, світлини планети Марс, глобус, ширма із зображенням зоряного неба, підготовка «планетарію», підбір загадки, вірша кулі із пап’є-маше, кружечки різної величини, акварельні фарби, прості олівці, пензлики, клей ПВА,штучні матеріали( пробки від пластикових пляшок,) природні матеріали (кольорові шерстяні нитки, крупа пшона,гречки, горох,) фломастери, картки «Кому потрібне Сонце?».
Підготовча робота.
Ознайомлення дітей з природою Космосу, виготовлення ширми зоряного неба, зірочок, планети із пап’є-маше, відгадування загадок, удосконалення навичок дітей до мистецької діяльності – малювання, аплікації з використанням різних матеріалів.
Хід заняття
- Діти, сьогодні ми продовжуємо діяльність в нашому віртуальному планетарії, ним,як відомо, на деякий час стала наша групова кімната. Ми з вами дізнаємось, що таке космос, розширимо уявлення про планету Земля , про Сонце, чи є в нього космічна родина і хто є її членами, яке значення Сонця, а також будемо малювати та виконувати аплікацію однієї з планет .
- Малята, готові до праці? ( Вихователь показує глобус та проводить з дітьми бесіду )
- Що це?
- Що таке глобус? ( Об’ємна карта нашої планети)
- Як називається наша планета?
- Як називають людей, які живуть на ній? ( Земляни)
- Які кольори є на глобусі? (Блакитний - колір водних просторів, жовтий – колір пустель, зелений – ліси, рівнини, долини, різні відтінки коричневого – це гори різної висоти)
- Про що вони розповідають?
Ой, як це чудово, послухайте, діти,
Що всім нам знайшовся притулок у світі.
В безмежному Космосі добре помітна
Домівка людини – Земля наша рідна.
- А що таке космос? ( Відповіді дітей)
- Так, це простір, що з усіх боків огортає нашу планету. Він безкінечний, вічний, немає ні початку, ні кінця, його неможливо ні обійти, не об’їхати. Там суцільний морок, де дуже холодно і темно, там немає повітря. Космос ще можна назвати зоряною країною, Всесвітом.
Та є серед них одна зірка, яка знаходиться найближче до Землі – це…?
Що у світі найсвітліше, наймиліше, найтепліше.
В небі вдень воно гуляє, ніч приходить – спать лягає?
(Сонце)
Запитання до дітей:
- Чому ви вважаєте, що це сонце?
- Що таке Сонце: зірка, планета чи метеорит? (Зірка)
- А що сталось , як би зникло сонце? ( Сонце дає світло і тепло рослинам, тваринам і людям; без Сонця неможливо життя на Землі).
Робота з картками « Кому потрібне Сонце?»: заштрихувати кружечки біля тих предметів кому воно потрібне.
Вихователь: а ще, навколо Сонця обертається наша планета.
- Чи стоїть Сонце на одному місці протягом дня?
- Яким ви бачите Сонечко? (Відповіді дітей)
Вихователь: Сонце – це велика зірка , розпечена куля жовтого кольору, набагато більша від Землі; на її поверхні навіть камінь розплавиться і перетвориться на пару.
Вихователь: Малята, давайте пограємо в гру «Добре - погано». ( Добре – тепло, світло, життя, здоров’я, радісний настрій, розтоплює сніг, висушує калюжі… Погано – надмірна спека знищує рослини , завдає шкоди здоров’ю людей, пересушує русла річок, озера…)

Фізкультхвилинка
(Звучить музика гурту «SPACE»)
Вранці Сонце прокидається,
З усіма воно вітається,
Вдень високо піднімається,
Все навколо зігріває,
Промінці всім посилає,
Вечір надходить – Сонце заходить.
- У Сонця є велика космічна родина, навколо нього обертаються й інші планети. Які планети ви знаєте, крім планети Земля? (Вихователь показує плакат – схему Сонячної системи, називає їх)
- Які ці планети за величиною?
- Чи однакового вони кольору?
- Чи всі вони близько біля Сонця?
- Скільки їх?
Дидактична гра «Make a line (Утвори лінію)»
Діти викладають з маленьких картинок лінію за вказівкою педагога ( Зоряний шлях)
Всі ці планети – це велика космічна родина, для яких Сонечко є мамою, вони - його діти , які обертаються навколо нього. Сонце разом з планетами називають Сонячною системою. Кожна планета має свою доріжку, по якій вона рухається навколо Сонця. Ця доріжка називається орбітою.
Гра « Поєднай слова в речення »: небо – зіроньки, ранок – Сонечко, діти – планети , дім – планета Земля.
-А тепер ми здійснимо космічну мандрівку на оду з планет - сусідів нашої Землі.
- Спробуйте здогадатись, що це за планета: вона рухається по четвертій доріжці орбіті, вона червоного кольору, її ім’я складається з чотирьох звуків.
- Це планета – Марс. Вона дуже схожа на Землю: є пори року, дні і ночі, але за зовнішнім виглядом ця планета аж ніяк не схожа на Землю. На Марсі є темні і світлі ділянки, є кратери (ями), пагорби, провалля, вулкан Олімп. Через велику кількість піску та пилу червоного кольору вчені називають її червоною планетою. Поверхня планети кам’яниста, води дуже мало і вона тверда - у вигляді льоду. На Марсі спекотно вдень і холодно вночі. Життя на планеті не виявлено.
- А як би там були люди, як би їх називали? (Марсіани)
( Вихователь пропонує дітям кружечки і кульки з пап’є – машше перетворити в планети Сонячної системи, використовуючи запропонований матеріал (дивитися обладнання до заняття).
За активність на занятті діти нагороджуються призами – зірочками.
- На наступних заняттях ми продовжимо нашу космічну мандрівк

Автор: 

Дарченко Лариса Григорьевна

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі