Користувацький вхід

Конспект домінантного заняття для дітей старшої групи з порушенням зору „У володіннях Снігової Королеви. Ознайомлення із властивостями льоду”(заняття-дослід).

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

Конспект домінантного заняття
для дітей старшої групи з порушенням зору
„У володіннях Снігової Королеви. Ознайомлення із властивостями льоду”(заняття-дослід).
.
Програмовий зміст:
1. Ознайомити дітей із властивостями льоду: холодний, прозорий, крихкий, твердий, ламається, має форму ємкості, в якій замерзла вода, від тепла перетворюється у воду.
2. Учити встановлювати взаємозв’язок між явищами природи на прикладі нескладних дослідів.
3. Сприяти розвитку пізнавального інтересу та стимулювати дитячу інтелектуальну діяльність.
4. Виховувати доброзичливе ставлення один до одного, бажання допомогти.
Корекційна мета: вчити аналізувати сприйняття навколишнього, закріпити центральну фіксацію ока, розвивати зорову увагу.
Матеріал: різні за величиною і формою ємкості з льодом, кубики льоду, металева тарілочка, блюдце, модель лиж.
Словник: крига, прозорий, крихкий, північ.
Попередня підготовка дітей: спостереження на прогулянках, дидактичні ігри „Куди зникли сніжинки?”, „ Добрі хмари”, загадки про явища природи, художні твори В.Сухомлинського „ Як хлопчик приголубив сніжинку”, „Лижі й ковзани”.
Використана література: „Дошкільне виховання” № 5, 2007, с. 7-9. З.Е. Плохій „Виховання екологічної культури дошкільників”, В.О.Сухомлинський „Казки школи під голубим небом”.
Хід заняття.
Втупна частина.
Вихователь:
Дивний сон наснивсь мені:
Крига водяна і сніг.
Мерехтять сніжинки льодяні-
Дивним все здається тут мені.
О,це так сон!Це справжнє диво!
Як навколо все красиво!
- Малята, а що ж мені наснилося? (міркування дітей: зима, сніг, лід...)
- Подивіться, що залишилось у мене після сну (в долоні – сніжинка).
- Закрийте свої оченята долонями (пальмінг) і послухайте казку сніжинки.
(Сніжинка дарує казку)
На густій білій хмаринці, ніби на човні, пропливала по небу Чарівниця. Вона була одягнена в білу шубу з широкими рукавами, звідки висипалися сніжинки. У руці Чарівниця тримала чарівну паличку, яка допомагала перетворювати воду в річці на лід. Коли Чарівниця пролітала над дитячим садком, вона сильно потрусила рукавом, і сніг запорошив ще густіше. Дітвора йому зраділа...
- Хто була Чарівниця? Чому раділа дітвора? (міркування дітей).
- Це була Снігова Королева. А чи знаєте ви, де живе вона?(міркування дітей).
- Вона живе на Півночі,
Де цілий рік – зима,
Ні квітів, ні метеликів
На Півночі нема.
Вона господарює там, де завжди вічний лід, де ніколи не тане сніг.
- А ви хочете там побувати? На чому можна відправитись у подорож?(міркування дітей). Вирішили відправитись на лижах.
Вправа на зосередження зору”Прокладемо собі доріжку”
(ходьба по корекційній зоровій доріжці).
Основна частина.
- Ми з вами потрапили у крижану лабораторію королівства Снігової королеви.
- Який буває мороз? (слабкий, сильний...)
- А як ми відчуваємо мороз?(міркування дітей).
Точковий масаж „ Доторкнись пальчиками до щічки”.
- Що робить мороз з водою? (вода замерзає, перетворюючись на лід).
- Зараз ми розглянемо лід ( діти отримують шматочки льоду).
- Що ви відчули коли, доторкнулися до льоду?(міркування дітей).
- Розламайте шматочок льоду. Що сталося?(міркування дітей).
- Отже, лід ламається, він крихкий. Тоненька пластинка льоду розкришилась дуже легко, товста – важко.
- Візьміть тоненьку пластинку льоду і подивіться крізь неї навкруги. Чи бачите ви крізь лід?(міркування дітей).
- Отже, лід – прозорий.
- Опустимо шматочок льоду у миску з водою. Лід тоне чи плаває? (міркування дітей).
-Отже, лід не тоне в воді.
- Малята, ви не замерзли у крижаній лабораторії? Давайте погріємось.
Фізкульхвилинка.
Морозець,морозець (обхоплюють плечі руками)
Не щіпай нам щічки (щипають себе за щічки)
Теплі валянки у нас (тупають ногами,руки на поясі)
Шубки (повертаються вправо-вліво,руки на поясі)
Й рукавички (махають долонями)
Морозець,морозець (обхоплюють плечі руками)
Плещемо в долоні(плескають)
У дівчаток і хлоп’ят носики червоні (торкаються носиків).
- Діти, як ви думаєте, чи має лід голос? (міркування дітей).
- Постукаємо одним шматочком льоду об другий. Що почули?
-Отже, лід має свій голос.
- Розглянемо шматочки льоду. Чому вони різні за формою? (міркування дітей).
-Отже, лід – заморожена вода, він має форму тієї ємкості, в якій воду заморозили.
- Візьміть шматочки льоду у долоньки, потримайте. Чому долоньки мокрі? Звідки взялася вода? Чому тане лід? (міркування дітей).
- Прикладіть долоньку до щічки. Що ви відчули? Чому долонька холодна? Куди поділося тепло вашої долоньки? (міркування дітей).
-Отже, для того, щоб лід розтанув, потрібно тепло.
Заключна частина.
- Що нового ви дізналися про лід у лабораторії Снігової Королеви? (відповіді дітей).
- Королівство Снігової Королеви все у льоду, снігу. А ще де можна зустріти лід? (на річці, яка вкрита кригою, бурулька на стрісі, в холодильнику...).
- Яку радість приносить нам лід? (міркування дітей).
- А яку небезпеку несе лід? Поміркуймо разом.
- Малята, а ще різнокольоровими кубиками льоду можна викладати на снігу,
ніби граємось мозаїкою. На прогулянці ми будемо викладати різнокольорові кубики льоду на снігу, таким чином прикрасимо наш майданчик.

Автор: 

Козинська Наталія Іванівна, Семенюк Наталія Василівна- вихователі офтальмологічної групи ДЗН№14,м.Новоград-Волинський

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі