Користувацький вхід

Конспект інтегрованого заняття в старшій групі. Тема: " Космічна подорож"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Космічна подорож
Мета:ознайомлювати дітей з елементарними астрономічними поняттями,розширювати уявлення про всесвіт,зорі, планети,сонячну систему. Закріплювати уявлення про будову Сонячної системи-назви планет,їх кількість. Збагачувати словник дітей словами-назвами об’єктів космічного простору.
Завдання:моделювати явище обертання планет навколо сонця,продовжувати формувати у дітей уявлення про Землю як планету,звернути увагу на унікальність Землі-планети,де існує життя.
Підвести до визначення поняття «космосу» як простору,що існує за межами планети Земля. Розвивати логічне мислення,мовлення,творчу уяву . Стимулювати допитливість,бажання пізнавати світ,викликати захоплення невідомим. Виховувати ціннісне й бережливе ставлення до планети Земля.

Обладнання та матеріали:картки із зображенням геометричних фігур та цифри від 1 до 10;
картки та фішки для звукового аналізу;
мультимедійна презентація із зображенням планет,сузір’їв;муляжі ракети,вулкана,глобуса;сода,оцет,костюм Косміка,мультфільм «Фіксіки».

Попередня робота:пізнавальні бесіди на тему «Космос»,вивчення віршів на космічну тематику,розглядання ілюстрацій із зображенням зоряного неба,планет,Сонячної системи,спостереження за вечірнім небом,за Сонцем в ранкові години,вдень,увечері,виготовлення муляжів планет,ракети,вулкана.

Хід заняття:
Діти заходять до зали.
Вихователь:Є у космосі зорі великі й малі
Є холодні й гарячі планети
Я-людина. Живу на казковій Землі
І пізнати всі мрію секрети
Космосом ми називаємо той простір,який оточує з усіх сторін нашу планету Земля. А ще космос називають Всесвітом. На вечірньому небі ви можете бачити велику кількість зірок,усі вони належать до нашої Галактики. Уся наша Галактика це Чумацький Шлях. Коли ми бачимо світлу смужку це і є Чумацький Шлях-екран.
12 квітня ми відзначаємо день Космонавтики . Скажіть хто перший полетів в космос? – екран
Юрій Гагарін став першою людиною,яка побувала в космосі. Перед тим,як люди зважилися полетіти в космос,експеримент із польотом у ракеті провели на собаці. Хто скаже,як звали першу живу істоту яка полетіла в космос.-Лайка –екран.
Діти сьогодні ми отримали листа від Косміка,він запрошує нас до себе в гості,а щоб до нього потрапити нам потрібно на космодром . Що таке космодром?-екран.
Але на космодром нам потрібні квитки,які кожен з вас має зараз заповнити.
Дидактична гра «Квиток на космодром»
Діти беруть свої квитки і сідають в ракету.
Щоб запустити ракету нам потрібний бортовий комп’ютер. Щоб запустити двигуни необхідно набрати цифровий код.
Завдання:На трикутник покладіть цифру-5,на квадрат-4,на багатокутник-3,на прямокутник-2,на круг-1. Нам потрібно набрати цифровий код-екран.
Код-9,8,7,6,5,4,3.2.1-пуск.
Звучить космічна музика.
З’являється герой Космік.
Вихователь:Любий гостю,звідкіля ти?
Як тебе нам величати?
Космік:Я у космосі живу
Всесвіт дуже я люблю
Мене Космік діти звати
Люблю я мандрувати.
Діти приймаємо запрошення від Косміка,будемо подорожувати в космосі?
На екран виводиться Сонячна система.
Подивіться на екран що ми тут бачимо-сонячна система. Що ми бачимо в центрі?-Сонце.
Вірш про сонце:
Я не знав що сонце –
Це велика зірка.
І здаля нам сяє воно так привітно.
Хто ще може розповісти про сонце? (Розповідь дітей).
Вихователь:Але сонце дає нам не тільки тепло,існує сонячна система-це планети,що рухаються навколо сонця.-екран.
Які ви знаєте планети сонячної системи?
Вірші дітей:
Навколо сонця
Крутяться постійно
Марс,Земля,Венера
І Меркурій швидкий.

Не забудь Юпітер
І Сатурн з Ураном
А Нептун з Плутоном
Теж їм друзі славні

Сонце-зірку нашу
І планет цих дев’ять
Разом називають-Сонячна система.
В сонячній системі існує 9 планет.

Фізкультхвилинка.

Продовжуємо виконувати завдання від Косміка. Він пропонує нам зупинитись на одній з найбільших планет Сонячної системи – Юпітер.
Космік:Пропоную вам завдання:
1) Космічні приклади (індивідуальні завдання)
2) Задачі (на екрані)
- На планету Юпітер зробили посадку 4 космічні кораблі і 3 ракети. Скільки всього космічних машин?
- У сузір’ї малої ведмедиці -7 зірочок, а в сузір’ї – Дельфін 5 зірочок. На скільки більше зірочок у сузір’ї Малої ведмедиці ніж у сузір’ї Дельфін? Де більше зірочок і на скільки?
- Сузір’я Трикутник має 3 зірки, а сузір’я Овна 5 зірок. Скільки разом зірок мають ці два сузір’я?
Вихователь: Ми побували на найбільшій планеті, далі Космік пропонує зробити подорож на найменшу планету. Яка найменша планета? (Плутон)
На цій планеті також є завдання:
Космік:Придумай речення. Склади звуковий на наліз.
- Молодці завдання виконали, летимо на планету – Венера. (екран) зверніть увагу планета Венера вкрита вулканами та лавою. Космік запрошує всіх до космічної лабораторії, щоб на власні очі побачити як же відбувається виверження вулканів на цій планеті.
Дослід «Виверження вулканів».
Давайте подивимось на небо. Що ми бачимо? (Зірки)
Зірки на небі утворюють чудернацькі візерунки –сузір’я. Якщо подумки з’єднати між собою зірки одного сузір’я, то вийде фігура схожа на тварину, птаха чи якийсь предмет. Люди давали їм назви. Звідкіля у нас на небі Лебідь розправляє крила. Риби, Близнюки, Ведмеді? Це все зоряні сузір’я.
Пазли «Сузір’я».
У космосі дуже цікаво, але мабуть час повертатись додому.
Вірші дітей
Блакитні простори, зелені ліси.
Ніде не знайдеш ти такої краси.
У космосі є ще багато планет,
Немає лишень життя там прикмет.

Це наша домівка – планета Земля.
Ти гарна і зблизька, красива здаля.
Дивуються інші планети всі щиро:
«Яка ж ти, сестричко, блакитна, красива!»

Є у космосі зорі великі й малі,
Є холодні й гарячі планети.
Я – людина! Живу на казковій Землі
І пізнати всі мрію секрети!

Ми живем на поверхні земної кори,
Ростемо хліб, дерева і квіти.
На планеті Земля ми звемося людьми
І вчимося в природі цій жити.

На згадку про Космос, Космік дарує книгу.
Вихователь: Щоб потрапити додому нам потрібно викласти ракету з геометричних фігур.
Звучить музика повернення додому.

Вихователь: От ми і повернулись на планету Земля. (на екрані вигляд з космосу)
Зверніть увагу який колір переважає на нашій планеті?
Вода де знаходиться? (Моря і океани)
Яка в них вода? (Солона)
Хто мешкає у морях та океанах?
Які ще кольори ви бачите?
Ми з вами – мешканці планети. На ній бувають день і ніч, різні пори року. Як ви гадаєте, з чим це пов’язано.
Вірші дітей:
Земля недарма свою вісь нахиляє
До сонечка полюс один підставляє
Радіє півкуля, промінням зігріта
Бо там починається сонячне літо.

На іншій півкулі зима хазяйнує:
Мете завірюха, мороз там лютує
Але за півроку Земля повернеться –
І іншій півкулі Сонце всміхнеться.

Вихователь: Щоб це детальніше зрозуміти ми переглянемо мультфільм «Глобус».
Сподобався вам мультфільм? Тепер ви зрозуміли, чому змінюються день і ніч, чому щороку повторюється зима, весна, літо, осінь.

Вихователь: У нас є макет нашої планети Земля. Давайте прикрасимо її квітами, а щоб прикрасити потрібно вирішити приклади.

Автор: 

Бондаренко Світлана Анатоліївна, вихователь ДНЗ № 2 "Ромашка", місто Фастів

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі